Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji coraz większego codziennego podbijania KH w akwarium poszukuję sprawdzonej pompy do ballinga.

Czytając opinie o tanich pompach Jebao/Jecod, jak i ich wpadkach z opłakanymi skutkami, zastanawiam się czy aby nie lepiej kupić w tych pieniądzach sprawdzonej pompy jednokanałowej. Na oku mam GroTecha Tec I, łudząco do niego podobną pompe Micom Liquid Feeder Master (pewnie chińska podróbka robiona w tym samym zakładzie i być może na tych samych podzespołach co jej poprzedniczka, tylko pod inną nazwą), oraz Blau Single Dosing Pump.

Mam świadomość że wszystkie wyżej wymienione są jak Jebao/ jecod DP z  ChRL, lecz może wiąże się z nimi mniejsze ryzyko usterki i katastrofy zbiornika?

Może polecacie coś innego jednokanałowego w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka..
Mam za sobą bd. doświadczenie z pompą GHL a obecnie używam i jestem bardzo zadowolony z pompy ATI.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem to ATI to to samo co Jebao , nawet układ klawiszy i Menu. Jeśli się mylę, to proszę o korektę 


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam  AT-1 Plus Aqua-Trend,jak dla mnie swietna, pompa rozbudowana pod sądy PH,temperaturę i cos tam jeszcze;-)

20180514_213848.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, @Beti napisał:

Polecam  AT-1 Plus Aqua-Trend,jak dla mnie swietna, pompa rozbudowana pod sądy PH,temperaturę i cos tam jeszcze;-)

20180514_213848.jpg

@@Beti Sama używasz tego dozownika? Posiadasz jakąś niestandardową wersję z możliwością podpięcia sondy Ph? Z tego co widzę na stronce to tam mają to urządzenie jako 3 w 1: dozownik, pomiar temperatury i ATO:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, CzaQ napisał:

@@Beti Sama używasz tego dozownika? Posiadasz jakąś niestandardową wersję z możliwością podpięcia sondy Ph? Z tego co widzę na stronce to tam mają to urządzenie jako 3 w 1: dozownik, pomiar temperatury i ATO:)

No używam,ale samej pompy bez dodatków,pół roku temu czytałam instrukcję,calkiem możliwe że jest jak piszesz ,widocznie  się pomyliłam,ale chyba mogłam,czy będzie zaraz afera:ph34r: 

Edytowane przez @Beti
Literowka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, miśku napisał:

Witam

Z racji coraz większego codziennego podbijania KH w akwarium poszukuję sprawdzonej pompy do ballinga.

Czytając opinie o tanich pompach Jebao/Jecod, jak i ich wpadkach z opłakanymi skutkami, zastanawiam się czy aby nie lepiej kupić w tych pieniądzach sprawdzonej pompy jednokanałowej. Na oku mam GroTecha Tec I, łudząco do niego podobną pompe Micom Liquid Feeder Master (pewnie chińska podróbka robiona w tym samym zakładzie i być może na tych samych podzespołach co jej poprzedniczka, tylko pod inną nazwą), oraz Blau Single Dosing Pump.

Mam świadomość że wszystkie wyżej wymienione są jak Jebao/ jecod DP z  ChRL, lecz może wiąże się z nimi mniejsze ryzyko usterki i katastrofy zbiornika?

Może polecacie coś innego jednokanałowego w podobnej cenie?

Ja moge polecić według mnie tanie i dobre Jebao mam wersję na 4 pompy z mozliwością rozbudowy o kolejne 4, pojemniki DIY działa to sprawnie :)

54f0hf.jpg

ka1pvr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM jEBAO DP4  chodzi ponad 2 lata bezawaryjnie . nie narzekam polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, @Beti napisał:

No używam,ale samej pompy bez dodatków,pół roku temu czytałam instrukcję,calkiem możliwe że jest jak piszesz ,widocznie  się pomyliłam,ale chyba mogłam,czy będzie zaraz afera:ph34r: 

Każdy może się pomylić, nie ma żadnej afery;) po prostu byłem ciekaw bo gdyby była możliwość w tym dozowniku stałego monitoringu Ph to byłbym bardzo zainteresowany.

@Paragon mógłbyś zdradzić tajemnicę gdzie znalazłeś takie fajne pojemniki i te nakrętki na wężyki?

Edytowane przez CzaQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, CzaQ napisał:

@Paragon mógłbyś zdradzić tajemnicę gdzie znalazłeś takie fajne pojemniki i te nakrętki na wężyki?

a to żadna tajemnica :) , pojemniki takie:

Tutaj masz 1.3L takie mam ja :)

- http://allegro.pl/pojemnik-na-zywnosc-sypkie-platki-1-3l-chef-curver-i6701321542.html

lub wersja 1.8L

- http://allegro.pl/pojemnik-na-zywnosc-sypkie-platki-1-8l-chef-curver-i6701337674.html

 

Do tego wywierciłem sobie dziurki pod złączki 6mm (1/4) RO o takie:

- http://allegro.pl/zlaczka-1-4-gz-1-4-wezyk-osmoza-filtr-i6292978045.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MzhjNTVhNTctMzYxYy00MGQwLWFiMDAtYmNkYjJiZDFhMTBmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d5714033-d0d2-43ca-a90b-dabf5e706dd1

w Te zlączki bardzo fajnie pasuje wężyk silikonowy:

http://allegro.pl/wezyk-silikonowy-4-6-mm-przezroczysty-i7320694254.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

No używam,ale samej pompy bez dodatków,pół roku temu czytałam instrukcję,calkiem możliwe że jest jak piszesz ,widocznie  się pomyliłam,ale chyba mogłam,czy będzie zaraz afera:ph34r: 

Też ją posiadam z całym osprzętem wraz z pojemnikami na komponenty. Nie ma w niej wejscia na sondę do ph. Jest rozszerzenie o dolewkę automatyczną oraz czujnik pomiaru temperarury. Jestem na świeżo, instalacja w zeszły weekend. https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aqua-Trend-Pojemnik-na-plyny-dozowanie-Ballinga/5717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

Też ją posiadam z całym osprzętem wraz z pojemnikami na komponenty. Nie ma w niej wejscia na sondę do ph. Jest rozszerzenie o dolewkę automatyczną oraz czujnik pomiaru temperarury. Jestem na świeżo, instalacja w zeszły weekend. https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aqua-Trend-Pojemnik-na-plyny-dozowanie-Ballinga/5717

No fakt,ja źle zerklam coś mnie omanilo że wyjście jest na sondę Ph, mam te same pojemniki,też są fajne,tylko 1.5L x3 to chyba te same są,fsjne jest to ze przypomina  jak 90% ubyło z pojemnika.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, @Beti napisał:

No fakt,ja źle zerklam coś mnie omanilo że wyjście jest na sondę Ph, mam te same pojemniki,też są fajne,tylko 1.5L x3 to chyba te same są,fsjne jest to ze przypomina  jak 90% ubyło z pojemnika.

Tak, to przypomnienie jest ok ale nie da się ustawić pompy na pojemność 1500ml tylko na 1000 lub 2000 hehe. Ktoś z aqua trendu nie pomyślał że ma w asortymencie dedykowane pojemniki z pojemnością, które ich pompa nie obejmuje pojemności :-). To tak jak w Oświęcimiu gość wybudował hotel i ma miejsce tylko na wycieczkę dla osob z jednego autobusu (42 osoby +kierowca) plus 30 osób. I dziwnym trafem ma czesto 30 miejsc wolnych :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za tak liczne wypowiedzi. Pytanie jednak było ukierunkowane w stronę pompy jednokanałowej, bo tylko taka jest mi obecnie potrzebna.

Miał ktoś doświadczenie z takową i mógłby jakąś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam Takich pomp.  Teraz chyba nie osiągalne ale tego samego typu ma BLAU

https://erybka.pl/product-pol-2544-Johnllen-Micom-Liquid-Feeder-Pompa-dozujaca-zasilacz.html

https://erybka.pl/product-pol-16554-Blau-Single-Dosing-Pump-Bez-kartonu.html

Żadnych niespodzianek. Prędzej stanie jak się zużyją wężyki jak przeleje.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, Roman.P napisał:

Od kilku lat używam Takich pomp.  Teraz chyba nie osiągalne ale tego samego typu ma BLAU

https://erybka.pl/product-pol-2544-Johnllen-Micom-Liquid-Feeder-Pompa-dozujaca-zasilacz.html

https://erybka.pl/product-pol-16554-Blau-Single-Dosing-Pump-Bez-kartonu.html

Żadnych niespodzianek. Prędzej stanie jak się zużyją wężyki jak przeleje.

ogólnie ten typ pomp jest długowieczny tam może się zużyć tylko głowica może za 10 lat jak będzie mocno używana, ja w jebao dostałem zapasową z zestawem, nowa w razie wu kosztuje grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Więc i ja wrzucę parę słów na temat "chinek". 2 lata temu kupiłem Aquanova x 4 dozującą pompkę...po 2 miesiącach padła jedna dysza teraz terkocze kolejna. Dokładność dozowania po kalibracji? hmmmm....dla "skośnych" najwyraźniej nie była to istotna kwestia. Pompa pracuje przy obsadzonym w mixie sps+lps+miękasy zbiorniku na tak zwanego czuja. Utrzymanie parametrów poprzez dozowanie ww. sprzętem staje się już zbyt ryzykowne:).  Odradzam kupowanie taniego sprzętu. Dlatego na dniach koniecznie muszę kupić albo markowy sprzęt albo przejdę na reaktor.

 

 

AquaNova wygląda identycznie jak Jebao. Ten sam piesek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, Rastapasta napisał:

AquaNova wygląda identycznie jak Jebao.

bo to jest to samo

Jebao pod brandem Polskiego importera - zwie się Aqua Nova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, Rastapasta napisał:

Ok, Więc i ja wrzucę parę słów na temat "chinek". 2 lata temu kupiłem Aquanova x 4 dozującą pompkę...po 2 miesiącach padła jedna dysza teraz terkocze kolejna. Dokładność dozowania po kalibracji? hmmmm....dla "skośnych" najwyraźniej nie była to istotna kwestia. Pompa pracuje przy obsadzonym w mixie sps+lps+miękasy zbiorniku na tak zwanego czuja. Utrzymanie parametrów poprzez dozowanie ww. sprzętem staje się już zbyt ryzykowne:).  Odradzam kupowanie taniego sprzętu. Dlatego na dniach koniecznie muszę kupić albo markowy sprzęt albo przejdę na reaktor.

 

 

AquaNova wygląda identycznie jak Jebao. Ten sam piesek:)

watpie zeby pompy akwarystyczne mialy laboratoryjna dokladnosc, zgaduje ze kazda ma swoje odchyly a na pewno co jakis czas wypadaloby od nowa kalibrowac. zeby olac kalibracje i nie pakowac kasy w technologie kosmiczna mozna zaznaczyc na pojemniku skale i regulowac zeby plyny schodzily rowno albo olac rowno i lec tyle ile trzeba zeby utrzymac parametry. druga rzecz, stawianie pojemnikow z plynami nad pompa ktora jest nad akwarium / sumpem to hazard. predzej czy pozniej pompa ustawi sie w takiej pozycji ze plym grawitacyjnie bedzie lecial. bylo juz o takich przypadkach na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa jest nad pojemikami z balingiem. Zgadzam się z Tobą że można lać tyle ile trzeba aby utrzymać parametry. Właśnie w taki sposób prowadzę tearaz zbiornik...notorycznie sprawdzam codziennie poziomy i ustalam badziewiastą chinkę. :_)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jebao dp 4 ponad 2 lata działa bez problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
57 minut temu, morski72 napisał:

Mam jebao dp 4 ponad 2 lata działa bez problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ja również mam DP4 coś rok w poprzednim akwarium i niecałe pół roku w obecnym zero problemów

 

51 minut temu, Rastapasta napisał:

Trafiłeś na dobry egzemplarz.

Najchętniej bym kupił Grotecha ale te ceny:(

 

albo Ty na zły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam pompy arka vida gt. Jest co prawda dużo większa niż pompy konkurencji ale ma mieszalniki płynów. Po kalibracji jest bardzo precyzyjna. Ma dużo opcji dawkowania, sprawdza się bardzo dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.