Skocz do zawartości
CoralHouse

Nowość od Aquaforest - NITRAPHOS MINUS

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 26.05.2018 o 13:46, Ura napisał:

Ale jak ładnie zbija No3 i Po4 to i chętni się znajdą.

Ja właśnie zamówiłem NitraPhos u mnie będzie miał co robić (startuje od najwyższej dawki). Co 2 dni będę robił testy zobaczmy jak szybko zbije No3 i Po4.

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RaLe napisał:

 

Ja właśnie zamówiłem NitraPhos u mnie będzie miał co robić (startuje od najwyższej dawki). Co 2 dni będę robił testy zobaczmy jak szybko zbije No3 i Po4.

Napisz jak idzie z tą pożywką

ja się zastanawiam nad przejściem z No3Po4X na tą pożywkę  -  tylko trochę się boje że bakterie przyzwyczajone do jednej pożywki zrobią mi focha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz jak idzie z tą pożywką
ja się zastanawiam nad przejściem z No3Po4X na tą pożywkę  -  tylko trochę się boje że bakterie przyzwyczajone do jednej pożywki zrobią mi focha.
Przewidziałem te obawy i zrobiłem taki test na moich trzech zbiornikach , nie było problemu z przejściem z jednej pożywki na drugą, natomiast trzeba uważać jak to z każdą pożywką by nie przesadzić. Przez chwilę miałem no3 totalnie zero , mierzone w Marinlab na sprzęcie który mierzy bardzo niskie zakresy , salifert oczywiście cały czas biała woda . Natychmiast zwiększyłem karmienie i zredukowałem ilość pożywki.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, egon24 napisał:

Przewidziałem te obawy i zrobiłem taki test na moich trzech zbiornikach , nie było problemu z przejściem z jednej pożywki na drugą, natomiast trzeba uważać jak to z każdą pożywką by nie przesadzić. Przez chwilę miałem no3 totalnie zero , mierzone w Marinlab na sprzęcie który mierzy bardzo niskie zakresy , salifert oczywiście cały czas biała woda . Natychmiast zwiększyłem karmienie i zredukowałem ilość pożywki.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

 

Super a dawkowanie mniej więcej takie samo jak No3Po4X - tzn można przejść nie zmieniając ustawień pompy podpinając po prostu inną butelkę, czy trzeba redukowac/dodawać. Wiadomo że na bierząco trzeba kontrolować dawkowanie, zastanawia mnie tylko czy na start można po prostu zmienić butle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, egon24 napisał:

Uważam że tak , cała zabawa i tak opiera się na kontroli poprzez testy na No3 i Po4 . 

Czyli jesli dodalem dawke maksymalna 3ml/100l (no3 powyzej 10 i po4 powyzej 0.2) to dopoki nie osiagne parametrow nizszych to nie zmniejszam dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapodałem  pod pompę dozującą u siebie, zobaczymy po tygodniu czy coś ruszy mi PO4. Po węchu przypomina mi to vsv.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dawałem 1,5ml zgodnie z instrukcją no3 0,75 po4 0,08. Acry zaczęły mniej polipować a zielona acropora całkiem strzeliła focha. Po namowie jednego z forumowiczów @szutarek78obniżyłem dawkę do 0,5ml na 100l po tygodniu stosowania kiedy no3 było na poziomie 0,5 a po4 0,05. Właśnie mija drugi dzień od zmniejszenia dawki i acra zaczyna merdać lekko polipami. Przy obniżeniu dawki zastosowałem magiczne kropelki dla spsów af i power food af. Jest lepiej jak było bo acra zielona nie dawała znaku zycia. Może przy niskich wartoaciach no3 trzeba dawkę nitraphos minus podzielić na pół, czego nie ma w instrukcji. Wydaje mi się, że minimalna dawka w instukcji jest za duża dla no3 poniżej 2mg/l. @Urasproboj na starcie ustawić dawkę conajmniej o połowę mniejszą niż zalecana i obserwój parametry przez pierwszy tydzień. Jak będą się dźwigać to zwiekszysz dozowanie, a jak będą spadać lub pozostaną na stałym poziomie to git. Wg mnie tam oprócz vsv są jakies amino i jakiś wynalazek, który naprawdę jest skuteczny i szybciej działa niż standardowe vsv. Jutro zrobię kolejny pomiar i napiszę jak się mają wartości (pomimo że zacząłem karmić dodatkowo koralowce czego wczesniej nie robiłem). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś rano po wieczornym podaniu maksymalnej zalecanej dawki + zgodnie z zaleceniami Pro bio S dziś widzę że wszystkie ukwiały jakieś takie skapiałe, odpieniacz raczej bez zmian.

Zobaczę co będzie po pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dla syna napisał:

W moim przypadku dawałem 1,5ml zgodnie z instrukcją no3 0,75 po4 0,08. Acry zaczęły mniej polipować a zielona acropora całkiem strzeliła focha. Po namowie jednego z forumowiczów @szutarek78obniżyłem dawkę do 0,5ml na 100l po tygodniu stosowania kiedy no3 było na poziomie 0,5 a po4 0,05. Właśnie mija drugi dzień od zmniejszenia dawki i acra zaczyna merdać lekko polipami. Przy obniżeniu dawki zastosowałem magiczne kropelki dla spsów af i power food af. Jest lepiej jak było bo acra zielona nie dawała znaku zycia. Może przy niskich wartoaciach no3 trzeba dawkę nitraphos minus podzielić na pół, czego nie ma w instrukcji. Wydaje mi się, że minimalna dawka w instukcji jest za duża dla no3 poniżej 2mg/l. @Urasproboj na starcie ustawić dawkę conajmniej o połowę mniejszą niż zalecana i obserwój parametry przez pierwszy tydzień. Jak będą się dźwigać to zwiekszysz dozowanie, a jak będą spadać lub pozostaną na stałym poziomie to git. Wg mnie tam oprócz vsv są jakies amino i jakiś wynalazek, który naprawdę jest skuteczny i szybciej działa niż standardowe vsv. Jutro zrobię kolejny pomiar i napiszę jak się mają wartości (pomimo że zacząłem karmić dodatkowo koralowce czego wczesniej nie robiłem). 

No3 0,5 po4 0,08. I co robić? Zwiększyć dawkę? W instrukcji napisane jest żeby absorbenty na fosforany usunąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje od tygodnia , jak narazie nie widze zeby coś działało .

A co jeśli po4 jest 0 a no3 25 ? 

Edytowane przez fidelart (wyświetl historię edycji)

8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To No3 bez Po4 nie zbijesz - tyle w teorii i jak widać w praktyce. Karm suchym pokarmem bo w nim jest najwięcej Po4.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fresz33 napisał:

To No3 bez Po4 nie zbijesz - tyle w teorii i jak widać w praktyce. Karm suchym pokarmem bo w nim jest najwięcej Po4.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Fosforany są zawsze. @szutarek78 takie miał i zabijał tym specyfikiem azotany, z tym że zabijał z no3 5 do chyba 1 w około tygodnia. Być może przy tak wysokich azotanach efektu jeszcze nie widać. Gorzej jest kiedy azotany są zerowe a fosforany wysokie. Wg instrukcji przy tym nie można stosować żadnego absorbentu na fosforany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AF

Dlaczego nie można stosować nic dodatkowo na zbicie po4? W przypadku NO3POX4 w instrukcji widnieje to samo.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2018 o 20:48, fidelart napisał:

Ja stosuje od tygodnia , jak narazie nie widze zeby coś działało .

A co jeśli po4 jest 0 a no3 25 ? 

Ja wlewałem u sobie przez 2 tygodnie dawkę 3ml/100l po 2 tygodnia no3 jak było 25 tak jest 25 (salifert), a po4 jak było 0,5 tak jest 0,5 (mala hanka). Dodatkowo zgodnie z zaleceniami razem z nitraphos dozowałem probios 1 kropla na 100L.

Być może przy większych wartościach no3 i po4 trzeba stosować inne/większe dawki niż zaleca producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie prepparat po 3,5  tygodnia ( 3 ml na 100 l ) stosowania zbił no3 praktycznie do zera ( obecnie jest 5 a było 200 ). Rewelecajny i stosunkowo niedrogi preparat polecam wszystkie produkty aqaforestu. Po zmianie wszystkich preparatów (sól af probiotic, bakterie pro bio s, pokarm dla korali phyto mix, fish v , amino mix, af vitality, componenent a b c , akwarium rozkwitło i zaczeło bardzo dobrze wyglądać. Jedyny problem, który pozostał (akwarium po przenosinach )  to glony zielone ale i one po pewnym czasie powinny zniknąć.

Pozdrawiam

Łukasz Wychowałek

Edytowane przez lukasz-zib (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przy stosowaniu tego środka pojawia się w odpieniaczu i filtrze kaskadowym dużo glutów koloru beżowego/brązowego  , coś źle robię czy to usuwać odrazu ? 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to nalot bakteryjny który tworzy się po podaniu produktu.

Jest to tylko potwierdzeniem, że produkt spełnia swoje zadanie i dokarmia bakterie.

Odpieniacz usuwając bakterie z systemu usuwa również azotany i fosforany które zostały wchłonięte przez bakterie.


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mam zalepiony matrix w filtrze tymi glutami , mam to na czas stosowania zostawić czy przepłukać/usunąć ? 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmniejszyć dawkę, aby odpieniacz szybciej usunął nadmiar bakterii oraz ustawić go na bardziej mokro.

Matrix wypłukać w wodzie z akwarium i dać go ponownie.

 


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz dawkę preparatu i obserwuj. Nalot bakteryjny świadczy o tym że go przedawkowujesz. Niczego nie płucz. Samo zejdzie

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.