Skocz do zawartości
Beti

skarpeta filtracyjna

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim;-) jak w temacie skarpety filtracyjnej,mam pytanie kupiłam skarpetę po 3 dniach użytkowania zrobiła się ciemno brązowa(oczywiste)ale zmniejszył się przepływ wody do sumpa, bo dolewka coraz częściej dolewa a w akwarium coraz więcej wody,jeszcze nie doszło do przelewu ale widzę że jest blisko,czy tą skarpetę często wyciągacie i płuczecie czy problem jest gdzieś indziej?ewidentnie się zapycha,jak dotąd miałam watę filtracyjną,kupując skarpetę myślałam że aż tak często tego nie trzeba płukać,ale na to wychodzi że chyba często;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz..im mniesze 'oczko' tym szybciej się zapycha. te drobne wystarczają na niecałe 2 doby w moim akwarium. Zamiast samego płukania lepiej porządnie przeprać z wybielaczem, a potem mocno wypłukać i wymoczyć w czystej RODi ew. jeszcze z jakimś 'uzdatniaczem' akwarystycznym- choć tutaj żadnego nie mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, @Beti napisał:

cześć wszystkim;-) jak w temacie skarpety filtracyjnej,mam pytanie kupiłam skarpetę po 3 dniach użytkowania zrobiła się ciemno brązowa(oczywiste)ale zmniejszył się przepływ wody do sumpa, bo dolewka coraz częściej dolewa a w akwarium coraz więcej wody,jeszcze nie doszło do przelewu ale widzę że jest blisko,czy tą skarpetę często wyciągacie i płuczecie czy problem jest gdzieś indziej?ewidentnie się zapycha,jak dotąd miałam watę filtracyjną,kupując skarpetę myślałam że aż tak często tego nie trzeba płukać,ale na to wychodzi że chyba często;)

 

Teraz, Kazool napisał:

dokładnie tak jak piszesz..im mniesze 'oczko' tym szybciej się zapycha. te drobne wystarczają na niecałe 2 doby w moim akwarium. Zamiast samego płukania lepiej porządnie przeprać z wybielaczem, a potem mocno wypłukać i wymoczyć w czystej RODi ew. jeszcze z jakimś 'uzdatniaczem' akwarystycznym- choć tutaj żadnego nie mogę polecić.

I dlatego pozostałem przy wacie ;)  Raz na 2-3 dni szybka wymiana i spokój.

@@Beti a rewizją nie spływa Ci nadmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pawel_Q napisał:

 

I dlatego pozostałem przy wacie ;)  Raz na 2-3 dni szybka wymiana i spokój.

@@Beti a rewizją nie spływa Ci nadmiar?

No spływa,ale mam ustawiony ciut wyżej jak tafla wody może 3-4mm,chyba wyrównam,tak mi zainstalował,zrobił monter;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w "Rollermatach" jest geowłóknina (różna gramatura) zamiast waty :) - może by z tego zrobić skarpetę ? i .. wyrzucać zamiast płukać / prać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Beti napisał:

No spływa,ale mam ustawiony ciut wyżej jak tafla wody może 3-4mm,chyba wyrównam,tak mi zainstalował,zrobił monter;)

Ja zrobiłem wg rad z tego forum tak, że przez rewizję cały czas się przelewa. Nie ma przynajmniej wahań poziomu wody w akwarium. Rewizja +/- na wysokości komina z grzebieniem. 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

w "Rollermatach" jest geowłóknina (różna gramatura) zamiast waty :) - może by z tego zrobić skarpetę ? i .. wyrzucać zamiast płukać / prać

Kupiłam zamiast pierw spytać na forum:(myślałam że to wystarczy raz na tydz,dwa plukac,chyba zostanę przy wacie,,kupuje walek 10m na allegro i mam na 3mies,chciałam ulepszyć hehe,


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw miałem skarpety ale pranie co dwa dni i moczenie w rodi mnie irytowało .Przerobilem skarpety odcinając włókninę i przykleilem do tego butelki po wodzie demineralizowanej z Auchan za 1 zł wywiercilem otwory w dnie i tam daje watę.Juz więcej skarpet nie użyje.Jak wrócę do domu to zrobię fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam zamiast pierw spytać na forumdefault_sad.pngmyślałam że to wystarczy raz na tydz,dwa plukac,chyba zostanę przy wacie,,kupuje walek 10m na allegro i mam na 3mies,chciałam ulepszyć hehe,

Beti, ja mam kaskadę ze skarpet, duże i małe i raz na 2 tygodnie lekko płuchę po kranem i wszystko ok. Może kup takie z większymi „oczkami” ??

cb13af447ac4b759cf0517ee6934d56b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupisz 'grubsze oczka' możesz śmiało dojść do wymiany co tydzień - pozostaje jedynie kwestia czy to Ci nie zacznie podwyższać nutrientów w wodzie - w końcu filtracja mechaniczna ma m.in. usuwać resztki z wody zanim się rozłożą na azot/fosfor - a trzymając skarpetę tak długo możesz nieomyslnie doprowadzić do dokładnie odwrotnej sytuacji. Jest o tym sporo wątków w internetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale Ty Olku widzę ze masz takie nylonowe chyba a ja kupilam BARDZO gęstą bardziej jak wata i sie zapycha szybko,taka mi poslano a chodzilo mi bardziej o takie jak Ty masz

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale Ty Olku widzę ze masz takie nylonowe chyba a ja kupilam BARDZO gęstą bardziej jak wata i sie zapycha szybko,taka mi poslano a chodzilo mi bardziej o takie jak Ty masz

No te są bardzo fajne, raz że fajnie się je płucze i nie zostaje taki brunatny syf


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alexw200 napisał:


No te są bardzo fajne, raz że fajnie się je płucze i nie zostaje taki brunatny syf


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podeślij na Pw linka,dzieki:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
18 godzin temu, morski72 napisał:

sorka ja używam podkolanówek damskich z biedronki można przepłukać w wodzie ro i dalej używać :lol::lol: 

:):)

można i tak,  ja jednak wole dedykowane nylonowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle ze wata jest jednak wygodniejsza.Skarpety są męczące z czyszczeniem a te nylonowe jednak nie wyłapują syfu tak dobrze .Odkąd mam watę w przerobionych na kubki skarpetach mam duzo czystszy Sump.Nie wspomnę o kosztach np.pranie skarpet ,płukanie w RoDi ,czas no i najważniejsze koniec marudzenia żony ;).A duży worek waty wystarcza spokojnie na 3 miesiące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, sevi74 napisał:

A ja myśle ze wata jest jednak wygodniejsza.Skarpety są męczące z czyszczeniem a te nylonowe jednak nie wyłapują syfu tak dobrze .Odkąd mam watę w przerobionych na kubki skarpetach mam duzo czystszy Sump.Nie wspomnę o kosztach np.pranie skarpet ,płukanie w RoDi ,czas no i najważniejsze koniec marudzenia żony ;).A duży worek waty wystarcza spokojnie na 3 miesiące 

ja mam skarpety nylonowe przez pierwszy miesiąc czyszczę je co 4 dni jak się zapycha muszę czyścić co dwa dni, wtedy nowa skarpeta, mam 4szt więc tak raz na 4 miesiące piorę i od nowa zabawa, dla mnie to jest wygodne, poza tym zamówiłem u chińczyka eksperymentalne skarpety nylonowe hehe, z bardzo grubymi oczkami zobaczymy jak sobie będą radzić, ale to jest tak jak komu wygodniej, mi nie zależy na wyczyszczeniu wody do zera  żeby był kryształ, jak dla mnie filtracja mechaniczna ma wyłapać większe paprochy, resztę ma załatwić odpieniacz i biologia, ale to jest sprawa indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kryształowo czysta wodę  bo mam babkę która robi mi niezły tajfun ale o wygodę .Wate wymieniam wyrzucam i po kłopocie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma może ktoś skarpety od Twistmana?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.