Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kolej na mnie ;) chciałem przedstawić wam swoja przygodę z akwarystyką morską. Zacząłem ją od kupienia "gotowej" kostki, która okazała się strasznie zaniedbana, a ze moja wiedza była zerowa to kupiłem ją z wielkim uśmiechem. Po około pół roku przyszedł czas na przesiadkę i tak oto od lutego 2018 roku jestem w posiadaniu akwarium o wymiarach 127x37x43 w tym  panel na 20cm. Akwarium kupiłem bez zwierząt z wodą skałą i piachem, podobno kręciło się parę miesięcy.

 

Technicznie:

Szkło - 127x37x43 (w tym panel 20cm)

Odpieniacz - tunze 9004

Grzałka - 200w

Pompa -  Atman At-306

Dolewka - Milestone Levelautomatic

Oświetlenie - dwie lampy GLO a-3911 w których są świetlówki 39w - 2x ATI acitinic, 2x Narva Blue2

Dodatkowo sztywne paski LED 5630 odcinki 2x  100cm.

Cyrkulacja - 2x JVP 120

Szafka - stara pod akwarium 400l obudowane białymi płytami i z takich samych zrobiona korona.

 

Panel:

1 komora - siporax, węgiel, purigen 

2 komora - glon spaghetti

3 komora - odpieniacz, pompa, ceramika, grzałka

 

Życie:

Ryby, bezkregowce - zebrasoma scopas, garbik niebieski, chromis margaritifer, pterapogon kauderni, rozgwiazda piaskowa, 2 blazenki, krewetka czyszczaca, slimaki nassarius

Korale - xenia, sarcophyton, clavularia, rhodactis, rhodactis zielony i czerwony, capnella, briareum, sinularia, zoa (jakies 2 rodzaje), pseudogorgonia, caulasrea fluo 

Ukwiały - quadricolor red, anemonia virdis, phymanthus buitendijki 

 

Postaram się zrobić zdjęcia lepszym aparatem bo mój kalkulator nie odzwierciedla kolorów ;p

058078b01abbdc0fmed.jpg

2dde278e7e26d570med.jpg

f12e5d75a79ddd32med.jpg

783db91c24f65158med.jpg

35767aabd1c33f3emed.jpg

40c3890cdf2a85afmed.jpg

bb5c15afb21297ddmed.jpg


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, ale co do odpieniacza to nie powinien być w ostatniej komorze za refugium bo nie potrzebnie wybija życie, które mogło by trafić do akwarium jako pokarm. Pomyśl może nad przełożeniem odpieniacza do pierwszej komory panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już informacji o ułożeniu i wiem że najlepiej było by wsadzić odpieniacz do 1 komory, niestety panel nie był robiony przeze mnie i nie idzie tam wsadzić odpieniacza, nie mieści się ze względu na górne wzmocnienia akwarium. 

Natomiast zamienić z glonem i w 2 dać odpieniacz a w 3 glon z pompą boje się że zapcha mi pompę, chociaż można by oddzielić kawałkiem chociażby plexi. Hmm.. 


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj zrobić tak jak napisałeś. Daj odpieniacz do drugiej komory, a glony w trzeciej i pompę oddziel pleksi, jakąś drobną siatką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zespołu dołączył malutki borsuk, doktorek i 2 krewetki wundermani. Niestety chyba trafiły mi się te wybredne jeśli chodzi o apitasie ;p

BTW odpieniacz zgodnie z zaleceniami w 2giej, a glon z pompa w 3ciej komorze. 


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości gdzie dorwałeś małego borsuka? Szukam już długo a wszyscy mają tylko sztuki 10cm plus... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w coralhouse.


Pozdrawiam

ScovY

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info... PS. Daj aktualne zdjęcie baniaka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dadario napisał:

A z ciekawości gdzie dorwałeś małego borsuka? Szukam już długo a wszyscy mają tylko sztuki 10cm plus... 

Małe borsuki 4_5cm są w "Skrzydlicy"w Bielsku -Białej,bynajmniej były w sobotę, sklep jest po dostawie pływały ze 3-4szt,dzwonić i pytać.:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@Beti. Ostatnio jak u nich byłem to były ale 14cm...jutro w takim razie jadę na wycieczkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dadario napisał:

Dzięki @@Beti. Ostatnio jak u nich byłem to były ale 14cm...jutro w takim razie jadę na wycieczkę 

Dziś tam będę po babeczki,więc Ci napiszę czy są jeszcze.

Edit sorki za wejście w temat @dadarioodp na PW

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2018 o 08:45, dadario napisał:

A z ciekawości gdzie dorwałeś małego borsuka? Szukam już długo a wszyscy mają tylko sztuki 10cm plus... 

Są w E-zoa w Katowicach.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.