Skocz do zawartości
pepe3000

caluastrea fluo dziwny brązowy nalot

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Sygen napisał:

No niestety zbiornik pod spsy stabilizuje się około roku.Jak to lata temu pisało się na tym forum że algi wapienne jak są wielkości 2 zł to powoli można wprowadzać spsy. To były dawne czasy a teraz to zaraz za kilka dni w świeżym baniaku są acopory. Wiadomo jest dużo specyfików których nie było kiedyś ale lepiej poczekać jak wkładać korale od nowa.Fakt na tym etapie dojrzewania sól nie ma tutaj znaczenia jak pisał przedmówca który raczej się trochę zna bo nie od wczoraj jest na tym forum.

Zgodzę się ze zbiornik dojrzewa po roku ,ale może nie przesadzajmy ze po 5-6mies nie można dac Lps czy Sps ,tylko trzeba rok czasu,przy dzisiejszych metodach.. 

Edit znów odpuszczę,aby fala hejtu sie znów nie wylala:P

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Beti napisał:

Zgodzę się ze zbiornik dojrzewa po roku ,ale może nie przesadzajmy ze po 5-6mies nie można dac Lps czy Sps ,tylko trzeba rok czasu,przy dzisiejszych metodach.. 

Edit znów odpuszczę,aby fala hejtu sie znów nie wylala:P

To nie jest żaden hejt tylko niestety fakty,zbiornik spsowy w większości jest odbierany jako acropory łatwiejsze i trudniejsze.Oczywiście jak po dojrzewaniu zejdą glony to spokojnie można wprowadzać miękkie,lpsy i łatwiejsze spsy(montipory)ale niestety acropory będą grymasić a te trudniejsze zejdą.Faktycznie jesli zapodamy mnóstwo chemii to po kilku tygodniach można acry wkładać ale chyba bardziej nam chodzi o prowadzenie zbiornika jak najbardziej zbliżonemu ku naturze.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sygen napisał:

To nie jest żaden hejt tylko niestety fakty,zbiornik spsowy w większości jest odbierany jako acropory łatwiejsze i trudniejsze.Oczywiście jak po dojrzewaniu zejdą glony to spokojnie można wprowadzać miękkie,lpsy i łatwiejsze spsy(montipory)ale niestety acropory będą grymasić a te trudniejsze zejdą.Faktycznie jesli zapodamy mnóstwo chemii to po kilku tygodniach można acry wkładać ale chyba bardziej nam chodzi o prowadzenie zbiornika jak najbardziej zbliżonemu ku naturze.

ok a jak z tym pomiarem u mnie zasolenia.mam sie trzymac na mojej skali 33% czyli daje to wynik 1024?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pepe3000 napisał:

ok a jak z tym pomiarem u mnie zasolenia.mam sie trzymac na mojej skali 33% czyli daje to wynik 1024?

zasolenie w większości jest 1025,ci którzy trzymają acropory często mają większe do 1027 więc 1025 dla Ciebie będzie ok


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sygen napisał:

zasolenie w większości jest 1025,ci którzy trzymają acropory często mają większe do 1027 więc 1025 dla Ciebie będzie ok

A jescze jedno jak spadło mi no3 z 50 do 25 to moze teraz odpuścić podmianki i poczekac treochę aż sie zbiornik ustabilizuję. jedynie dolewka i raz na tydzień 5 ml special lift blend bo mam i tyle.A co do calustrei ,to oczysciłem bardzo delikatnie to cyjano ,trochę nitek z korala poleciało ,zobacze co dalej na razie nic nie wrzucam do obsady poczekam ze dwa miesiące i zobacze co bedzie z tym zyciem w mojej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o sprzęcie jaki tam masz odpieniacz,oświetlenie itp.Jeśli ktoś Ci sprzedał takiego korala jak wstawiłeś na zdjęciu to nie napiszę brzydko co o nim myślę,chyba że dostałeś gratis 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sygen napisał:

Nie napisałeś nic o sprzęcie jaki tam masz odpieniacz,oświetlenie itp.Jeśli ktoś Ci sprzedał takiego korala jak wstawiłeś na zdjęciu to nie napiszę brzydko co o nim myślę,chyba że dostałeś gratis 

Filtr kaskada  w środku siporax węgiel purigen wata filtracja odpieniacz sera P 130 falowniik, lampa robiona na zamówienie do 50litrowej kostki Sirius Nano dwukanalowa. A tego korala sprzedalii mi w sklepie z koralami koło Krakowa. Właściciela nie bylo a sprzedawca sprzedał mi go mówiac że będzie ok pomimo że powiedziałem mu wszystko o zbiorniku i parametrach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby utrzymać stałe parametry bez większych wahań dobowych.Ja podmiany robiłem również przy dojrzewaniu ale są różne szkoły


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącam lecz nikt z was nie pomyślał o pH , przerobiłem to u siebie przy ph 7,5 koral ginął gdy podniosłem ph do 8,0 - 8,2 caluastrea rośnie aż miło patrzeć

może tu jest problem ?

pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jano253 napisał:

Przepraszam że się wtrącam lecz nikt z was nie pomyślał o pH , przerobiłem to u siebie przy ph 7,5 koral ginął gdy podniosłem ph do 8,0 - 8,2 caluastrea rośnie aż miło patrzeć

może tu jest problem ?

pozdrawiam  

Nigdy nie mierzyłem i nie mierzę ph,mam powietrze zasysane do odpieniacza z zewnątrz i myślę że jest odpowiednie i stałe. Caulastrea u mnie rośnie jak szalona

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sygen napisał:

Nigdy nie mierzyłem i nie mierzę ph,mam powietrze zasysane do odpieniacza z zewnątrz i myślę że jest odpowiednie i stałe. Caulastrea u mnie rośnie jak szalona

Sylwek Ty dostarczasz powietrze bezpośrednio z zewnątrz to nie znaczy że każdy tak robi. Uważam że ph dla caluastrei jest bardzo ważne .

pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
41 minut temu, Jano253 napisał:

Sylwek Ty dostarczasz powietrze bezpośrednio z zewnątrz to nie znaczy że każdy tak robi. Uważam że ph dla caluastrei jest bardzo ważne .

pozdrawiam  

ja daje z zewnątrz i dodatkowo przez wapno sodowane, ph wyrównuje mi się teraz średnio na poziomie 8.4 w nocy 8.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przestrzegę, żeby nie przestawiać się za szybko na Reef Salt. Po zmianie sps i lps mi zaczęły rosnąć i się dzielić... ale zacząłem mieć mega problem z Green Hair Algae. Może spróbuj kupić małe wiaderko Reef i mieszaj przy podmiankach pół na pół sea + reef. Jak zbiornik jest nowy to nadmiar składników odżywczych może być szkodliwy (IMO).

A do przytyków wtrącę, że w tym przypadku to na prawdę wina soli. Ja po 8 miesiącach też nie mogłem wpuszczać niczego innego niż miękkie... Dopiero zmiana soli pomogła. Miękkich za to miałem już sporo i przyrosty też były dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na koniec wątku,zakladanie akwarium koniec wrzesnia 2017 korale sps i ryby  poczatek lutego 2018 po 4 miesiącach,z dzisiejszych opisow ma sie dobrze:)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.