Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas i na mnie  choroba postępuje  i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych akwarystów .

W akwarium będą raczej lps-y i miekasy 

1 Akwarium 150x70x60h ten wymiar raczej zostanie większe się nie zmieści a szkoda :rolleyes:

2 Jaka pompa do da takiego litrażu   9000l wystarczy czy lepiej 12000?

3. Jeśli  była by pompa 9000l to hydraulika 32mm wystarczy czy lepiej  zrobić wszystkie trzy rury na  40mm?

4.Komin będzie wewnętrzny  z prawej strony i tu mam największy problem bo nie wiem  jakie mają być wymiary pomiędzy otworami fajnie jak by ktoś miał projekt komina wewnętrznego do podobnego litrażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bondzik04 napisał:

Przyszedł czas i na mnie  choroba postępuje  i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych akwarystów .

W akwarium będą raczej lps-y i miekasy 

1 Akwarium 150x70x60h ten wymiar raczej zostanie większe się nie zmieści a szkoda :rolleyes:

2 Jaka pompa do da takiego litrażu   9000l wystarczy czy lepiej 12000?

3. Jeśli  była by pompa 9000l to hydraulika 32mm wystarczy czy lepiej  zrobić wszystkie trzy rury na  40mm?

4.Komin będzie wewnętrzny  z prawej strony i tu mam największy problem bo nie wiem  jakie mają być wymiary pomiędzy otworami fajnie jak by ktoś miał projekt komina wewnętrznego do podobnego litrażu :)

Pompa 9000l/h zupełnie wystarczy. Według mnie duży przepływ przez sump jest przereklamowany.

Hydraulika 32 na powrocie spokojnie wystarczy. 

Gdzie będziesz robił akwarium? Szklarz powinien wiedzieć jak to zrobić. Otwory trzeba tak zaprojektować aby stelaż nie przeszkadzał przy montażu przelotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.