Skocz do zawartości
Sqesta45

Wysoki MG zrobiony pomiar swiezej solanki.Sol af Reef Salt

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sygen napisał:

To po co zadajesz bzdurne pytania po co mu 100kg,może też mu schodzi sporo nie pomyślałaś czy nie pojmujesz tego

Coś ci pisałem :) śledzę jego baniak i wiem ile ma litrów,  myślenie nie boli :)

Skończyłem, za ładny dzień jest.

Miłego reef- owania wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2018 o 18:23, Sqesta45 napisał:

thx za rade ale nie mam zamiaru wydawać dodatkowych pieniedzy aby mierzyć sól po kilka razy.bo test kosztuje 40 zł  a sól 100 zl.

Pozdrawiam

 

A może masz kogoś znajomego, kto ma inny test i mógłby zmierzyć na swoim? Albo chociaż płyn referencyjny z deklarowaną, laboratoryjne zmierzoną zawartością magnezu, żebyś mógł sprawdzić swój test?

Przeczytałam na tym forum wiele postów, gdzie z pomiarem magnezu testem kropelkowym wychodziły jakieś cuda. Sama jestem takim przypadkiem. Mój test saliferta zanizal. Sadzac, ze mam grubo ponizej normy pakowałam magnez do zbiornika, żeby podnieść jego poziom, ale nie wzrastał ani ciut. Wydalo mi sie to podejrzane. Pożyczyłam od koleżanki jej test, też saliferta i wyszedł zupełnie inny wynik, wyższy, w normie. Posłałam więc próbkę na badanie ICP i ono potwierdziło, że mój test był "walniety", a od koleżanki pokazał prawidłowo.  Ten sam producent, tylko inna partia, a wyniki bardzo różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

A może masz kogoś znajomego, kto ma inny test i mógłby zmierzyć na swoim? Albo chociaż płyn referencyjny z deklarowaną, laboratoryjne zmierzoną zawartością magnezu, żebyś mógł sprawdzić swój test?

Przeczytałam na tym forum wiele postów, gdzie z pomiarem magnezu testem kropelkowym wychodziły jakieś cuda. Sama jestem takim przypadkiem. Mój test saliferta zanizal. Sadzac, ze mam grubo ponizej normy pakowałam magnez do zbiornika, żeby podnieść jego poziom, ale nie wzrastał ani ciut. Wydalo mi sie to podejrzane. Pożyczyłam od koleżanki jej test, też saliferta i wyszedł zupełnie inny wynik, wyższy, w normie. Posłałam więc próbkę na badanie ICP i ono potwierdziło, że mój test był "walniety", a od koleżanki pokazał prawidłowo.  Ten sam producent, tylko inna partia, a wyniki bardzo różne.

Zgadza się. Też tak wielokrotnie miałem. Jednak autor tematu nie zamierza niczego robić ani niczego udowadniać. On po prostu stwierdził że ma skopaną sól. Faktycznie to forum schodzi na psy :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szutarek78 napisał:

Zgadza się. Też tak wielokrotnie miałem. Jednak autor tematu nie zamierza niczego robić ani niczego udowadniać. On po prostu stwierdził że ma skopaną sól. Faktycznie to forum schodzi na psy :). 

Ja to pisałam już w pierwszych postach o tym,ale z niczego zrobiło się bicie piany!!!

a teraz do autora oczywiście bez urazki,napisałeś w pierwszych postach że prowadzisz akwarium od 2015 roku i wiesz co z czym się je, to jako prawie doświadczony akwarysta powinieneś wiedzieć że wykonanie testu kropelkowego to jest tylko orientacyjna sprawa i nie dasz się przekonać do tego aby zmierzyć innym testem?   lub nie wydasz 40zł na nowy<_<i nie chcesz nic udowadniać-no masz prawo tylko po co zakładałeś w takim razie temat,jeśli i tak po tylu wypowiedziach zostajesz przy swoim!;)

Propozycja ze strony firmy AF  (jako producent )wyszedł do Ciebie z propozycją,oczywiście nie musiałeś jej przyjmować twoje prawo,ale wyśmiewanie się hihiblabla jest trochę nie na miejscu w mojej ocenie,ale mogło Ci dać to trochę do myślenia że jednak producent jest prawie 100% pewny swego produktu.Resztę zostawię bez komentarza,szkoda że dyskusja poszła aż tak daleko w sensie offtop.. i czasem już nie na temat;-)

Myślę że problem już rozwiązałeś:) i jest szczęśliwy finał całej sprawy:)

Ps1;-)oczywiście wiem jestem trochę wścibska baba-ale wykonuje taki zawód że samo tak przychodzi,:D

przepraszam:)

Miłego wieczorka wszystkim;-)

Ps.2 Pochwal się fotkami z Twojej rafki...(Mg już zostaw)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wnioski :

co najmniej 3 ? osoby w tym temacie "zgłosiły" podwyższone wartości Mg (w co najmniej jednym przypadku nie tylko testy kropelkowe lecz ICP także to wykazało)

albo coś nie tak jest z (niektórymi) partiami soli ... albo testami - czyli "któryś z producentów miewa złe dni" bo nie jest to norma, ale jednak przypadki bywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Testy ICP
Marzec zasolebie 35ppm
Kwiecień zasolenie 36ppm
Maj zsolenie 35ppm
Sól reef salt af. 2 wyniki mieszczą się w przedziale z opakowania, trzeci lekko podwyższony (ale nie robię podmian) korygacja ballinga, uzupełnianie soli 2x w tygodniu po 40-80g.
Testy, wszystkie po użyciu 1/4 opakowania już zaniżają Mg. Obecnie używam testy af mg zużyty w prawie połowie i zaniża wynik o jakieś 160.
Więc spokojnie :) czy będzie 1300 czy 1500 byle stabilne :) aczkolwiek u siebie zauważyłem że przy mg 1270 zaczyna się grymaszenie.
Pozdrawiam
b035ce3251fc7732c5530dff0301393d.jpg97e8ac3e4da53ac0feeef384288992f7.jpgfb0ea81e26be40f27f3a61f0bd4a19d1.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, @Beti napisał:

ale z niczego zrobiło się bicie piany!!!

dobra piana to podstawa w tym "fachu".

32 minuty temu, silvia napisał:

wnioski :

co najmniej 3 ? osoby w tym temacie "zgłosiły" podwyższone wartości Mg (w co najmniej jednym przypadku nie tylko testy kropelkowe lecz ICP także to wykazało)

albo coś nie tak jest z (niektórymi) partiami soli ... albo testami - czyli "któryś z producentów miewa złe dni" bo nie jest to norma, ale jednak przypadki bywają

4. Jaś nie wierzy juz w Mikołaja ale prezemtow nie odmawia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajac jakiejs informacji o testach wody znalazłem taki post warty przeczytania..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sqesta45 i jak masz 5 wiader soli z wysokim mg? ;P

Czy zabuliłeś? 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testów kropelkowych, mam do porównania wyniki z ICP

 Mg

- nowy test: poza skalą (licząc dodatkowe krople) około 1650

- starszy test ale wciąż ważny: poniżej 1000 (wylądował w koszu)

- ICP: 1470

Wygląda jakby nowy test świeżo po otwarciu trochę zawyżał wyniki a starszy mocno zaniżał.

Potas (główna przyczyna wysłania próbki)

- test kropelkowy ważny ale otwarty jakiś czas temu: 360

- ICP: 491

A potem się człowiek dziwi że korale marudzą. Wniosek taki że kontroluje na bieżąco głównie kH, resztę testów traktuje jako być może bliskie rzeczywistości i co kwartał kontrolnie ICP. 

 

 


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta. Kupowałem worki 2kg z różnych źródeł.

 

W końcu mam testy jbl- może nie mega dokładne ale wystarczające by wykryć nieprawidłowość.

 

No i ciągle w akwa mam wysoki Mg coś koło 1500-1600!!!

 

 

 

Okazało.sie , że problemem jest sól AF reef salt.

 

Magnez 1700!!!!

 

Masakra 

 

 

Edit.

Dodatkowe info ;)

 

Otworzyłem nowe opakowanie 2kg soli af reef salt - wymieszalem i sprawdziłem wynik.

Okazało się , że jest oki 1340.

Niestety nie da się odczytać nr seryjnego, bo jak na starym jak i na nowym 3 ostatnie cyfry są nieczytelne niestety.

Tak to by porównał danymi ze strony af.

Na szczęście nowe opakowanie wydaje się być oki 

Na starym zrobiłem dziś ostatnia podmianie więc teraz z każdą podmiana powinno spadać MG

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem wyniku icp soli ze strony af to jest jak dla mnie lekka kpina. U mnie w akwarium Mg był zawsze podwyższony (około 1500 test Salifert), długo zastanawiałem się dlaczego aż w końcu zrobiłem test świeżej solanki i "wyszło szydło z worka". No i teraz tak: na stronie af, dla tej partii soli, Mg jest na poziomie 1302:blink: Tylko mierzone przy 33ppt. Zachodzę w głowę dlaczego badają sól dla tak małego poziomu zasolenia? Jeżeli nawet przyjmiemy zgodnie z ich tabelkami (33ppt=1300-1360Mg 35ppt=1360-1420Mg) to w mojej partii soli poziom magnezu powinien być w okolicach 1360. 140ppm to chyba trochę więcej niż błąd pomiaru testem Saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd pomiaru testem saliferta może być dowolny , nawet 20%. Jedynie na testach RedSea jest napisane, że błąd pomiaru wynosi 10%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.