Skocz do zawartości
Nik@

Sekcja zwłok ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Mrożenie jest dobre jak nie musisz wysyłać ryb na badanie na drugi koniec Polski. Jak masz pod ręką tylko alkohol to do alkoholu.

Mrozi się samą rybę, bez wody.

Dominiko nie śledziłem Twojego tematu. Czy w akwarium masz jakieś delikatne koralowce, SPS-y, LPS-y? Jeżeli nie to rybom pomoże zasolenie w dół, poniżej 30psu, i temperatura w górę. Temperatura przyśpieszy cykl życiowy pasożyta, czyli szybciej odpadnie z ryby, a obniżone zasolenie trochę mu poprzeszkadza w życiu. Wielu eksporterów stosuje zasolenie około 20psu, dzięki czemu ryby przyjeżdżają piękne i bez kropek.

Pokaż zdjęcia, z pod mikroskopu, jakie udało się zrobić.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

Oczywiscie że nie na śmietnik,moje myśli są takie,piasek przepłukać,skala i tak byla sucha karcher,woda nowa,korale do środka na odkazanie,nie pamiętam teraz nazwy ale jest w erybce,bo jesli przeszlo wszystko to nowa obsada też się zakazi,widać że jest to mocniejsze niż sie wydawało...

Jeszcze poczekam, czy ktokolwiek przetrwa te zaraze. Jeśli choć jedną rybka zostanie, to po prostu przeczekam, nie będę odlawiac. Jeśli wszystkie rybki padną, to pomyślę o restarcie. Zaraza podejrzewam jest "nabyta" z czymś przywleczona że sklepu. Apogony były u mnie ponad rok, nosily ikra, nigdy ani kropki i odeszły grubiutkie. Wszystkie w ten sam sposób.  Obsypane, postrzepione płetwy, do czasu zwawe plywaly i jadly, a jak wczoraj nie przyjęły pokarmu, to dziś sie udusily. Każda z nich odeszła tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nik@ napisał:

A co wyszło w tym badaniu? Mrozie w wodzie, czy tak będzi wody w woreczku czy innym opakowaniu?

Do woreczka, bez wody i zamroziłem. Orzęsek/pasożyt, uronema niestety :( była miedź, były nawet antybiotyki i nic :( 

2 minuty temu, Pawel_Q napisał:

@alexw200 wprowadzałeś jakieś nowe życie przed zachorowaniami?

Paweł, na krótko przed wystąpieniem dodałem białobrodego, ten standardowo obsypał się ospą ale jemu nic nie jest, inne rybcie też mają się dobrze.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę fotki, jeśli ich autor się zgodzi :) Rybkę dam do alkoholu, zobaczymy. Jedną z dwóch, które padły wczoraj mam zamrozona na sucho w woreczku, ale dopiero dziś rano zamrozilam, cała noc od wczoraj do rana była w lodówce w wodzie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, alexw200 napisał:

Paweł, na krótko przed wystąpieniem dodałem białobrodego, ten standardowo obsypał się ospą ale jemu nic nie jest, inne rybcie też mają się dobrze.

A później dodawales zycie? Wszystko jest juz w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pawel_Q napisał:

A później dodawales zycie? Wszystko jest juz w porządku?

Nieeeee niczego nie wpuszczałem, dam przynajmniej miesiąc luzu z nowymi nabytkami. Świecę uv w cyklach 3/3dni, do tego temp powolutku do 26 podniosłem i do tego czosnek i witaminy. Narazie nie ma objawów u innych


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, alexw200 napisał:

Nieeeee niczego nie wpuszczałem, dam przynajmniej miesiąc luzu z nowymi nabytkami. Świecę uv w cyklach 3/3dni, do tego temp powolutku do 26 podniosłem i do tego czosnek i witaminy. Narazie nie ma objawów u innych

Możesz napisać ile kosztuje diagnoza ryby i jak wysylales zamrożoną rybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chętnie wszyscy się dowiedzą. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że chętnie wszyscy się dowiedzą. 

Robi mi to zaprzyjaźniona osoba, miejsce gdzie pracuje nie świadczy takich usług dla wszystkich, dlatego nie będę się publicznie rozpisywał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Pana Dragana, niestety nie może pomóc, bo zna się na rybach słodkich.  Dal mi namiar na kolegę z Bielska, ale dzis mu się dziecko urodziło, w dodatku jest mecz więc jutro zadzwonię. 

Ponoć ryba w alkoholu nie nadaje się do zbadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj namiar na tego Pana z Bielska co robi sekcje rybom.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy on robi sekcje rybom, watpie. Mial sie niby znac na rybach morskich. W końcu z braku czasu nie zadzwoniłam a kartka z numerem chyba w pracy została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.