Skocz do zawartości
Sqesta45

Wysoki MG zrobiony pomiar swiezej solanki.Sol af Reef Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Sqesta45 napisał:

thx za rade ale nie mam zamiaru wydawać dodatkowych pieniedzy aby mierzyć sól po kilka razy.bo test kosztuje 40 zł  a sól 100 zl.

Pozdrawiam

 

To po co piszesz że masz skopaną sól ? . Żeby bić pianę najpierw trzeba się upewnić że produkt jest wadliwy. Swego  czasu miałem problem z solą od fauna marin. Sól nie miała wcale KH (1dkh). Zadałęm sobie wiele trudu aby to udowodnić łącznie z wysłanie próbki soli na test ICP, a później do producenta. W efekcie zostałem totalnie olany a właściciel  FM wykręcił się sianem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szutarek78 napisał:

To po co piszesz że masz skopaną sól ? . Żeby bić pianę najpierw trzeba się upewnić że produkt jest wadliwy. Swego  czasu miałem problem z solą od fauna marin. Sól nie miała wcale KH (1dkh). Zadałęm sobie wiele trudu aby to udowodnić łącznie z wysłanie próbki soli na test ICP, a później do producenta. W efekcie zostałem totalnie olany a właściciel  FM wykręcił się sianem.

Przeczytaj sobie twoje ostatnie zdanie i tym zakończmy.No ja nie bede wysyłał próbek nawet do Haliny.

to tak samo jak kiedys pojechałem do sklepu ( niepowiem ktorego bo znowu bedzie gadane )po ryby.

Jak wrociłem  i zabrałem sie za aklimatyzacje ryb i zobaczyłem ze jedna z ryb nie ma ogona i ogolnie wygladała jak g........ to na forum mi powiedzieli że powinienem patrzeć co mi sprzedają :P.Kogo to obodzi.Kupiles wydałes śrut fajnie reszta sie nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sqesta45 napisał:

Przeczytaj sobie twoje ostatnie zdanie i tym zakończmy.No ja nie bede wysyłał próbek nawet do Haliny.

AF to nie FM. Sumując cały wątek wychodzi na to że nie wiesz ani jakie masz zasolenie, ani jaki poziom MG. :) 

bez urazy chciałem tylko pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja nie mam  urazy do nikogo nawet do AF .Ale wedługo moich pomiarow jest tak jak pisze mam akwarium od 2015 i juz troche wiem co i jak).Mierze obserwuje itp itd.i tak samo może być moj pomiar błedny i tak samo moze miec błedny pomiar machina z kosmosu AF.

wiem jakie mam zasolenie i Mg i Ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, szutarek78 napisał:

AF to nie FM. Sumując cały wątek wychodzi na to że nie wiesz ani jakie masz zasolenie, ani jaki poziom MG. :) 

bez urazy chciałem tylko pomóc.

Nie bardzo rozumiem dla czego próbujecie zrobic z @Sqesta45 barana (sorry). Rzucacie sie na niego jakbyscie byli na liscie plac AF.

Czasem to forum nie wyglada jak forum hobbystow.

Fakt ze dobrze byloby gdyby pomiar zrobil jeszcze ktos innym testem ale probujecie na sile udowodnic ze @Sqesta45 nie rozumie co robi i ze to musi byc jego blad a jezeli juz pomiar jest prawidlowy to nie problem bo magnez nie szkodzi...

 

Nie chodzi o sam magnez. Problemem jest to ze Af dziala do bolu transparentnie i rzetelnie i taka sytuacja podwarza wyrobiona marke. Niby super lab. Niby kontrola kazdej partii. Niby karteczka z prametrami nie ogolnymi a tymi wlasnie dla tego wiadra. A tu takie rzeczy. Jezeli nie zgadza sie ten parametr to jak wierzyc  karteczkom? Czy mozemy zaufac ze parametry ktorych nie mierzymy tj. zawartosc mikro jest taka jak nam sie obiecuje? Czy podmiana to dla ryb i reszty zycia rosyjska ruletka? 

Troche przesada z ta ruletka bo nie wierze ze z Af wyjdzie produkt niebezpieczny ale jakas niepewnosc co do zawartosci jest. Przynajmniej dopoki ktos inny nie wezmie probki soli i nie zrobi testow po swojemu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2018 o 17:28, Debora napisał:

Kiedys parametry były podawane na karteczce teraz są dostępne online.

Twój numer partii to ENBFS9 a Mg przy zasoleniu 33ppt wynosi 1325 ppm.

https://aquaforest.eu/en/icp-oes-results/

Pytałam ile litrów miała solanka- przy rozpuszczaniu jednego litra mogą wychodzić cuda dlatego zalecamy rozpuszczać 10-15L.

 

 

To mam rozumieć że af nie nadaje się do mniejszych zbiorników typu 50l? Zaleca się 10% podmiany tygodniowo co daje 5l. Mało tego z uwagi na wygodę mieszania rozpuszcam sól w bańkach 2x5l. Czy mam rozumieć że takim sposobem strzelam sobie w kolano? Przyznam, że tylko potas mierzyłem w świeżej solance i wyszlo 360, gdzie niektóre źródła podają tą wartość jako zdecydowanie za niską. Będę wdzięczny za odpowiedź 

Wg icp online powinno byc 385 potasu, ale powiedzmy że testy domowe są mało dokładne i uznalem to za błąd pomiaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Stefan85 napisał:

Nie bardzo rozumiem dla czego próbujecie zrobic z @Sqesta45 barana (sorry). Rzucacie sie na niego jakbyscie byli na liscie plac AF.

Czasem to forum nie wyglada jak forum hobbystow.

Fakt ze dobrze byloby gdyby pomiar zrobil jeszcze ktos innym testem ale probujecie na sile udowodnic ze @Sqesta45 nie rozumie co robi i ze to musi byc jego blad a jezeli juz pomiar jest prawidlowy to nie problem bo magnez nie szkodzi...

 

Nie chodzi o sam magnez. Problemem jest to ze Af dziala do bolu transparentnie i rzetelnie i taka sytuacja podwarza wyrobiona marke. Niby super lab. Niby kontrola kazdej partii. Niby karteczka z prametrami nie ogolnymi a tymi wlasnie dla tego wiadra. A tu takie rzeczy. Jezeli nie zgadza sie ten parametr to jak wierzyc  karteczkom? Czy mozemy zaufac ze parametry ktorych nie mierzymy tj. zawartosc mikro jest taka jak nam sie obiecuje? Czy podmiana to dla ryb i reszty zycia rosyjska ruletka? 

Troche przesada z ta ruletka bo nie wierze ze z Af wyjdzie produkt niebezpieczny ale jakas niepewnosc co do zawartosci jest. Przynajmniej dopoki ktos inny nie wezmie probki soli i nie zrobi testow po swojemu. 

 

Nikt nie próbuje zrobić z nikogo barana. Nikogo też tu nie broniłem. Napisałem tylko żeby gość zmierzył sobie zasolenie czymś wiarygodnym, oraz sprawdził jeszcze raz MG innym testem. Z mojego doświadczenia wynika że bardzo duża  część akwarystów ma grubo przewalone w jedną lub drugą stronę zasolenie. Co do testów MG to bardzo często, już nie długo po otwarciu zaczynają pokazywać bzdury. 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to pozwólcie, że i ja swoje 3 grosze dołożę. Od początku stosowałem sól tylko AF, zresztą jak całą resztę, probiotic RS tak dla wyjaśnienia. Zasolenie 1025 w porywach do 1026.  MG i CA zawsze podwyższone, 1500> i 500>. Testy domowe i icp więc pomyłki nie ma. Do podmian nie rozpuszczam po 10 litrów tylko po 150 więc nie powinno być problemów z ustabilizowaniem parametrów po rozpuszczeniu. Najwyraźniej jest coś w tym co pisze @Stefan85 ;) Obecnie przechodzę na RS, powolutku i z rozsądkiem, ma mniej wyśrubowane parametry. 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szutarek78 napisał:

Wysoki, ale ponad 2000 a nie 1500. 

Może, nie wiem, nie będę się klucił.

10 godzin temu, silvia napisał:

to stara "bajka" był magnez jednej firmy z jakimś dodatkiem  (ale już go wycofali) i tylko to ponoć działało na bryopisis

podbijałem magnez u siebie ponad skalę saliferta i .. zero reakcji u bryopisis

Chodziło mi o hamowanie fotosyntezy a nie o to czy to działało czy nie.

 

9 godzin temu, Tester napisał:

Prawda... Magnez firmy Kent. Aktywnym czynnikiem nie był jednak magnez tylko jakiś dodatek herbicydowy, który zabijał bryopsis.

Firma została podkablowana przez konkurencję za sprzedaż herbicydów bez odpowiednich papierów i musiała zmienić recepturę.

Jack Kent - sprzedał firme a następnie założył firmę Continuum. Ludzie liczyli że "nowy" magnez bedzie miał podobne działanie "uboczne" ale niestety nie.

W tamtych czasach Magnesium Tech M - (tak się nazywał produkt) - osiagał na ebayu bajońskie ceny rzędu 100 dolców za buteleczkę 250ml. No a potem pojawili się oszusci, którzy zaczeli sprzedawać Magesium Tech M z nowa recepturą jako remedium na bryopsis. Oczywiscie za równie wysoka kasę. 

Sam resztą podniosłem magnez do 2200mg ale bryopsis nie zniknęło. 

 

Ciekawa historia, sam walczyłem z tym paskudztwem chyba z pół roku. Teraz jest jakiś antybiotyk na to.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2018 o 14:42, Sqesta45 napisał:

WItam ostatnio mam problem z wysokim Mg.

Uzywam soli reef Salt z AF wczesniej Sea Salt z AF.

Zmiezylem dzisiaj swieza solanke i tak

Ca wyszlo 440

Mg powyzej 1500 nawet problka nie zaczela robic sie coraz ciemniejsza

Testy Colombo

Zauwazylem ze w soli nie bylo karteczki jak zazwyczaj jest z zasoleniem i parametrami.

I teraz mam prawiec cale wiadro soli 10kg z wysokim Mg.

oczywiscie sol dobrze wymieszalem w pojemniku przed odmierzeniem ilosci.

@Sqesta45 

Świetnie Cię rozumiem,

skusiłem się ostatnio na zakupy soli Aquaforest w promocji i zamówiłem 100 kg ( 4 kartonowe opakowania po 25 kg ) soli 

Jakie było moje zdziwienie kiedy dotarła przesyłka i  z 4 opakowań tylko 1 karton był ze "świeżej produkcji" pozostałe 75 kg to zwykłe leżaki magazynowe zapakowane przed 2017 rokiem.

Wiem wiem zaraz się podniesie dyskusja że przecież sól nie ma terminu przydatności do spożycia, że  przecież mogłem reklamować u sprzedawcy i  zwrócić towar itd ....

Prawda jest taka że osoba która pakowała wysyłkę dobrze wiedziała co pakuje , dziękuję za takie podejście do klienta, nie będę się kopał o 100 kg soli,  dzięki takiemu podejściu  to tą "promocją"  produkty Aquaforest zaskarbiły sobie moją wdzięczność do tego stopnia, że z czystym sumieniem odradzam każdemu zakupy produktów tej firmy bo nigdy nie wiesz na co trafisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma mierzyć zasolenie? Przecież Ca wyszło dobre. Jedynie co to test na mg może być 'walnięty' ale wtedy zazwyczaj zaniża wynik, spotkałem się z tym kilka razy i sam miałem taki test kiedyś w poprzednim akwa, który pokazywał bzdury ale też zaniżał (salifert). Trzeba by zmierzyć innym testem żeby mieć pewność.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sól fabrycznie zamkięta była, to w czym problem?

Była zwilgociała, zbrylona czy cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro sól fabrycznie zamkięta była, to w czym problem?
Była zwilgociała, zbrylona czy cokolwiek?
Poprostu przekonałem się na "własnej skórze " na czym polegają promocje na produkty Aquaforest... Tak się robi promocje i tak się traci klientów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DarekB30 napisał:

Poprostu przekonałem się na "własnej skórze " na czym polegają promocje na produkty Aquaforest... Tak się robi promocje i tak się traci klientów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Zauważyłeś jakieś skutki w stosowaniu tej soli? Wyszły jakieś dziwolongi w testach? U mnie potas jest bardzo niski i zaczęły spsy tracić pigment od dołu. Nie wiem czy akurat w sól jest temu winna bo podejrzewałem reaktor glonowy, który miałem przez 6 miesiecy w użyciu, ale konsultowalem to z innymi i powiedzieli mi że to mało realne. Pomiar potasu w baniaku wykazał 320-330 jednostek pomimo podmian na poziomie 5-10% przy 11 szczepkach sps. Test mam sprawdzony w sklepie na displayu wystawowym wykazał potas na poziomie 400. Świeża solanka af rs po 15 minutach mieszania wskazał 340 a po 30 minutach 360 jednostek. Po godzinie utrzymywał się poziom nadal 360. Wg partii soli powinno być 385 potasu. Na soli tm miałem na poziomie 390 wg icp przy takich samych podmianach. Ale obecnie tm ma zbyt niskie kh jak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DarekB30 napisał:

Poprostu przekonałem się na "własnej skórze " na czym polegają promocje na produkty Aquaforest... Tak się robi promocje i tak się traci klientów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Darku,czy myślisz ze te 75kg soli po rozpakowaniu będzie miało inne parametry jak te świeże 25kg?

Bo promocja -promocją a jakość ma być ta sama:-)to że była promocja  musiało coś w tym być,można byłoby powiedzieć"widzialy galy co brały"ale nie w tym rzecz,bardziej martwi mnie jakość produktu jesli jest nienaruszonym opakowaniu mimo dawnej daty produkcji.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, DarekB30 napisał:

Poprostu przekonałem się na "własnej skórze " na czym polegają promocje na produkty Aquaforest... Tak się robi promocje i tak się traci klientów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Kto był organizatorem tej promocji?

Aquaforest nie prowadzi i nigdy nie prowadził sprzedaży detalicznej swoich produktów dlatego też nie może być odpowiedzialny za „wietrzenie magazynu” sklepu który tę promocję przygotował. 

Doskonale wiesz, że sól jest nadal dobra do użytku. Doskonale też zdajesz sobie sprawę, że trudno obwiniać producenta z jaką datą sklep sprzedał sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że uzupelniam potas kz-tem k ballance od niedzieli. Wałem łącznie 40ml na 100l i teraz dobijam do poziomu 360 potasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości sprawdziłem świeżo zakupioną sól Grotecha - partia z sierpnia 2017. Co do testów, mierzyłem ważnym testem znanej firmy Mg i wynik wyszedł poniżej 1000. Podbijałem powoli Mg ale coś mnie tknęło że poziom absurdalnie niski i kupiłem kolejny test, tej samej firmy zresztą. Wynik poza skalą, mam Mg koło 1700, poprzedni wskazuje niespełna 1200. Wysłałem próbkę na ICP i zobaczymy. 

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tdew napisał:

z czystej ciekawości sprawdziłem świeżo zakupioną sól Grotecha - partia z sierpnia 2017. Co do testów, mierzyłem ważnym testem znanej firmy Mg i wynik wyszedł poniżej 1000. Podbijałem powoli Mg ale coś mnie tknęło że poziom absurdalnie niski i kupiłem kolejny test, tej samej firmy zresztą. Wynik poza skalą, mam Mg koło 1700, poprzedni wskazuje niespełna 1200. Wysłałem próbkę na ICP i zobaczymy. 

Pzdr

Potwierdziles to co pisałem wcześniej, walnięty test zaniża Mg a nie pokazuje więcej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem już dwie kontrole testu Mg albo nawet trzy na próbce kontrolnej - i zawsze to samo rozjeżdża się, warto brać poprawkę na próbkę kontrolną o danej wartości Mg która jest pewna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darku,czy myślisz ze te 75kg soli po rozpakowaniu będzie miało inne parametry jak te świeże 25kg?
Bo promocja -promocją a jakość ma być ta sama:-)to że była promocja  musiało coś w tym być,można byłoby powiedzieć"widzialy galy co brały"ale nie w tym rzecz,bardziej martwi mnie jakość produktu jesli jest nienaruszonym opakowaniu mimo dawnej daty produkcji.
@Beti uwierz, nie chcesz wiedzieć co myślę na temat takich promocji ;)

A co do samej soli, nie zamierzam jej zużyć, ta sól nie jest tyle warta żeby ryzykować kondycję korali w akwarium. 100 kg soli to raptem koszt 2-3 korali, a w akwarium mam trochę więcej więc nie chce jej na "sobie" testować.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sqesta45 napisał:

Spoko ja nie mam  urazy do nikogo nawet do AF .Ale wedługo moich pomiarow jest tak jak pisze mam akwarium od 2015 i juz troche wiem co i jak).Mierze obserwuje itp itd.i tak samo może być moj pomiar błedny i tak samo moze miec błedny pomiar machina z kosmosu AF.

wiem jakie mam zasolenie i Mg i Ca

Kolego zróbmy dla zakończenia tej jałowej dyskusji takiego deala. Ja wyślę do Ciebie laboranta z pięcioma wiadrami soli i nowym testem na Mg. Oczywiście nie weźmie ze sobą piekielnej maszyny, ale dwa refraktometry oraz testy na Mg. Jeżeli faktycznie masz sól tak skopaną jak twierdzisz to zostawi u Ciebie te pięć wiader i nowy test Mg oraz Cię osobiście przeproszę. Natomiast jak się okaże, że nie masz racji to pokryjesz koszt dojazdu i czas pracy tej osoby oraz przeprosisz AF na forum. Załatwiamy to tak? 

7 godzin temu, DarekB30 napisał:

@Beti uwierz, nie chcesz wiedzieć co myślę na temat takich promocji ;)

A co do samej soli, nie zamierzam jej zużyć, ta sól nie jest tyle warta żeby ryzykować kondycję korali w akwarium. 100 kg soli to raptem koszt 2-3 korali, a w akwarium mam trochę więcej więc nie chce jej na "sobie" testować.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Darek Twoje wypowiedzi są irytujące, nikt Cię nie zmusza do używania naszych produktów szkoda Twojego czasu na walką z samym sobą. Po co zamawiasz 100kg soli w promocji, a potem piszesz ze jej nie będziesz używał? Co tym działaniem chcesz osiągnąć? Wszyscy wiedzą że używasz tylko TM podkreślasz to w co drugim swoim poście w swoim wątku, a w wątkach AF nagle piszesz o naszych produktach. Widzę tu taka analogię z przed jakiegoś czasu, jest taka osoba która od lat stosowała niezmiennie jedną sól tyle, że co trzy miesiące była ona innej marki. 

Miłego dnia życzę i powodzenia w prowadzeniu akwarium morskiego. 

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, DarekB30 napisał:

Poprostu przekonałem się na "własnej skórze " na czym polegają promocje na produkty Aquaforest... Tak się robi promocje i tak się traci klientów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

"promocja"... w maszym kraju to raczej antypromocja. Sklepy wyscigaja sie w pomyslach jak popsuc sobie marke i odstraszyc klientow. Z zalozenia powinno to byc wyjscie do klienta, pokazanie jak dobry produkt ma sklep w ofercie i jakie standardy trzyma tylko takie cos wiaze sie ze strata zlotowek. Poki co nie spotkalem sie w Pl zeby w "promocji" bylo cos wartosciowego. Zawsze jakies koncowki serii z niedorobkami, towar ktory nie schodzi z półek, na chwile przed terminem, uszkodzony... jezeli juz nie jest to niedorobka to zawsze jest haczyk w cenie, po prostu nie jest nizsza (moze nizsza niz wczoraj kiedy podniesli zeby dzis obnizyc:/) a raty"0%" to juz wogole mistrzostwo bo odsetki chyba zawsze sa wloczone w cene "promocyjna". To nie jest promocja tylko wyprzedaz! i nazywaniem tego promocja sklep strzela sobie w stope chociaz jakos w Pl to dziala czego zrozumiec nie moge i swiadczy to o swiadomosci konsumenta. Osobiscie "promocje" od dawna omijam i nawet nie wychodze na zakupy kiedy jakis sklep taka organizuje. 

 

Z waszych wypowiedzi widze ze karteczki Af mozna wyrzucic bez czytania a online szkoda czasu. I tak parametey sie nie zgadzaja. Szkoda, to polska firma i fajnie ze sie rozwija. Nie spotkalem sie z jakimis aferami w stylu "padaja zwierzaki na produktach Af" i mysle ze firma trzyma swiatowe standardy. Moze po prostu nie potrzebnie ida w taka dokladnosc i wystarczyło by w ulotce napisac ze parametr powinien byc w granicach od- do.

23 minuty temu, Damian07 napisał:

Darek Twoje wypowiedzi są irytujące, nikt Cię nie zmusza do używania naszych produktów szkoda Twojego czasu na walką z samym sobą.

 

Producenta na pewno. Nie pomagasz firmie takimi wypowiedziami. Obowiazuja Cie wyzsze standardy jako osobe zwiazana z firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@Stefan85 dlaczego @Damian07 obowiązują wyższe standardy? Przecież nie wypowiada się w imieniu firmy, a swoim prywatnym. 

Wyszedł z propozycją testu i w zależności od wyniku któraś ze stron pokrywa koszta. Czy to coś złego?

Sam pracuje w handlu i dystrybucji i wiem jak często narzekania klientów na dany produkt czy zastosowanie technologiczne wynikają nie z wady wykonania/rozwiązania tylko z innych czynników zewnętrznych ale najłatwiej jest obwiniać "coś co nam pasuje".

Jesli @Sqesta45 jest przekonany, że to wina soli to przecież nie ma się czego obawiać bo kosztów nie poniesie. Proste prawda?

 

Ps - promocje są w PL źle? Żyjemy chyba w innym kraju albo oczekujecie za darmoszke cudów. Ja korzystam z wielu promocji z zadowoleniem bo jak można oszczędzić część kosztów to czemu nie korzystać? Wiadomo, że im więcej kupujesz tym taniej powinno być. Prosta zasada handlu. Każdy musi żyć :)

 

@DarekB30 nie bądź śmieszny z tym przykładem promocji, że sól z 2017 roku :D coś się stało? Zepsuła się? Ludzie... Gówno wiecie i robicie gownoburze w internecie. Myślisz, że firma o globalnym zasięgu produkuje na bieżąco co tydzień nową partię tylko bez stanów magazynowych? :D a pewnie na promocje spożywcze typu chipsy czy cola rzucasz się jak typowy cebulak mimo, że to też w twojej ocenie powinny być "zalegacze" magazynowe. Nie pogrążają się takimi tekstami bo tylko pokazujesz jak minimalna wiedzę masz na temat produkcji i dystrybucji.

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, ensso napisał:

@Stefan85 dlaczego @Damian07 obowiązują wyższe standardy? Przecież nie wypowiada się w imieniu firmy, a swoim prywatnym. 

Wyszedł z propozycją testu i w zależności od wyniku któraś ze stron pokrywa koszta. Czy to coś złego?

Dla wlasciciela/ udzialowca firmy nie ma wypowiedzi prywatnych o produkcie tej firmy. Tu ewidentnie produktu broni wiec jakie prywatnie?

Nie cytowalem fragmentu z propozycja testu bo do niej sie nie odnosze ale skoro juz jest  temat to w tej czesci calkowicie popieram @Damian07 i uwazam to za bardzo dobre rozwiazanie problemu. Nie pasuja mi tylko ataki na osoby negatywnie wypowiadajace sie o produktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.