Skocz do zawartości
tomekr21

Prośba o identyfikację rozgwiazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Razem ze szczepką na skale do mojego akwarium zawitała rozgwiazda.

Przeszukałem internet i niestety nie znalazłem podobnej, dlatego też proszę o podanie nazwy, jeżeli ktoś ją rozpoznaje.

W tym momencie ma około 1,5cm, kolory to szary z czarnymi pasami i malutkimi czerwonymi kropkami na każdej nóżce.

rozgwiazda.JPG

Edytowane przez tomekr21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterina - śmietnik.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za tak szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja asterin nigdy nie wyrzucałem, nie pozbywałem się ich z akwarium. Mam ich mało i jakoś nie specjalnie mnożą się, żeby być plagą w akwarium. Nie widziałem, nie zauważyłem, żeby zjadały korale zoanthus. Za to widać jak zjadają glony z szyb. Dla mnie są pożyteczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie, żywią się glonami wapiennymi, no chyba, że w zbiorniku nie ma alg wapiennych to wtedy nie wiem czym się mogą zainteresować:D

Jak tylko widzę to usuwam bo mimo, że malutkie i niby nie widać ich za dużo to czyszczą skałę do białego. Najłatwiej wyłapywać w nocy, bo wychodzą po zgaszeniu światła.

Mimo to nie udało mi się ich pozbyć całkowicie przez kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a u mnie ostatnio Asteriny o mały włos nie wykończyły dużej kolonii Red Blastomussa.

Gdybym nie interweniował mechanicznie z pincetą to koral byłby już w śmietniku.

Koral zdrowy bez martwej tkanki ... więc nie siedziały na niej żrąc wapienny szkielet.

Kilka dni po zabiegu koral pięknie napompowany - a było już nieciekawie.

To jest syf jakich mało.

Mam kilka sztuk Linckia multiflora które się nawet rozmnażają i kiedy przespacerują się po koralowcach nie widać później żadnych uszkodzeń.

Niestety jak Asteriny opanują jakiegoś koralowca to nie odpuszczą i zamęczą  na amen.

Dla świętego spokoju krewetka profilaktycznie siedzi już w zbiorniku.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne asteriny, wyglądają podobnie; U mnie tez jest kilka i 1) wcale się nie mnożą jak plaga egipska i 2) nie drażnią korali, ewidentnie wola siedzieć na skale lub szybie i glony wcinać. Na dwoje babka wróżyła, ale wątpię żeby ta jedna zrobiła ci burdę w akwa od razu;


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

ja również mam mieszane uczucia co do asterin, wiele razy musiałem je zbierać z zoasów bo lubiły je podgryzać wiec moje te niesforne lądują w sumpie.

widzę ze kolega z Bełchatowa jak ja :) jaka obsada w planach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.