Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o pomoc w weryfikacji.

Raczej aiptasia a drugie "zielone bąbelki" nie wiem.

Mile widziane Wasze sugestie. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

received_385202665297176.jpeg

received_385207651963344.jpeg


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu aiptasie, a na drugim zdjęciu valonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Valonia 1 sztuka a aiptasia 5 sztuk. Czym to zwalczyć? 


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ma akwarium, kiedy założone, jak duże? Valonie delikatnie oderwij tak, żeby nie pękła. Co do aiptasi to odpowiem jak opiszesz akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w normie? Masz już jakieś życie w akwarium kraby, krewetki, korale, ślimaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpuściłem dwa błazny i dwie Lysmata amboinensis . 

 

Może te krewety się zainteresują aiptasia? 


Pozdr. RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aiptasie polecam krewetki lysmata kuekenthali lub lysmata boggessi. Pierwszą miałem kiedyś, a drugą mam obecnie i obie skutecznie wyjadły aiptasie do zera. Na Twoje akwarium starczy jedna, tylko nie wiem jak zachowają się lysmata amboinensis do krewetki lysmata kuekenthali, boggessi. Lysmata amboinensis jest krewetką czyszczącą i nic mi nie wiadomo, żeby jadła aiptasie.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpuscilam ostatnio trzy boggessi do 756 litrów, gdzie jest czyszaca i debelius. Dwa dni po wpuszczeniu znalazłam pierwszego trupa boggessi, a trzy dni po drugi trup. Los trzeciej jest nieznany. Obstawiam czyszczącą. Drugim podejrzanym mogłaby być żagiewka, ale ona raczej by te krewetkę zjadla, a nie zostawila kompletne zwłoki na piachu. Obydwa ciała krewetek były praktycznie cale, jakby otrzymały jeden cios i po zawodach, dlatego podejrzewam krewetkę czyszczącą. Ona łazi w nocy po całym akwarium a wcześniej zdaje się, że zabiła mi kuekenthalli i wurdemanni. Wtedy zagiewki jeszcze nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie z kilku krewetek również została jedna, która siedzi głęboko w skale widzę ją czasem przy karmieniu ale aiptasi nie rusza:/ mam jeszcze tylko czyszcząca, parę błaznów i garbika.
Również przez jakiś czas zastanawiałem się czy to nie czyszcząca bo to taki żarłok, po karmieniu wszystkim koralom zabiera pokarm ale z wpisów Konrada wynika, że czyszcząca nie powinna atakować .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wiele tłumaczyło u mnie wurdemanni była tylko dwa dni , a czyszcząca od razu jej pokazała kto tu rządzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.