Skocz do zawartości
iplouify

Capnella Cięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem kiedyś szczepke capnelli. po kilku dniach wyszły 3 głowy aiptasii na podstawce. Podstawka była dosyć mała, po 2 miesiącach z 3 głów zrobiło się 5. Doszedłem do wniosku że zaraza się szybko rozrasta i trzeba coś zrobić. Czytałem, że capnelle można ciąć nożyczkami jak trawę. Tak więc zrobiłem, ciach przy podstawce. Podstawka do kosza z miejsca, a capnelle momentalnie skurczoną wbiłem w piach, żeby odżyła na spokojnie. Od zabiegu minęła godzina, i zacząłem się poważnie zastawiać, czy jak "ciachnę" capnelle to żyje i część odcięta, jak i główna. Czy tylko główna....Czy capnella ucięta przy podstawie przeżyje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeżyje i odrośnie nawet z kilku milimetrowego skrawka tkanki... Podobnie jest z innymi miękkimi koralowcami.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :) Capnella jak sarco, wyrośnie z śladowych ilości tkanki, a cięcie to żaden problem dla niej (w warunkach, które jej odpowiadaly).

Po cięciu potrzebuje chwilę czasu na regenerację i przyczepienie się do podłoża. U mnie spora Capnella co jakiś czas rzucala sama szczepkami i jedna z nich przyrosla do muszelki małego ślimaka columbella :) więc potrafią przyrosnąc bardzo szybko.

Ta część która wyrzuciles też by przeżyła, gdybyś nie wyrzucił. Ale szkoda sobie zainfekowac zbiornik aiptasią, to okropne cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisała Dominika, że capnella przyrosła szybko do muszli ślimaka mogę potwierdzić. U mnie mała szczepka przyrosła do muszli ślimaka diodora.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Aiptasie masz  na 100 w całym akwarium obserwuj i patrz jak pojawią się wszędzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.