Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

   Takie pytanie , padł mi salimetr i skoczyło zasolenie do 30 jak to zbijać powoli ? czy od razu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, Mirosław.sa napisał:

   Takie pytanie , padł mi salimetr i skoczyło zasolenie do 30 jak to zbijać powoli ? czy od razu ?

ale jak skoczyło zasolenie? piszesz o 1030 czy 30ppt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

ale jak skoczyło zasolenie? piszesz o 1030 czy 30ppt?

O tym samym pomyślałam wczoraj,nie chciałam pytać,pomyślałam że sam się może kapnie co napisał.

Edit czy tak czy siak musi ostrożnie z tymi skokami zasolenia

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
21 minut temu, @Beti napisał:

O tym samym pomyślałam wczoraj,nie chciałam pytać,pomyślałam że sam się może kapnie co napisał.

Edit czy tak czy siak musi ostrożnie z tymi skokami zasolenia

znaczy tak padł salimetr, ale jak padł i jak to obczaił, nie rozumiem tej kwesti, np miał salimetr mierzył i pokazywał powiedzmy 1025 a kupił nowy i pokazał 1030, warto przeanalizować co i jak zanim zacznie się bawić przy zasoleni, tym bardziej po pierwsze nie wiadomo czym mierzył wcześniej a czym teraz, po drugie ważniejsze od poziomu zasolenia jest jego stabilność więc lepiej zanim się nie upewni nie robić żadnych gwałtownych ruchów, więcej informacji Mirku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Racja , mało informacii , sorki , a więc było to tak , salimetr na początku był w porządku sprawdzałem kilkakrotnie w sklepie zoologicznym , więc robiłem podmianki

przez kilka miesięcy , po czym kolega zakładał sobie nowe akwa , przyszedł po skałki i zmierzył sobie przy okazii swoim sprzętem a tu niespodzianka 1030 !

Sprawdziłem i rzeczywiście musiała się podziałka przesunąć , ale kupiłem już ATC

Dodam jeszcze że akwarium ciągle dojrzewa , od przenosin z mniejszego działa dopiero jakieś ponad pół roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Mirosław.sa napisał:

  Racja , mało informacii , sorki , a więc było to tak , salimetr na początku był w porządku sprawdzałem kilkakrotnie w sklepie zoologicznym , więc robiłem podmianki

przez kilka miesięcy , po czym kolega zakładał sobie nowe akwa , przyszedł po skałki i zmierzył sobie przy okazii swoim sprzętem a tu niespodzianka 1030 !

Sprawdziłem i rzeczywiście musiała się podziałka przesunąć , ale kupiłem już ATC

Dodam jeszcze że akwarium ciągle dojrzewa , od przenosin z mniejszego działa dopiero jakieś ponad pół roku .

upewnij się jeszcze co do zasolenia, jeżeli faktycznie 1030 to polecam odlewać codziennie 250ml wody z akwarium (widzę że masz 30l), a w zamian dolewaj RODI, tak po wolutku az osiągniesz docelowe jakie sobie założyłeś co do refraktometru polecam:

- https://www.amazon.com/Milwaukee-MA887-Refractometer-Temperature-Compensation/dp/B007Z4ITWU

posiadam taki i jest bardzo fajny i wygodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.