Skocz do zawartości
Tygrys111

Dolewka Levelautomatic EYE-problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem 4-mc temu taką dolewkę do kostki 50x50x50. Było wszystko ok ale już prawie dwa  razy przelała wodę w akwarium miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę dolewkę od roku około... Nigdy mnie nie zawiodła. Raz tylko pikała non stop jak ją glony zbyt mocno pokryły i nie mogła zczytywać poziomu wody...

Czytałem gdzieś że jak ten wężyk co idzie od dolewki dotyka tafli wody to może "zassać" więcej wody lub co gorsza "wyssać" z akwarium... 

No i może wariować jak ma zbyt mało wody przed sobą (ktoś na YouTube testował i na 10cm lała cały czas bez wyłączenia i przelewała. Jak dał ją do akwa o długości 25cm to już działała ok) - Ty masz 50cm więc ten problem chyba nie dotyczy...

Chyba, że masz duży ruch tafli wody... może tędy droga? Choć producent podobno to przewidział :X Ja mam lekkie falowanie tafli i wszytko jest ok...

Pozdrawiam,
Maks


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale falowniki chodzą cały czas tak samo a dopiero dwa razy prawie przelał jest dobrze miesiąc póżniej sygnalizuję brakiem wody dolewam na bieżąco i za jakiś czas przeleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak często czyscisz soczewke ( element w wodzie). Ja miałem taki przypadek. Nie przelała wody ale duzo dolewała, ponad stan. Działo się tak jak ślimak wszedł do soczewki:). Dzwoniłem do producenta. Powiedział, że trzeba czyścić regularnie. Nawet wtedy ,gdy zabrudzenia nie są widoczne. Robię tak i od 2 miesięcy spokój. Dolewka działa jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Tygrys111 napisał:

Witam zakupiłem 4-mc temu taką dolewkę do kostki 50x50x50. Było wszystko ok ale już prawie dwa  razy przelała wodę w akwarium miał ktoś taki przypadek?

generalnie są to problematyczne dolewki, nawet gdzieś były filmiki na youtubie że faktycznie potrafi się nie wyłączać na czas i przelewają, szczególnie w małych akwariach. Co jest, lub było nie TAK - tego nie wiem, ale to produkt chiński importowany przez aquatrend i pod ich nazwą,  więc do tej dolewki podchodził bym z ostrożnością. Reklamuj u producenta/importera - osobiście pozbył bym się tego i kupił coś lepszego i bardziej niezawodnego.  Proponuję zaopatrzyć się w dolewkę  np.TUNZE, są bardziej sprawdzone.       

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy czasem światło nie wali w pryzmat bezpośrednio . Podobno wtedy potrafi się pogubić.


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To reklamacja. Zadzwoń do sprzedawcy, ustal z nim szczegółu i wysyłka. U mnie na  razie działa bez zarzutu. Czyszczenie pomogło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Prawdopodobną przyczyną przelewania (chociaż jak czytamy "prawie przelania" więc do przelania nie doszło ) jest praca dolewki w bezpośrednim oświetleniu lampy lub innego źródła światłą.

Dolewka Levelautomatic EYE jest dolewką optyczną, zasada działania polega na generowaniu wiązki światła która następnie jest załamywana przez pryzmat. Jeśli dolewka została zainstalowana w bezpośrednim oświetleniu to wiązka światła generowanego przez dolewkę została "prześwietlona" i dolewka nie pracuje właściwie. Sposób montażu i warunki pracy urządzenia zostały opisane w instrukcji obsługi z którą należy się zapoznać przed przystąpieniem do użytkowania.

Dolewka posiada kilka zabezpieczeń logicznych które zadziałają w przypadku "oślepienia" soczewki.

 

3 godziny temu, twardovski.michal napisał:

generalnie są to problematyczne dolewki, nawet gdzieś były filmiki na youtubie że faktycznie potrafi się nie wyłączać na czas i przelewają, szczególnie w małych akwariach. Co jest, lub było nie TAK - tego nie wiem, ale to produkt chiński importowany przez aquatrend i pod ich nazwą,  więc do tej dolewki podchodził bym z ostrożnością. Reklamuj u producenta/importera - osobiście pozbył bym się tego i kupił coś lepszego i bardziej niezawodnego.  Proponuję zaopatrzyć się w dolewkę  np.TUNZE, są bardziej sprawdzone.       

Panie Tvardowski Michale, dolewki nie są problematyczne nie wiem na jakiej podstawie Pan tak twierdzi ale chętnie wyjaśnię to z Panem w rozmowie telefonicznej i rozwieję Pna wątpliwości mój nr tel 7949777777

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, AquaTrend napisał:

 

 

Panie Tvardowski Michale, dolewki nie są problematyczne nie wiem na jakiej podstawie Pan tak twierdzi ale chętnie wyjaśnię to z Panem w rozmowie telefonicznej i rozwieję Pna wątpliwości mój nr tel 7949777777

 

 

Witam serdecznie,

kiedyś chciałem zaopatrzyć się w taką dolewkę, ale sprzedawcy w co najmniej  3 sklepach mi odradzał zakup akurat tego produktu (proponowali inny), twierdząc iż są z nimi problemy podczas działania, przekonywano mnie, że często się zawieszają, pomimo że  urządzenie całkiem fajnie wygląda.  Czy tak jest z tym zawieszaniem - tego nie wiem.  Nie jest to moja opinia tylko powtarzam ją, co słyszałem od sprzedawców i nie w jednym sklepie.  Niestety po zasięgniętych opiniach nie skusiłem się na zakup tego produktu właśnie na podstawie tych i innych opinii bardziej doświadczonych osób, i dlatego  na moje szczęście nie mam z tym urządzeniem problemu. 

Akurat pokusiłem się na zakup produktu bardziej droższego,  firmy TUNZE bo zaufałem wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, a po za tym jestem za biedny i nie stać mnie na zalewanie swojego i sąsiada mieszkania, dlatgeo stawiam na jakość, chodź nie twierdzę że produkty AQUA TREND są w jakikolwiek sposób gorsze.     

 W sumie to Pana pomoc nie jest mi potrzeba, ale dziękuję za numer telefonu może w przyszłości z niego skorzystam przy poradach o inne produkty,  bardziej pomoc przyda się tutaj forumowiczowi  Tygrys111 i wyjaśnienie jego problemu.  

Jeżeli czyje się Pan obrażonym moją subiektywną wypowiedzią to Bardzo Przepraszam, ale tak to wygląda z mojej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobię oklejanie w miejscu dolewki czarną taśmą i zobaczymy czy będzie różnica.  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim postem i pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka w sumpie działa u mnie od roku, nigdy nie czyściłem i nigdy mnie nie zawiodła. Wkurzające jest jedynie resetowanie po alarmie (brak wody w zbiorniku dolewki). trzeba odłączyć zasilanie czyli wyjąć jack z czujnika(łatwo przesunąć czujnik) lub wtyczkę zasilacza( jeżeli ma ktoś łatwy dostęp do gniazdek). ja między jack'iem a zasilaczem wlutowałem "pstryczek elektryczek" i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli wężyk będzie zamontowany poniżej poziomu wody w zbiorniku z dolewka to po dolaniu wody dolewka wyłączy pompę ale zassana woda będzie dalej się przelewać wężykiem. 

Sprawdź czy tak nie masz...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odświeże temat. Też mam problem z TA dolewka. Mimo różnych ustawień w różnych miejscach ciągle wyskakuje mi błąd. Albo nie dolewa albo się wiesza. Obecnie wyłączyłem i dolewam ręcznie. Może być to problem oświetlenia lampy. Szkoda że ktoś tego nie przewidział bo akurat mam akwa bez sumpa i niestety lampa wisi nad zbiornikiem:) próbowałem kombinowalem i nic.20181118_205417.thumb.jpg.4939e799e9a2b4ab3e2a4f8f9e00b533.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.