Skocz do zawartości
maciej01

Akwarium Aquael z podwójnymi szybami

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka od Aquael https://reefbuilders.com/2018/05/18/aquael-aquarium-holds-water-even-with-cracked-glass/ . Bezpieczeństwo przed zalaniem np. mieszkania, biura, sklepu na tak. To by było dobre rozwiązanie w dużych, sporych rozmiarów akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja robiłem sobie akwa z takiego szkła i nie jest żadna nowość nawet w polsce, tylko trzeba sobie poszukać szyby laminowanej VSG (szkło bezpieczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna firma po za Aquael nie oferuje oficjalnie takiego rozwiązania, przynajmniej ja nie słyszałem, nic nie wiem na ten temat. A prywatnie można sobie kleić akwaria z szyb laminowanych lub na specjalne zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, maciej01 napisał:

 prywatnie można sobie kleić akwaria z szyb laminowanych lub na specjalne zamówienie.

i potem porównać koszty ...

tzw. Szkło bezpieczne można zamówić na wymiar z krawędziami szlifowanymi/polerowanymi lub .. nie - a z powierzonego materiału "każdy szklarz" sklei (o fachowcach nie wspominając)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje przy szkle od lat.Roznica cenowa nie jest aż tak drastyczna ale minus szyb klejonych jest taki jeżeli chodzi o zastosowania w akwarystyce folia która jest w środku powoduje to że taka szyba nie ma tej przeziernosci co szkło Optwhite.A to dla mnie duży mankament

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, sevi74 napisał:

Pracuje przy szkle od lat.Roznica cenowa nie jest aż tak drastyczna ale minus szyb klejonych jest taki jeżeli chodzi o zastosowania w akwarystyce folia która jest w środku powoduje to że taka szyba nie ma tej przeziernosci co szkło Optwhite.A to dla mnie duży mankament

a z jakiego szkła buduje się duże zbiorniki, nawet te dla użyteczności publicznej ?? i co też tam słabo  widać ???  może okulary powinieneś  nosić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, twardovski.michal napisał:

a z jakiego szkła buduje się duże zbiorniki, nawet te dla użyteczności publicznej ?? i co też tam słabo  widać ???  może okulary powinieneś  nosić :D

Duże zbiorniki użyteczności publicznej buduje się z akrylu najczęściej :)

Edytowane przez Revell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardowski.michal wzrok mam Ok ale ty wiedzy w temacie szkła raczej żadnej .Jak napisał Revell na duże zbiorniki tylko akryl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
48 minut temu, sevi74 napisał:

Twardowski.michal wzrok mam Ok ale ty wiedzy w temacie szkła raczej żadnej .Jak napisał Revell na duże zbiorniki tylko akryl

Szklarzem nie jestem i nie mam zamiaru paprać się w szkle, ale puki co to widzę dobrze i jakoś laminat mi nie przeszkadza w podziwianiu zwierzątek.  

1 godzinę temu, Revell napisał:

 

Duże zbiorniki użyteczności publicznej buduje się z akrylu najczęściej :)

ale nie zawsze  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden aspekt przy budowie dużych zbiorników z szkła VSG (bezpiecznego).Strzałka ugięcia/wygięcia jest dużo większa niż normalnego szkła typu float/optiwhite przy tej samej grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.