Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

large.IMG_20180525_205144.jpg.9b89dbebf49ec3c908d1924186510ef5.jpglarge.IMG_20180525_205730.jpg.5ffa5c71577b2ad4bd6818fbd0222448.jpglarge.IMG_20180525_215900.jpg.a0d8bfad79ec16a51c7c4f00d96847c1.jpglarge.IMG_20180526_050532_1.jpg.c0fb13ebbdd94028de0159428589ae20.jpglarge.IMG_20180526_050545.jpg.3acc1050aa34533e27c17c8191702f54.jpgWitam postanowilem odpalic swoje pierwsze slone akwarium.

Akwarium 60x30x35

Filtr Fzn3 zasypany

-matrix carbon

-purigen

-phosguard ( prawdopodonie niepotrzebny narazie)

Cyrkulator koralia nano 900-moim zdaniem nie nadaje sie wogole do takiego akwa. Chcialem 2 takie cale szczescie ze zamowilem 1 dla testow.

5 kg suchej skaly

4.5 kg zywego piasku Natures Ocean

50l wody z podmianki 

Lampa uzywka samorobka

Moje pytanie napewno ten cylkulator zostanie , co mozna dokupic zeby wszystko gralo

Jest sens dokupywania zywej skaly?

 

IMG_20180703_210426.jpg

IMG_20180703_210437.jpg

Edytowane przez Dudus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z cyrkulatorem Hydor koralia nano 900? Cyrkulację dobiera się do obsady. Dla miękkich i LPS starczy 10-20 razy pojemność akwarium, a dla SPS 30 i więcej. Ja bym te akwarium wystartował tylko na żywej skale. Teraz ominie cię najlepsze, wypatrywanie co wyjdzie ze skały bo nic nie wyjdzie, co najwyżej glony i inne plagi. Lampa używka, napisz coś więcej? Purigen i phosguard, węgiel po co na starcie? Lepiej do kaskady mogłeś dać siporax. Zdjęcia możesz dać np. do galerii forum i łatwo przeniesiesz do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za porady, koralia hmm powiem tak mam na tylniej szybie przyloze reke do przedniej to sie zastanawiam czy czuc wogole czy dmucha ( chyba ze z nia cos nie tak,albo sie rozkreci) A co do zywej zaluje ze nie kupilem i chyba w poniedzialek dokupie, mysle ze nie stanie sie nic ze ja wloze pare dni po starcie( moja wina bo zamiast tutaj szukac porad to czytalem rozne fora i tak doradzali.Zadna zywa skala bedziesz mial pelno dziadostwa)Mysle zeby dokupic Jebao/jecod Rw-4 ,moze ktos doradzi mozna ja skrecic wiec mysle ze bedzie ok.Mysle narazie o miekkich.

No niestety w galeri tez nie wychodzi dodawanie: zbyt malo pamieci by ukonczyc poprzednia operacje:(

Edytowane przez Dudus
Pomylka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dudus napisał:

moja wina bo zamiast tutaj szukac porad to czytalem rozne fora i tak doradzali.Zadna zywa skala bedziesz mial pelno dziadostwa

Z żywej skały może wyjść coś dobrego, ale równie dobrze może się trafić jakiś bandyta bądź glony. To są dwie szkoły po prostu. Musisz zdecydować czy poniesiesz ryzyko nieproszonego życia (oczywiście nie koniecznie musisz trafić na coś złego) czy startujesz na suchej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej 50l RW4 maksymalnie skrecony jest trochę za mocny, mam drobny piasek. Może sw2

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maciej01 napisał:

Co jest nie tak z cyrkulatorem Hydor koralia nano 900? Cyrkulację dobiera się do obsady. Dla miękkich i LPS starczy 10-20 razy pojemność akwarium, a dla SPS 30 i więcej. Ja bym te akwarium wystartował tylko na żywej skale. Teraz ominie cię najlepsze, wypatrywanie co wyjdzie ze skały bo nic nie wyjdzie, co najwyżej glony i inne plagi. Lampa używka, napisz coś więcej? Purigen i phosguard, węgiel po co na starcie? Lepiej do kaskady mogłeś dać siporax. Zdjęcia możesz dać np. do galerii forum i łatwo przeniesiesz do tematu.

Dzieki siporax zamowiony

A co do tego rw-4 mam 63l , pisze ze max.skrecony ma 500l/h wiec to nie jest tragedia a lepiej mi chyba kupic mocniejszy niz pozniej zalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być RW-4, SW-2 zapas się przyda w przyszłości. Żywą skałę możesz dołożyć, nic się nie stanie nawet teraz jak akwarium już wystartowało kilka dni temu. Według mnie skałę masz za płasko,za nisko ułożoną. Lepiej prezentowała by się wyższa konstrukcja. Ja startowałem na żywej skale i żywym piasku i żadnych problemów z glonami, bandytami nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2018 o 23:53, maciej01 napisał:

Co jest nie tak z cyrkulatorem Hydor koralia nano 900? Cyrkulację dobiera się do obsady. Dla miękkich i LPS starczy 10-20 razy pojemność akwarium, a dla SPS 30 i więcej. Ja bym te akwarium wystartował tylko na żywej skale. Teraz ominie cię najlepsze, wypatrywanie co wyjdzie ze skały bo nic nie wyjdzie, co najwyżej glony i inne plagi. Lampa używka, napisz coś więcej? Purigen i phosguard, węgiel po co na starcie? Lepiej do kaskady mogłeś dać siporax. Zdjęcia możesz dać np. do galerii forum i łatwo przeniesiesz do tematu.

ja na swoim tunze 6040 dmucham w skale na 30% tj jakies 300-400l/h w 30l akwarium i jest calkiem przyzwoicie, jedynym problemem jest miejsce na skale, gdzie bede musial postawic cos co bardzo lubi "wiater" 

kolega po skale widać miekasy beda raczej

Edytowane przez Paskud097 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciej01 napisał:

Może być RW-4, SW-2 zapas się przyda w przyszłości. Żywą skałę możesz dołożyć, nic się nie stanie nawet teraz jak akwarium już wystartowało kilka dni temu. Według mnie skałę masz za płasko,za nisko ułożoną. Lepiej prezentowała by się wyższa konstrukcja. Ja startowałem na żywej skale i żywym piasku i żadnych problemów z glonami, bandytami nie miałem.

Dzieki za info

Z ta skala to juz mnie cos strzelilo i olalem to. Caly dzien ukladania a i tak wyszlo jak wyszlo .Bede zamawial jeszcze ze 2kg zywej to pozniej cos pomysle jak to ulozyc. 7kg na akwa wystarczy czy wziasc wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 72 l używam  koralia 900 i sw2 na 4 stopniu :)


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim 125 brutto sw-4 i sw-8 skręcone większej od sw-4 bym nie pakował.Ja startowałem na żywej skale trochę pasażerów miałem ale  bandytów brak .Powodzenia.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj któregoś kawałka jako filaru, pójdzie bardziej w pion, bo jest za nisko
ewentualnie dokup tej skały i podłóż od spodu, ale jak obłożysz żywą tymi shelfami to i tak piz*a
spróbuj pokleić coś ciekawego może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2018 o 09:38, Paskud097 napisał:

 

kolega po skale widać miekasy beda raczej

Po takim płaskim ułożeniu skały, płaskie płyty to ja bym powiedział, że raczej będą SPS. Ale wiadomo większość zaczyna od miękkich. Ja zacząłem od miękkich i przy nich zostanę.

W dniu 27.05.2018 o 10:44, Dudus napisał:

Dzieki za info

Z ta skala to juz mnie cos strzelilo i olalem to. Caly dzien ukladania a i tak wyszlo jak wyszlo .Bede zamawial jeszcze ze 2kg zywej to pozniej cos pomysle jak to ulozyc. 7kg na akwa wystarczy czy wziasc wiecej?

Ile skały dasz to już zależy od Ciebie, jak się Tobie podoba czy małe gruzowisko, czy bardziej przewiewna konstrukcja. 7kg powinno starczyć.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko bo nie moge znajsc nigdzie info.

Jebao rw4 czy sw4? Wszystkie parametry takie same, wiec niewiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar... Sw 4 ma mniejszą pompę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dadario napisał:

Rozmiar... Sw 4 ma mniejszą pompę.  

Dzieki to biore sw4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dudus napisał:

Panowie szybkie pytanko bo nie moge znajsc nigdzie info.

Jebao rw4 czy sw4? Wszystkie parametry takie same, wiec niewiem o co chodzi

SW-4 jest następcą RW-4, a najnowsze to OW-10 jeśli chodzi o ten rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2018 o 13:37, Dudus napisał:

Dzieki to biore sw4 :)

Polecam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large.YDXJ0096.JPG.fa5be7c52b0aad43351852973525ecc7.JPGlarge.YDXJ0100.JPG.bd5e7ef1df9b8c164bb468a328f7caa5.JPGlarge.YDXJ0087.JPG.404df10eb4dc177a1b7e7a93b6ced2f9.JPGlarge.YDXJ0099.JPG.3e1b1971124e328ea78f778a60d5796c.JPGWitam po ponad miesiącu od startu

Do akwarium dorzuciłem w ok. 2 tygodni temu 3kg żywej skały. Wyskoczyło mi prawdopodobnie dino i cyjano(brązowy nalot na skale i piasku z bąbelkami powietrza, no i na szybach przy czyszczeniu lecial tak jakby pyłek) No i apitasie . Brązowy nalot powoli znika apitasi mam nadzieje sie pozbyłem gorąca woda. Narazie  zadnych testów nie robiłem tylko zasolenie 1023

Prosiłbym o pomoc w zakupieniu reszty testów(  jakie i jaka marka najlepiej)  narazie sie nie spiesze jade na wakacje wiec zostanie teściowa dolewac wode

Po powrocie myśle zrobić testy i moze jakaś ekipa . Docelowo myśle o zoaskach bardzo mi sie podobają, 2 błazenki no i jakiś ukwaiał dla nich.

I jeszcze jedno pytanko mogę zostawić na tydzien akwa bez swiatła?

Edytowane przez Dudus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwalczałeś aiptasie gorącą wodą to pewnie ją rozsiałeś, za jakiś czas będzie jej o wiele więcej. Na aiptasie są najlepsi naturalni wrogowie. Ja polecam krewetki lysmata kuekenthali i lysmata boggessi. U mnie się sprawdziły, wyczyściły aiptasie do zera. Jak nic nie masz w akwarium to może można zostawić na tydzień bez oświetlenia, ale jak już akwarium działa to ja bym świecił tak jak dotychczas. Zawsze możesz kupić jakieś najprostsze czasówki z elektrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciej01 napisał:

Jak zwalczałeś aiptasie gorącą wodą to pewnie ją rozsiałeś, za jakiś czas będzie jej o wiele więcej. Na aiptasie są najlepsi naturalni wrogowie. Ja polecam krewetki lysmata kuekenthali i lysmata boggessi. U mnie się sprawdziły, wyczyściły aiptasie do zera. Jak nic nie masz w akwarium to może można zostawić na tydzień bez oświetlenia, ale jak już akwarium działa to ja bym świecił tak jak dotychczas. Zawsze możesz kupić jakieś najprostsze czasówki z elektrycznego.

Dzieki za info skale wyciagnolem robilem to poza akwarium mam nadzieje ze sie nic nie rozniesie. Krewetki bede chcial napewno ale narazie nie chcialem nic wkladac przed wyjazdem. Chcialem nie swiecic moze uda sie pozbyc do konca dino slyszalem ze zaciemnienie pomaga, w akwarium jest tylko skala . Moze masz jakas dobra firme potrzebuje testy zamowic chcialem po urlopie juz cos powoli urzadzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Różyczki " wrócą. Takie to ustrojstwo:). Krewetki to najlepsze wyjście. Skałę jakoś tak nie bardzo masz ułożoną. Ale jeśli tobie odpowiada to ok. Testy proponuje saliferta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawellb napisał:

"Różyczki " wrócą. Takie to ustrojstwo:). Krewetki to najlepsze wyjście. Skałę jakoś tak nie bardzo masz ułożoną. Ale jeśli tobie odpowiada to ok. Testy proponuje saliferta. 

No dobrze obstawiles  juz dzis jedna zauwazylem:( A co do skaly hmm mam jakies takie dziwne kawalki albo nie mam wyobrazni:) zostawie tak zobaczymy. Testy zamawiam, krewetki po urlopie jak bedzie wszystko ok. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Różyczki to takie plenne dziadostwo że bym się nie zdziwił że zarodniki nawet z powietrzem się przenoszą hehe wystarczy że przyniesiesz szczepkę i wlejesz trochę wody ze zbiornika gdzie jest aiptasia - możliwość że się przeniesie jest 50/50% ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.