Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fresz33 napisał:

Różyczki to takie plenne dziadostwo że bym się nie zdziwił że zarodniki nawet z powietrzem się przenoszą hehe wystarczy że przyniesiesz szczepkę i wlejesz trochę wody ze zbiornika gdzie jest aiptasia - możliwość że się przeniesie jest 50/50% ;) 

Bede walczyc z nimi krewetkami narazie zostawiam je w spokoju. Mam nadzieje ze przez tydzien nie bedzie lasu rozyczek. Znalazlem dzis mala rozgwiazde tak ok 0,5cm, nastepna plaga:(  Kup sobie zywa skale mowili;):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dudus napisał:

Kup sobie zywa skale mowili

Zaletą żywej skały jest to że akwarium szybciej powinno dojrzeć,no i możesz obserwować od razu życie jakie z tej skały ci wyszło,problem w tym że o żywą skałę dobrej jakości coraz ciężej.Natomiast jeżeli chodzi o skałę suchą czy też syntetyczną problemem jest czekanie aż akwarium dojrzeje.Popatrz sobie ile jest wątków ludzi którzy zaczęli startować na suchej skale i już po 3 miesiącach powrzucali do akwarium całe życie z spsami na czele.A potem wielkie zdziwienie że plagi przyszły i wszystko pada,a glonów od cholery.Te hobby uczy cierpliwości,cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazdy to plaga? To życie :). Dobra żywa skała to ta która pomorze przy dojrzewaniu, filtracji, przytransportuje żywe organizmy:) a nie ta która odda wszelki syf do akwa. Mijają miesiące a tu zero stabilności . Parametry kosmos, życie ledwo "oddycha".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pawellb napisał:

Rozgwiazdy to plaga? To życie :). Dobra żywa skała to ta która pomorze przy dojrzewaniu, filtracji, przytransportuje żywe organizmy:) a nie ta która odda wszelki syf do akwa. Mijają miesiące a tu zero stabilności . Parametry kosmos, życie ledwo "oddycha".

Czynników że ludzie coraz częściej wybierają suchą lub syntetyczną od żywej jest kilka.Pierwsze to cena,drugie wiesz że żadnej niemiłej niespodzianki ze sobą nie przywleczesz,trzecie wielu układa skałę na "sucho" często klejąc je ze sobą aby uzyskać pożądany efekt, i dopiero takie konstrukcje wkłada do akwarium.Gdybyś się z żywą skałą bawił kilka godzin na zewnątrz,to na pewno nie była by już ona zbytnio żywa:D.Niestety jak już pisałem problemem przy skale suchej czy syntetycznej jest brak cierpliwości,jak testy pokażą że NO2 zostało przerobione na NO3 i NO3 spadło powiedzmy do 10 mg/l,to hulaj dusza dawać do sklepu po całe życie bo przecież cykl się zamknął,tylko to że "świeża biologia" może nie udźwignąć takiego obciążenia mało kogo obchodzi.A później szok przecież wszystko było ok ,a teraz jedna wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spoko panowie zartowalem w slodkim tez nieraz mialem plagi slimakow. I z czasem dawalem sobie rade. A z pospiechem spoko krece miesiac, pokrece wode jeszcze ze 2 tygodnie porobie testy i jakas ekipe wrzuce , znajac zycie pewno tez znajdzie sie jakas krewecia na rozgwiazdy ;) ( uwielbiam krewetki, znaczy w akwarium:) ) Dojrzewanie podobnie jak w slodkim wole poczekac niz stracic zwierzaczki;) . Pochwalilem sie wczoraj ze dino zanika, a tu dzis 3 razy wiecej niz wczoraj :):) Mysle ze powolutku to sobie opanuje. Dzieki panowie za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z suchą skałą niespodzianek nie przyniesiesz, ale to cię nie uchroni przed nimi. Kupisz szczepki korali i z nimi przyniesiesz niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2018 o 22:59, Dudus napisał:

large.IMG_20180525_205144.jpg.9b89dbebf49ec3c908d1924186510ef5.jpglarge.IMG_20180525_205730.jpg.5ffa5c71577b2ad4bd6818fbd0222448.jpglarge.IMG_20180525_215900.jpg.a0d8bfad79ec16a51c7c4f00d96847c1.jpglarge.IMG_20180526_050532_1.jpg.c0fb13ebbdd94028de0159428589ae20.jpglarge.IMG_20180526_050545.jpg.3acc1050aa34533e27c17c8191702f54.jpgWitam postanowilem odpalic swoje pierwsze slone akwarium.

Akwarium 60x30x35

Filtr Fzn3 zasypany

-matrix carbon

-purigen

-phosguard ( prawdopodonie niepotrzebny narazie)

Cyrkulator koralia nano 900-moim zdaniem nie nadaje sie wogole do takiego akwa. Chcialem 2 takie cale szczescie ze zamowilem 1 dla testow.

5 kg suchej skaly

4.5 kg zywego piasku Natures Ocean

50l wody z podmianki 

Lampa uzywka samorobka

Moje pytanie napewno ten cylkulator zostanie , co mozna dokupic zeby wszystko gralo

Jest sens dokupywania zywej skaly?

 

IMG_20180703_210426.jpg

IMG_20180703_210437.jpg

Witam po 8 dniach bez swiatla wszystko zniknelo skaly biale piasek bialy. Tylko niewiem czy to dobrze ze skaly sa biale , tylko 1 zarosnieta glonami i kolorowa. W tym tygodniu robie testy i jakies krewecie chce zakupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najpierw zacznij od prostych miękasów. "Najpierw masa później forma" tu to powiedzenie też dobrze pasuje ;) jakieś sinularie, capnelle, rhodactisy, discosomy, lobopythony itp.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fresz33 napisał:

Najpierw zacznij od prostych miękasów. "Najpierw masa później forma" tu to powiedzenie też dobrze pasuje ;) jakieś sinularie, capnelle, rhodactisy, discosomy, lobopythony itp.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Chcialbym jakies ukwialy dla nemo ,moze polecisz cos ladnego-prostego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ukwiały wbrew pozorom są trudniejsze ;) wincyj pokory i cierpliwości.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zgodzę się z kolegą wyżej. Skoro ma wizję na swój zbiornik i jego obsadę niech wprowadza docelowe życie A nie zaśmieca czymś, z czym będzie miał później problem z usuwaniem. Chyba że chce na miękko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prosbe zrobilem dzis testy:

Ph -7,6

Po4 -0

Kh -7,3

A No3 wyszlo mi 100

Jak najlepiej zbic No3 bo chcialem wkoncu jakas ekipe sprzatajaca wrzucic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to masz brak Po4 i dlatego utrzymuje się wysokie No3   to idzie z sobą w parze wyjmij Phosguard z filtra ale lepiej niech doradzi Ci ktoś doświadczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Blues napisał:

Jak dla mnie to masz brak Po4 i dlatego utrzymuje się wysokie No3   to idzie z sobą w parze wyjmij Phosguard z filtra ale lepiej niech doradzi Ci ktoś doświadczony

phosguard wywalony sprawdze za pare dni narazie dzieki za pomoc

Edytowane przez Dudus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2018 o 22:16, Dudus napisał:

Cyrkulator koralia nano 900-moim zdaniem nie nadaje sie wogole do takiego akwa. Chcialem 2 takie cale szczescie ze zamowilem 1 dla testow.

Napisz coś więcej o tym ,właśnie się zastanawiam nad kupnem tej 900-setki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marek.sylt napisał:

Napisz coś więcej o tym ,właśnie się zastanawiam nad kupnem tej 900-setki

Wiesz co nwm moze ja mam jakis felerny bo chlopaki sobie chwala. Mam go w akwa ale szału nie robi, uzywam go tez do mieszania soli ,w 10 litrowym garnku i ci powiem ze tam kreci,ale w akwarium nic nie czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dudus napisał:

Wiesz co nwm moze ja mam jakis felerny bo chlopaki sobie chwala. Mam go w akwa ale szału nie robi, uzywam go tez do mieszania soli ,w 10 litrowym garnku i ci powiem ze tam kreci,ale w akwarium nic nie czuć

Ale w akwarium ma być delikatne falowanie koralowców,a nie pralka frania.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w akwarium ma być delikatne falowanie koralowców,a nie pralka frania.default_biggrin.png
Oj to nie do końca prawda.
Wyszystko zależy od obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Ale w akwarium ma być delikatne falowanie koralowców,a nie pralka frania.:D

Ale nie ma szans zeby od 900 u mnie cos falowalo :( polecam sw4 zawsze mozna skrecic choc ja mam na maxa i wcale nie robi pralki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.