Skocz do zawartości
Bombi

Azotany co się dzieje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. dzisiaj sprawdzałem no3 i no2 ,ponieważ chcę kupić korale oraz zwierzaki. Akwarium jest po przesiadce już 1,5 miesiąca. W akwarium pływają już zwierzęta oraz są koralowce, ale przejdźmy już do sedna sprawy. Robiąc testy dostałem następujące wyniki no2-0, no3-50 i tak już od miesiąca. Do akwarium dodawane są bakterie biogro co tydzień. W ten weekend zrobiłem pierwszą podmianę z myślą o zbiciu parametru i teraz moje pytanie czy takie wyniki są możliwe? Dodam ,że jakieś 3 tyg temu dodałem do akwarium 10 kg żywej skały i wyszło mi cyjano. dzisiaj podałem micosidol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wyniki są nie tylko możliwe, ale i normalne w dojrzewającym akwarium. Tak samo jak cyjano na żywej skale wrzuconej do zbiornika.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jest 3 miechy po przesiadce i jeszcze jest problem z różnego rodzaju syfiastymi nalotami typu bruzdnice, i  cyjano, z którym już się prawie rozstalismy (odpukać)Też miałom problem z NO i PO, ale refugium, bakterie i phosguard załatwiły sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę sobie poradzić z no3 bo bakterie nie dają rady ,a znowu na glony nie mam już miejsca w sumpie.

5 minut temu, wiesiektbg napisał:

Moje jest 3 miechy po przesiadce i jeszcze jest problem z różnego rodzaju syfiastymi nalotami typu bruzdnice, i  cyjano, z którym już się prawie rozstalismy (odpukać)Też miałom problem z NO i PO, ale refugium, bakterie i phosguard załatwiły sprawę.

po4 mam 0 tylko problem z no3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak podniesiesz PO4 to NO3 zacznie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, michalfa napisał:

Jak podniesiesz PO4 to NO3 zacznie spadać.

A w jaki sposób podnieść po4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coca cola :D

Jeśli nie masz żadnego fosforanu to weź rozpuść kilka kostek mrożonek i jak sie rozpuszcza to zbierz wodę znad nich.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę karmić i mam rozumieć ,żeby wlać razem z wodą po mrożonkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bawić się w glony sphagetti lub listki czy nie warto bo chiałem założyć refugium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium  czy glony zawsze warto


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
2 godziny temu, Bombi napisał:

A w jaki sposób podnieść po4?

Jeżeli czujesz się na siłach to kup KH2PO4, kalkulator chemiczny i podnoś.

kalk_chem.xls

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bombi napisał:

Właśnie będę karmić i mam rozumieć ,żeby wlać razem z wodą po mrożonkach ?

Kup pokarm w płatkach. Te to windują fosforany aż miło. Chyba, że masz dużo glonów na skałach to mogą one zaburzać ilość fosforanów w testach bo wczesniej je wyciągają niż trafią do wody. Ale wtedy bym nic nie robił bo one wkońcu wyciągną fosforany ze skały i zaczną powoli znikać. Wtedy można zapodać pokarm w płatkach. Poprostu musisz wyczuć moment kiedy co i jak, lub wziąć kogoś kto jest wprawiony w boju i niech zobaczy 2-3 razy Twój zbiornik w jakimś przedziale czasu, żeby Cię pokierować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wlałem wodę po mrożonkach i będę obserwować parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze  PO4 tez tam jest wystarczajaco.  Bylbym z tym ostrozny. Akwarium dojrzewa (po dodaniu skaly na ktorej napewno cos padlo) i potrzebuje czasu. Parametry powinny sie same ustabilizowac. 

Odpieniacz lub filtr glonowy nie zaszkodza :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jest nowy. Wszystko można przeczytać w moim wątku o akwarium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.