Skocz do zawartości
Luigi

Wisząca lampa led 60W-AQma

Rekomendowane odpowiedzi

Opis:

*Lampa wisząca z regulacją na zbiornik 60X36X45h

* 6-kanałów by AQma

* Ledy 4-kanały w ledach 3W i UV w 1W

* Chłodzenie 2 wentylatory wpuszczone w Radiator

*  Obudowa z czarnego plexi

* wymiar radiatora 254X70X70H (mm)

* mini soczewka 90" i 110"

Test:

* Termicznie stabilnie.

* Za dużo Białego światła, wywalę dwa skrajne białe i dam royal blue 

 

0001.jpg

IMG_20180701_154439.jpg

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Lampa i sterowanie super, ale  coś nie pasuje mi z ilością diod/driverów. Masz 20diod a 5driverów, a całość zasilana 36V. Czyli drivery działają z dużymi stratami. Szkoda energii która idzie w palnik. Jaki był cel takiego działania??

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dadario napisał:

Mam pytanie. Lampa i sterowanie super, ale  coś nie pasuje mi z ilością diod/driverów. Masz 20diod a 5driverów, a całość zasilana 36V. Czyli drivery działają z dużymi stratami. Szkoda energii która idzie w palnik. Jaki był cel takiego działania??

Powiem to tak. Pierwotne założenie było takie że na jednej nitce miało być 8X3W. Ale plan się zmienił a zasilacz został. Wiem spokojnie poszło by to na 24V. Projekt jest rozwojowy i na pewno wykorzystam cały potencjał zestawu. A mam do ciebie pytanie będzie dobrze okroić 2 diody po końcach 8K-10K na Royal Blue 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz wywalić wszystkie 8000K. Masz czerwoną przez co pasmo ciepłe jest Ci niepotrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario ok. Zostanę tylko przy 4szt. 12K-15K. a te dwie zamienię na royal blue. to jest naprawdę  praca rozwojowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 1.07.2018 o 19:06, Luigi napisał:

@dadario ok. Zostanę tylko przy 4szt. 12K-15K. a te dwie zamienię na royal blue. to jest naprawdę  praca rozwojowa.

 

jestem po pierwszej lampie i na etapie budowy drugiej, więc mogę powiedzieć Ci tak daj RB z zakresu 445nm + możesz dać kilka niebieski 460-470nm dla podbicia intensywności, biale z zakresu 20000K, UV 380-395nm, ewentulnie jak lubisz efekty typu fiji to możesz dać ze dwie 420-430nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiataj @Paragon. Lampa już w fazie końcowej zastanawiam się tylko nad zmianą  w zaznaczonym miejscu. Czy dać tam 2 sztuki RB czy 2szt 12K-15K.

Obecnie lampa bez tych dwóch diod na max mocy świeci dobrze na niebiesko, tylko nie wiem jak te światło wyjdzie w wodzie.

zmiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, Luigi napisał:

Wiataj @Paragon. Lampa już w fazie końcowej zastanawiam się tylko nad zmianą  w zaznaczonym miejscu. Czy dać tam 2 sztuki RB czy 2szt 12K-15K.

Obecnie lampa bez tych dwóch diod na max mocy świeci dobrze na niebiesko, tylko nie wiem jak te światło wyjdzie w wodzie.

zmiana.jpg

No to w takim razie RB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kanio10 napisał:

Możesz napisać coś więcej o obudowie lampy? I gdzie i jakie zamawiales zawiesie do niej. 

Witaj kolego. Co do obudowy, została wykonana z czarnej plewi wycięta na laserze i posklejana trzyma jak byk. Klej dostałem hande made. Obodowa slim maskująca tylko bebechy. 

Kabel 12X 0,32 linka LiYY

Co do zawiesi przesyłam linka dużo tego jest na Alledrogo. Zdjęcia biedą i pokarze co i jak 

https://ledzik.pl/product-pol-1010-Akcesoria-montazowe-do-paneli-LED-stalowe-linki-uniw.html?gclid=Cj0KCQjw6pLZBRCxARIsALaaY9Y5hJWE6AGno5p6cwg4A_471dSKsZfJzEpdTE8bno1OWXlHkKW0OkIaAjiiEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mógłbyś podać źródło z którego brałeś diody ? Fajnie jakbyś wrzucił zdj jak to wszystko jest podpięte w skrzynce. Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kamil . Diody polecił mi magu na aledrogo od leleszek, bo sprawdza je spektrometrem. Zrobię teraz koncowy upgrade lampy co do rozmieszczenia ledow. Przedstawię na forum tylko do corela usiądę.
d95380334fa598e735c459744cccfaff.jpg

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Chce właśnie też z AQmy zrobić mój komputer do Ledów oraz na wyświetlaczy mieć wschody i zachody, grzałkę podłączyć i może na przyszłość dolewkę.

Możesz podać dokładnie, których podzespołów użyłeś ?

 

Jeśli dobrze widzę to:

1 LED Control DIY KIT za ok 110PLN

2 Płyta do montażu driverów Mean Well LDD-L (xx-sztuk) wraz z zabezpieczeniem AQmaB MW6

3 Zasilacz do montażu driverów DC-DC 1,5-35V/3A ustawiona na określone napięcie

Jeśli się zgadza możesz podesłać schemat montażu ? ;))

 

Pytanie, ktoś podpowie co dokupić i jak podłączyć do tego zestawu, żebym miał wskazania temperatury oraz dolewkę  i wyświetlacz na którym będę miał później te parametry ??

A tego nie mogę rozgryźć .. co to za ustrojstwo :)))

610829386_AQMAskrzynkaledyxx.thumb.jpg.65f06751fc13d558254460f2565f1b1c.jpg

 

Edytowane przez Shaman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo @Shaman

Chciałby zaznaczysz na początku że jestem  laikiem elektronicznym. 

Co do tego ustrojstwa to jest to Pololu 12V, 300mA Regulator napięcia krokowego D24V3F12 . Ma za zadanie dostarczyć prąd do wentylatorów, Które wspópracuje z termostatem.

Podzespoły według schematu z strony aQma.

1* Płyta do montażu driverów Mean Well LDD-L (6 szt.) wraz z zabezpieczeniem AQmaB MW6 plus drivery

2* AQma Led Control DIY KIT plus bluetooth 

Te dwie płytki połączone zostałe już w sklepie gold pinem.

Zasilanie.

Zasilanie jest nad wyrost, ale były inne plany jak to bywa w życiu.

1/ Zasilacz MW 36V, 4.2A, 150W LPV-150-36  z niego biorę zasilanie na płytę przy pomocy Zasilacz, przetwornica DC-DC, 1,5-35V/3A ustawiona na określone napięcie  i jeszcze z głównego zasilacza na wentylatory przy pomocy Pololu 12V, 300mA Regulator napięcia krokowego D24V3F12.

Co do ledów kupione na ALLedrogo. Rozkładem kanałów sugerowałem się gotowym panelem u aQma

Główny zamysł był taki by cała elektronika była poza lampa a do lampy wchodził tyko jeden kabel.

Lampa ładnie świeci tylko szkoda , że jeszcze nie pod baniaczkiem. Przyszedł do sklepu uszkodzony:(

Podsumowując jest to praca pracochłonna. Na pewno przy dużym zbiornik bym się nie zdecydował. Obecnie widzę że lampy tanieją i ceny będą się robić tańsze. i ż drugiej reki są fajne okazje. Byłą to moja forma relaksu. ledy i radiatory miałem w szufladzie.   

Cena Materiałów tak max 800zł . 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luigi

  dzięki za odpowiedź, właśnie sam się zastanawiam czy robić samemu, na OLX znalazłem kogoś kto wykonuje takie sterowniki za ... myślę rozsądne pieniądze.

Lampę jak nie znajdę z 2giej ręki to będę lutować ..ups.. ostatni raz lutownicę miałem jakieś 20 lat temu hahah - ale mam prawą i lewą rękę.. więc co mi szkodzi spróbować ;)

 

U mnie jest taki problem, zę z żonką ustalam ciągę i negocjuję wielkoć solniczki i miejsca postoju... ale dzisiaj coś się ruszyło i może zamiast 70x50x50 uda się postawić 90x50x50 :bow

z sumpem pod szafką. Myślałem, żeby jako szafkę użyć stelażu : Regał metalowy Helios 180x90x50/4p 3z z wytrzymałością na półce ok 350kg. Chciałem wykorzystać tylko 2 półki i obudować je płytą MDF - taki chciałem być sprytny wychodzi taniej niż wykonanie takiego stelaża z alu czy na profilu metal.

powodzenia i daj znać jak świecą... oczywiście nad solniczką Twoją ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shaman

O Panie. Zazdroszczę takiej żony która pozwoliła postawić kolejny zbędny mebel według jej .

Ja mam do dyspozycji szafkę pod telewizor made in IKEŁA wykonana z papendeklu. Do której było trzeba dodać blat plus wewnętrzne wzmocnienia z profili zamkniętych aluminiowych.

By te dziadostwo się nie złożyło.

Akwarystyka morska nie jest łatwa, a tu jeszcze dodatek w postaci żony.:lol:

A i pozdrawiam wszystkie żony;. Może jakaś to czyta bez urazy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas był bania ok 10 lat z paletami więc żoną wie o co biega .. no może robi oczy jak podliczam nowe zachcianki. Ale chyba zauważyła że to nie pszcze gadanie. Obecnie mamy terrarium z gekonami, ale zawsze mówiła że rybki ładniejsze i to teraz będą i to morskie :). Za jakiś czas ale będą,na razie logistyka bo to czego mnie do tej pory nauczyła akwarystyka to cierpliwość .

Najlepszy dzisiaj test .. poszukujemy jakiejś komody bo jak postawisz na tamtej akwarium to musze gdzieś graty przenieść :icon_love::huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcowe i ostateczne rozwiązanie. Test najlepiej wykonywać na zalany zbiorniku. Na sucho myślałem że niebieskiego za dużo a na zalanym :scub: wychodzi malinowo:clapping 

końcowa faza.jpg

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis Kanałów.

1- 12k-15k

2- blue+aktymiczna

3- Royal Blue

4-UV

5- Red&Gren

Cobym zmienił po testach.

Na pewno zmiana Aktymiczna 4szt. Blue 2 sztuki.

Ale to już za dużo zachodu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na Zmiany w mojej lampie. Padło na T5. Było w planie dodanie mocy w power led , ale to za dużo zachodu. Myślę że najlepiej dopełnią widmo T5

założenia:

 * 1x lub 2x T5 24W ATI ( Actinic + blue plus)

* Statecznik Tridonic bez Ściemniania 

* ODBŁYŚNIK SYMETRYCZNY XR 24W T5 500mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na przerobienie lamy. (kosmetyka) 

Zmiany wymusiły T5. blue plus + coral plus

* Zamiast czerwonej i zielonej diody => DIODA LED 3W aktyniczna 430-435nm EPILED 45mil

*Zamiast UV => DIODA LED UV 3W 700mA 416nm 45mil EPILEDS aktynika

<<Wincej Mocy >>:w00t:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zrobiona. Tylko przy otwieraniu lampy zobaczyłem że mam 2 diody upalone na kanale mieszanym BLUE i Aktynicznym

 

Rozpiska Kanału

Blue \ Aktyn \ Blue \ Blue \ Aktyn \ Blue

Na czerwono walnięte

 

Blue - Moc katalogowa 3W

Moc znamionowa 2.55W

Napięcie zasilania  VF = 3.4 - 3.8V

Napięcie zasilania dla T=25C   3.65V

Prąd maksymalny IF = 700mA

Pasmo 460 - 470nm

Aktyniczny- 

Moc katalogowa 3W

Moc znamionowa 2.4W

Napięcie zasilania  VF = 3.0 - 3.6V

Napięcie zasilania dla T=25C   3.5V

Prąd maksymalny IF = 700mA

Prąd maksymalny Ipp = 1000mA

Pasmo 430 - 440nm

Wnioski?

Zostać tylko na blue?

Proszę o jakieś sugestie?

 

 

8fecd7f22a0f27834182a7c760dc3795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, Luigi napisał:

Blue \ Aktyn \ Blue \ Blue \ Aktyn \ Blue

czy pisząc aktynika masz na myśli fiolet z tego zakresu 400-430nm, czy UV z zakresu 395nm i niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.