Skocz do zawartości
CoralHouse

Nowość od Aquaforest - NITRAPHOS MINUS

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem kolejna nowość od Aquaforest

NitraPhos%20Minus.jpeg

NitraPhos Minus to środek do biologicznego usuwania nadmiaru azotanów, azotynów i fosforanów z akwarium morskiego.

Utrzymuje równowagę biologiczną zapobiegając rozwojowi niepożądanych glonów i cyjanobakterii. Wspomaga rozwój symbiotycznych zooksantelli odpowiedzialnych za wzrost koralowców. 

https://www.coralhouse.pl/aquaforest-nitraphos-minus-200-ml~p80017


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś więcej wie o tym produkcie?Jaki skład itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie AF nic nie ma o tym produkcie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo bakterie ,  ew.pozywka lub  porowate podłoże. Nint nic innego nie wymyślił, jesli to biologiczne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę post AF z facebooka i ilość dozowania na taki baniak: 

 

zakładam że to forma VSV od aquaforesta.

Edytowane przez Gr4b3Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gr4b3Q napisał:

biorąc pod uwagę post AF z facebooka i ilość dozowania na taki baniak: 

 

zakładam że to forma VSV od aquaforesta.

Również znalazłem ten post, co ciekawe ten post jest z przed 5 miesięcy więc pewnie wcale nie jest jakiś nowy produkt na innych rynkach. Dokopałem się nawet trochę głębiej i znalazłem go w niemieckim katalogu Aquaforest. Niestety nie znam na tyle niemieckiego więc bardzo proszę germanistów o rozszyfrowanie zagadki:)

Przechwytywanie.PNG

Po kliknięciu w zdjęcie tekst jest bardziej wyraźny. W razie czego to 52 strona https://aquaforest.eu/wp-content/uploads/2018/05/AF_Seawater_katalog_2018_DE_web.pdf

Chociaż chyba w sumie tak na ślepo porównując z opisem w sklepie CoralHouse to chyba to samo:P

Edytowane przez CzaQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo co w pierwszym poście jest napisane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, więcej na temat NitraPhos Minus możecie przeczytać w tym wątku. Produkt został dopiero co wypuszczony na rynek, wcześniej testowaliśmy go na swoich akwariach. 

 


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy product też jest na bazie alcoholu, acetonu czy tez octu ? Czy jest podobny w działaniu do produktu red sea?

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tego produktu od ponad pół roku. No3 zbija w trybie ekspresowym. W swoim 500l zbiorniku balansowałem z dawkami od 8ml do 0.5ml na dobę w chwili obecnej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Miałem przyjemność testować produkt jeszcze przed oficjalną premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z PO4 zbijało u Ciebie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 zawsze miałem nie wykrywalne domowymi testami. Na ICP wychodzi mi  0.01 - 0.02. W filterku przepływowym zawsze mam włożony PM minus. Ciężko wiec powiedzieć jaki wpływ na PO4 ma sam nitraphos minus. Działanie nitraphos jest dokładnie opisane na pierwszych stronach w wątku o moim aktualnym zbiorniku.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jesli Po4 będzie nie wykrywalne a nawet na poziomie 0,01 czy 0,03 a no3 na poziomie wiecej jak 10 to jaki sens jest tego lanie? @szutarek78 tu wyzej napisałeś super zeszlo No3 ale musialo tez byc Po4 ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 miałem na poziomie Max 5ppm. PO4 tak jak napisałem. NO3 zeszło z 5 do poniżej 1 w 2 czy 3 dni. To że PO4 jest niewykrywalne testem typu mała Hanka nieznaczny że go nie ma. Jeżeli w zbiorniku są ryby, jest i PO4. 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szutarek78 napisał:

NO3 miałem na poziomie Max 5ppm. PO4 tak jak napisałem. NO3 zeszło z 5 do poniżej 1 w 2 czy 3 dni. 

Będzie dobry produkt pod SPS


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestujemy i damy znać.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

vsv na spirytusie. glukoza x2 i jakis kwas organiczny mocniej stezony. caly sekret dozowania w kropelkach zamiast mililitrow. taka moja teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak z bakteriami są w tym? Czy trzeba dozować osobno? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stefan85 napisał:

vsv na spirytusie. glukoza x2 i jakis kwas organiczny mocniej stezony. caly sekret dozowania w kropelkach zamiast mililitrow. taka moja teoria.

To się dozuje na mili litry a nie na kropelki

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szutarek78 napisał:

NO3 miałem na poziomie Max 5ppm. PO4 tak jak napisałem. NO3 zeszło z 5 do poniżej 1 w 2 czy 3 dni. To że PO4 jest niewykrywalne testem typu mała Hanka nieznaczny że go nie ma. Jeżeli w zbiorniku są ryby, jest i PO4. 

Dodawałeś jakieś bakterie czy tylko to lałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie polska wódka :) szkoda ze taka droga w porównaniu do niemieckiej wódeczki z dodatkami.

Ale jak ładnie zbija No3 i Po4 to i chętni się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.