Skocz do zawartości
Rito

Wywalić czy zostawić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc z identyfikacją korala :)6764c35c3b5b50d234eafb32e5786c1d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wedlug mnie protopalythoa. Jak kto lubi, ale dla mnie mało atrakcyjne i dość terytorialne. Bywają zielone, szarozielone, szare, wszystkie takie sobie z wyglądu. Jak są na osobnej skałce i się podoba, to można trzymać, byle na główna skałę nie przerosło. No i ostrożnie się z tym obchodzić przy cięciu poza akwarium, niektore z nich mogą zawierać palytoksyne. Hest tu dużo o tym tematów. Jedni kropli bez zabezpieczeń i nic się nie działo, inni się zatruli.

Ewentualnie może to być też ukwiał, jakiś "majanopodobny". Mialam i protopalythoa i ukwial podobny do zwierzaka na zdjęciu.  Trzeba poobsereowac, jak się rozrasta.  Jeśli będzie się dzielic i przemieszczać, to ukwiał.  Jeśli wypusci nowe małe grzybki od dołu, to coś z zoanthusowatych jak protopalythoa.

Edit: im dłużej się przyglądam, tym bardziej jednak obstawiam ukwiał. Mój pasażer na gape wyglądał niemal identycznie. Obserwuj, czy się przemieszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria z tym ukwiałem.  Może to być prawdopodobne bo wcześniej na tej skałce nic nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic tam wcześniej nie było, to teoria z ukwiałem jest chyba trafiona. U mnie w ciągu okolo miesiąca z jednego zrobiły się trzy, zlikwidowalam wszystkie ze strachu, że się rozniosa jak aiptasia po całym akwarium. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest protopalytoha. Jak im spasuje to potrafią bardzo szybko rosnąć. Mam je na osobnej skałce i jak ją obrosły to całkiem fajnie to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, elespero napisał:

To jest protopalytoha. Jak im spasuje to potrafią bardzo szybko rosnąć. Mam je na osobnej skałce i jak ją obrosły to całkiem fajnie to wygląda :)

Jesteś na 100 % pewny? Mnie też najpierw wydawało się protopalythoa, ale miałam też niemal identyczny ukwiał. 

Do autora: Może mały eksperyment pomoże.  Podstaw mu na 2 dni skałkę pod "twarz" i zobacz, czy się przemieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nik@ napisał:

Jesteś na 100 % pewny? Mnie też najpierw wydawało się protopalythoa, ale miałam też niemal identyczny ukwiał. 

Może mały eksperyment pomoże.  Podstaw mu na 2 dni skałkę pod "twarz" i zobacz, czy się przemieści.

Tak, jest dosłownie identyczny. Z jedną grubszą pręgą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Protopalythoa ;)

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, w takim razie zostajemy przy protopalythoa :) jedyne, co mnie w sumie popchnelo do zmiany zdania z protopalythoa na ukwial to fakt, że grzybek wydaje sie wcisniety w skalę, jakby noga byla całkiem schowana w jakiejś szczelinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.