Skocz do zawartości
Fiszi

Przelana wódka - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa dozującą nawaliła i do 900 l w obiegu poszedł prawie litr wódki. Mam katastrofę w zbiorniku. Woda biała jak mleko i śmierdzi jak na basenie. Odpieniacz przepienis. Azotany i fosforany bliskie zero, kh 9 (zawsze trzymam wysokie), mg i ca tez normalne. Padły wszystkie krewetki i rozgwiazda. Jeżowce chyba tez i chyba quadri tego nie przepali. Podmieniam na okrągło, ale przy dużym zbiorniku to trwa.... czy ktoś zna się na tyle na chemii, żeby na szybko odwrócić tą reakcję chemiczną? Acha, na razie zatrzymałam Balinga.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz szybko uv / ozon  oraz dodatkowe natlenienie

Radził bym ryby / drogie korale odlać do beczki na podmiany i tam podmienić im wodę na świeżą  aby mniej to trwało , prawdopodobnie udusisz akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No współczuję,zrób to co radzi @wolan91,bo do rana wszystko padnie z uduszenia,a dwa od kiedy sie podkłada 1L wódki pod pompę?

"Przezorny zawsze ubezpieczony" bałabym się podpiąć 100ml w razie awari pompy,no i masz:(co Cię skusiło tyle podpiąć? To raczej bezpiecznie lac ze strzykawki.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napowietrzam, napowietrzam.... uv jutro będę mieć i uruchamiam. Skąd ten pomysł z litrem wódki? Zawsze lałam ręcznie, ale na wyjeżdżam, sąsiadowi chciałam ułatwić... dzięki za te ciepłe słowa współczucia, bo naprawdę jestem załamana. Tyle serca w to wkładasz, a tu taka katastrofa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fiszi napisał:

Dzięki, napowietrzam, napowietrzam.... uv jutro będę mieć i uruchamiam. Skąd ten pomysł z litrem wódki? Zawsze lałam ręcznie, ale na wyjeżdżam, sąsiadowi chciałam ułatwić... dzięki za te ciepłe słowa współczucia, bo naprawdę jestem załamana. Tyle serca w to wkładasz, a tu taka katastrofa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja myłam sumpa niedawno,skusilo mnie po myciu przejechac wódka szyby, może użyłam 20-30ml  (odparowalo) i zalalam sumpa,podalam bakterie jak po podmianie,rano 6rybek padło-_- tez mam nauczkę,ale prawie 1litr wódki to nie chce Cię martwic ale nic nie przeżyje,ratuj przekladaj co możesz,jutro uv juz nie pomoże,to jest dawka śmiertelna jeśli je zostawisz..

Pokaż foto:mellow:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekładaj wszystko jak masz gdzie . Jezeli chcesz to mam 100l akwarium do podmian do pożyczenia lub beczkę 300l możesz przyjechać teraz


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spoko, mam gdzie przekładać, działam....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam nadzieje uratować ci się da


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jecod


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zamiast 1 x 20 ml wlał wielokrotnie 20 ml. Ustawiony był Na pewno dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fiszi napisał:

Jecod


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zamiast 1 x 20 ml wlał wielokrotnie 20 ml. Ustawiony był Na pewno dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No o wszystko jasne!

Powiedz czy coś uratowalaś a jakie straty w obsadzie???


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ktoś ze śląska sprzedałby mi wodę RO lub z podmiany? Duże ilości potrzebuje. Idzie to jakoś, ale powoli....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

No o wszystko jasne!

Powiedz czy coś uratowalaś a jakie straty w obsadzie???

@@Beti a Ty jakiej pompy używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo ale z przedawkowaniem  NoPox na super/hiper extra cudownej pompie Kore 5TH PRO....:/ miałem JEcoda/Jebao wcześniej i działał pięknie a tu mam same problemy bo już 2 razy numer odstawiła , raz z przelaniem NOPox  a drugi raz z brakiem dozowania czegokolwiek...teraz świruje na niej dolewka Więc nie taki chińczyk zły ;) Napowietrzaj ile wlejzie!! U mnie nie miałem dostępu do UV/Ozonu i usytuowaniem zwierzaków gdzie indziej i walczyłem sam. Uciałem rurę na spływie tak , że spadająca woda robiła Mega natlenianie w sumpie + 4 napowietrzacze do akwarium i podmiany non stop jak tylko RO i solanka się zrobiła - nie przespane 2 dni :/ na szczęście z obsady padł tylko Hepcio, krewetki, kraby oraz piekne duże kolorowe rurówki :( Quadri o dziwo przeżył i większość korali/ryb też ale samo akwarium dochodziło chyba z 4 miesiące po tym incydencie :( a martwej materii w skałach po tym co nie miara... Do teraz pamiętam jak Chelmon trzymany na ręce dogorywał i dychał, ledwo co ale przeżył a teraz  jest największym żarłokiem mrożonek :) Powodzenia  i jak najmniejszych strat:/


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo! Póki co, do kolekcji strat doszły wszystkie ukwiały, a miałam i stichtodactyle i quadri rainbow.... woda dotleniona i o dziwo, obym nie chwaliła przed czasem, ryby w miarę dobrze się maja.... z ciekawostek to lpsy napompowane jak nigdy (!!!!). UV rusza za 2 godz. Dostanę tez od koleżanki RO, także podmiany przyspiesza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powiem wam, ze 3 lata mam zbiornik i wszystko dobrze szlo, o ile nie liczyć, jakiś potyczek z aiptasia czy z red slime. Bardzo przeżywam to wszystko. Mam nadzieje, że uda się wyjść z tego jakoś....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fiszi napisał:

Musi się udać a jak :)  UV znacznie pomoże. Ja po tym miałem już rezygnować z akwarystyki ale sie nie poddałem i jest coraz lepiej :) Trzymam kciuki i nie daj się :) będzie dobrze !!

 

 


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh złośliwość sprzętu jest zawsze w najmniej oczekiwanym momencie.

Walcz i działaj oby jak najmniej zwierzaków ucierpiało.

Heh sam mam 0,5 litra No3Po4X pod pompą (Kore 5th najtańsza wersja) ale czy jest alternatywa, jakieś pożywki w kulkach czy kostkach co się rozpuszczają hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Raffy14 napisał:

@Ura, biopellety :) wsypujesz do przepływowego i gra!

Muszę spróbować w następnym akwa, tylko muszę rozgryźć które kulki używać bo ich jest masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam XXL, ma drobniejsze nie mam czasu bo trzeba patrzeć jak się kręcą itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pompa uv ruszyła, na razie dalszych strat nie widzę. Pewnie zobaczę jak się przejaśni... w załàczeniu fota na moment uruchomienia pompy uvf94218439ffd506e8e4c14dcf6535678.heic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obraz po którym ja bym płakał gdyby u mnie coś takiego się przytrafiło. Daj Boże żeby było jak najmniej strat ale ja tego nie widzę, koralowce pewnie w większości polecą. Aiptasia w rogu jednak widać że ma w nosie to co się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia niestety się trzyma. Cały wieczór wczoraj płakałam, ale postanowiłam się z Wami dzielić tym doświadczeniem. Nikomu go nie życze, ale będziecie wiedzieć - kto szczęśliwie nie doświadczył - jak taka katastrofa przebiega. Zamieszczę też później kolejne foty jak będzie się (mam nadzieje) klarować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.