Skocz do zawartości
kudłaty

HQI - Jakie żarniki?

Rekomendowane odpowiedzi

 

16 godzin temu, alexw200 napisał:

Kudłaty dokładnie te żarniki mam w tej chwili, na elektronice, 3 sztuki plus dodatkowo t5. Efekt wizualny całkiem fajny. Z temperaturą nie ma większych problemów, nie mam chłodziarki.

Faktycznie wygląda to fajnie. Wczoraj się zdecydowałem i zamawiam te żarniki. Powiedz mi ile godzin nimi świecisz?


c9066a9bda00964aeee6ca209106e0f3u1282a1125.png?upd=20160508113251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Faktycznie wygląda to fajnie. Wczoraj się zdecydowałem i zamawiam te żarniki. Powiedz mi ile godzin nimi świecisz?

T5 12 godzin a hqi 11 godzin,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jac11 napisał:

Lampa 2x250W hqi + 2x54W T5, świecę T5 Blue Plus cały dzień, HQI włączam na około 4 godziny dziennie

 

8 minut temu, alexw200 napisał:

T5 12 godzin a hqi 11 godzin,

No nie pomogliście mi koledzy, co do t5 wiadomo 12h, ale przy hqi jest duża rozbieżność. Zbiornik będzie sps-owy i wydaje mi się że 11h to za dużo a 4h to trochę mało.

Może wypowie się ktoś jeszcze, ktoś kto ma lub miał sps-y pod hqi.


c9066a9bda00964aeee6ca209106e0f3u1282a1125.png?upd=20160508113251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie pomogliście mi koledzy, co do t5 wiadomo 12h, ale przy hqi jest duża rozbieżność. Zbiornik będzie sps-owy i wydaje mi się że 11h to za dużo a 4h to trochę mało.
Może wypowie się ktoś jeszcze, ktoś kto ma lub miał sps-y pod hqi.

Ja mam tylko kilka patyków ale dobrze im. A czemu za długo? Tak mniej więcej naturalnie, nie widzę efekt ubocznych. Na początek zacznij od 6 godzin, przyzwyczaj korale do niwego oświetlenia i wydłużaj co tydzień o godzinę. Zobaczysz jak będą reagowały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kudłaty napisał:

 

No nie pomogliście mi koledzy, co do t5 wiadomo 12h, ale przy hqi jest duża rozbieżność. Zbiornik będzie sps-owy i wydaje mi się że 11h to za dużo a 4h to trochę mało.

Może wypowie się ktoś jeszcze, ktoś kto ma lub miał sps-y pod hqi.

Jeśli ktoś ma SPS to 11 h jest OK, ja mam tylko LPS`y i miękkie więc świecę krócej, drugi powód jest taki że HQI odbija mi się w telewizorze więc czas świecenia ustawiłem pod swoje potrzeby. Sam musisz doświadczalnie ustalić czas świecenia

 


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampe giessemana 250w hqi + 4x24 t5, swiece do 10:00 do 12:00 tylko t5, od 12:00 do 20:00 tylko hqi i od 20:00 do 23:00 t5. Zarnik z fishstreet 15000k i balast elektroniczny na oryginalnym wszystko swiecilo na zolto. Przy 20000k nie bedziesz mial przyrostow korali (wyczytane na forum) . Przy tym zarniku przyrosty widze codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2018 o 09:22, kudłaty napisał:

Tester, Jac11 dzięki, chyba spróbuje te żarniki Giesemann 250W 21.000K Megachrome Blue.

Przy T5 świece 12 przy hqi myślałem o 8 godzinach. A jak wygląda to u was?

 

Nie opłaca się tego żarnika używać w innej opcji niż wyłącznie hqi. Miałem i jest dość ciemny nie uzyskasz nim ani jakiegoś super podbicia kolorów ani super jasności. Efekt można przyrównać do połączenia jednej marinestar i coralstar (biała niebieska) Miałem na balaście magnetycznym tej montowanej w giesemanie lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ben_sage napisał:

Nie opłaca się tego żarnika używać w innej opcji niż wyłącznie hqi. Miałem i jest dość ciemny nie uzyskasz nim ani jakiegoś super podbicia kolorów ani super jasności. Efekt można przyrównać do połączenia jednej marinestar i coralstar (biała niebieska) Miałem na balaście magnetycznym tej montowanej w giesemanie lampach.

Na tą chwile używam t5 1:1 niebieska : biała i taką właśnie barwę chciał bym uzyskać z hqi, t5 planuje dołożyć później jeżeli będzie za mało światła.


c9066a9bda00964aeee6ca209106e0f3u1282a1125.png?upd=20160508113251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to powinieneś być zadowolony. Z zwróceniem uwagi na to co napisałem wyżej.  Mało światła i brak efektu fluo na magnetyku tego który otrzymamy z samej niebieskiej rury.

Ja najbardziej preferuje miarkowano żółto-biały słoneczny żarnik i do tego niebieskie rury na wieczór. Jest to najbardziej efektowna opcja jeśli chodzi o ilość światła. Hqi wygląda fajnie kiedy robi za słoneczko i barwy za dnie są jasne i ciepłe dla oka a wieczorem zostawić same niebieskie rurki.  Każdy ma swoje gusta i preferuje inne światło kupisz to zobaczysz . Kup  blv 20000 światło praktycznie to samo a cena co najmniej -50%. Jak ci się nie spodoba to mniej stracisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.