Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś w Polsce prowadzi zimnowodne akwarium morskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, laris52 napisał:

Witam

Czy ktoś w Polsce prowadzi zimnowodne akwarium morskie?

Nie sądzę,ale znalazłam malawi bardzo ciekawa aranżacja:D 

20180609_164453.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Nie sądzę,ale znalazłam malawi bardzo ciekawa aranżacja:D 

20180609_164453.jpg

Właściciel wsadził łapki do akwarium akurat gdy pękła grzałka, aranżacja jak i brak ogrzewania same się zrobiły  :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, boo12 napisał:

Właściciel wsadził łapki do akwarium akurat gdy pękła grzałka, aranżacja jak i brak ogrzewania same się zrobiły  :clowning

I to jest na 100% zimnowodne,właścicielowi jest już zimno dawno,a tak poważnie nie slyszalam na tym forum o prowadzeniu tego typu akwarium,ale może kto wie...

Edit: w google coś tam jest na zagranicznym forum

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze poszuka, to się znajdzie nawet zimnowodną rafę na forum ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kiedyś był w okolicach Świnoujścia, to polecam wycieczkę do oceanarium w Stralsundzie. Brak tam typowo tropikalnej morszczyzny, za to są zbiorniki z biotopem z Bałtyku, Morza Północnego i Atlantyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w oceanariach są ukwiały zimno wodne, może nie te z fiordow norweskich ale z Atlantyku czy morza Śródziemnego jak najbardziej. Z tego co pamiętam to na forum udzielały się osoby które posiadają takie zbiorniki, ale nie mieszkają w Polsce.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, @Beti napisał:

Nie sądzę,ale znalazłam malawi bardzo ciekawa aranżacja:D 

20180609_164453.jpg

Malawi nie jest zimowodne, tam temperatura jest często wyższa niż w morskim :).

Mam malawi ale takiego kościotrupa bym nie dał do aranżacji akwarium. Ale o gustach podobno się nie dyskutuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ZenonPL napisał:

Gdybyś kiedyś był w okolicach Świnoujścia, to polecam wycieczkę do oceanarium w Stralsundzie. Brak tam typowo tropikalnej morszczyzny, za to są zbiorniki z biotopem z Bałtyku, Morza Północnego i Atlantyku.

:) byłem  przeraziła mnie ekspozycja człowiek i ocean i co z tego mamy (PKB)  - i tam malutkie tiry resoraki i ile tirów mieści się na kontenerowcu, a najważniejsze ile puszek tuńczyka mieści się w jednym tirze :) i takie puszki w stosach w skali takie modele malutkie - patrzyłem na to i niedowierzałem, w większości oceanariów jest wystawka pt szanuj ocean, plastiki itp, a tutaj jest o rybach w puszce :) i to nie w negatywnym ujęciu, a w takim że człowiek ponad wszystko, i wszystko sobie podporządkuje i wykorzysta.

 

jeśli chodzi o zimno wodne to widziałem kiedyś w sklepie zimnowodne akwarium z Łodzikami - chłodzone chłodziarką.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.