Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Świetlówki silvania

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jednak zdecydowałam sie na belkę że swoetlowkami która ruszy w piątek 4x 38w t5  bądź w niedzielę po giełdzie :) tutaj do was pytanie stoję przed wyborem świetlówek i tutaj pytanie 

Ati

Silvana

Myslalam o barwie takiej jak daje ati 2x blue plus 1xcoral plus 1x purple plus 

Czy sa jakieś zamienniki innej firmy niż ati tych kolorów np silvani i czy ktos z nich korzysta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karoolynkaa napisał:

Ponieważ jednak zdecydowałam sie na belkę że swoetlowkami która ruszy w piątek 4x 38w t5  bądź w niedzielę po giełdzie :) tutaj do was pytanie stoję przed wyborem świetlówek i tutaj pytanie 

Ati

Silvana

Myslalam o barwie takiej jak daje ati 2x blue plus 1xcoral plus 1x purple plus 

Czy sa jakieś zamienniki innej firmy niż ati tych kolorów np silvani i czy ktos z nich korzysta?

Giessman ma "cieplejszą" kolorystykę dla Oka w porównaniu z ATI

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Karoolynkaa napisał:

A jak silvani?

NIe używałem, nie podpowiem. 

Uzywam albo ATI albo Giessman 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gissesmana nie brałam.pod uwagę :) jakoś bardziej mnie przekonuje ati ale czytałam parę postów i sie okazuje ze silvania robi świetlówki dla Ati to ta sama fabryka wiex tutaj pytanie jakiej sa jakości i czy warto przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampę 6x39 w , a w niej 3x coralstar, 2x marinestar, 1x grolux wszystko SYLVANIA i powiem, że mi to odpowiada. Miałem wcześniej ATI ale po przejściu na Sylvanie nie zauważyłem zbyt dużej różnicy w barwie ale w kieszeni już tak:). Mam taki skład od roku i wszystko dobrze rośnie wiec już zostaje przy tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem lampe ze świetlówkami giessman, swietlowki wymienilem na odpowiedniki ati,

niebo, a ziemia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Niko235 napisał:

Mam lampę 6x39 w , a w niej 3x coralstar, 2x marinestar, 1x grolux wszystko SYLVANIA i powiem, że mi to odpowiada. Miałem wcześniej ATI ale po przejściu na Sylvanie nie zauważyłem zbyt dużej różnicy w barwie ale w kieszeni już tak:). Mam taki skład od roku i wszystko dobrze rośnie wiec już zostaje przy tej firmie.

Planowałam właśnie jedna grolux2x coralstar 1maeinestar będzie 4x39w tak to widzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw jak podałeś powinien być ok. Ogólnie dla 4x39w polecają 2 x coralstar i 2x marinestar lub 3x coralstar i 1x marinestar. Zawsze możesz kupić 1 grolux ona nie jest droga i popróbować. Grolux dodaje fajnych kolorków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będzie 2xcoralstar. 1marine1xgrolux 

A czym się różni marine od coral?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmu z marinestar nie mogę znaleźć.T2MAREXbdMXXXXXXXX_!!38846381.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do morskiego nadaje się tylko marinestar jako biała i coralstar


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będzie tak jak wcześniej pisałam 2xcoralstar 1xmarinestar1xgrolux mam nadzieję ze takie połączenie da ładne światło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolux jeszcze bardziej żółta od aquastar ,to jest swietlowka do słodkiego chyba że w lampie jest przynajmniej 6 swietlowek to mozna wymieszać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No różowa  nawt według 

18 godzin temu, maciej01 napisał:

Filmu z marinestar nie mogę znaleźć.T2MAREXbdMXXXXXXXX_!!38846381.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia film 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolux ładnie wybarwia pielegnice,neonki ale nie nadaje się do morskiego , niema nic wspólnego z barwą różowych świetlówek Ati ,Gisemman ,popatrz na wykres widma , pozostałe ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, krzlew napisał:

Grolux ładnie wybarwia pielegnice,neonki ale nie nadaje się do morskiego , niema nic wspólnego z barwą różowych świetlówek Ati ,Gisemman ,popatrz na wykres widma , pozostałe ok 

Z tego co wiem i co wyczytałam na tym forum to grolux jest zamiennikiem puprple i kz Fiji 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te świetlówki w domu, nowe .Tak że można mi zaufać , albo kupić i samemu się przekonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki układ proponujesz

36 minut temu, krzlew napisał:

Mam te świetlówki w domu, nowe .Tak że można mi zaufać , albo kupić i samemu się przekonać

Dzis jadę i wszelkie sugestie przyjmę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi czy przy lampie 8x39 będzie dobrze 4x marinestar i 4x coralstar, czy może coś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, krzlew napisał:

Mam te świetlówki w domu, nowe .Tak że można mi zaufać , albo kupić i samemu się przekonać

Czy świetlówka marinestar ma jasnoniebieski kolor tak jak jest opisywana i na tym zdjęciu, czy jednak bardziej biały?  T2MAREXbdMXXXXXXXX_!!38846381.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń Coralstar jest niebieska (jak Blue Plus), Marinestar biała (jak Aqua Blue Special), Aquastar jest żółtawa (drugi raz bym nie kupił). Wizualnie. Nie porównywałem wykresów.  Ostatnio widziałem Marinestar droższą niż Aqua Blue Special. Nie wiem dlaczego. Z tego co pamiętam była tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.