Skocz do zawartości
marek85

Ciągła walka z no3 i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Heh kto Witam zbiornik ma prawie 2 lata wszystko ładnie ale za namowa zrobiłem mniej podmian i od tego momentu masakra pawona prawie zeszła ( chyba kończy żywot) calustrea gdzie dzieliła się jak szalona podobnie gubi zielona tkankę dzisiejsze testy bo kolega radził po co ( ma reaktor o dużo większy zbiornik i nie tak zarybiony) tkankę gubi albo zanikał kh 10 zbijam bo kazał zero testów no3 40!!! Akry wiadomo szczepki chyba nie muszę mówić ale reszta tez cienko kto z okolic poznania ma czas i chęć pomoc bo ja już nie wiem co robic wszystko ładnie szkół rosło itd dopóty dopóki .... jemu tak gdziala ale u mnie to zagłada żal mi korali Prosze o jakaś pomoc nawet się odwdzięczę czy € czy inaczej poprostu nie wiem co robic :(( 531-113-102

Sorry za brak przecinków itd ale już nie mam siły ręce opadają a inwestuje dużo 

A skutek :///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz cos wiecej o obsadzie parametry wszystkie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh 10 no3. 40 mg i ca w normie po3 0,03 skala około 40kg Sump z refugium święcone 12/12. Obsada yelow borsuk deaardjini gamma loreto doktorek 2 błazny bicolor i jednej nazwy nie pamietam ale mała rybka karmione 3

kostki nutri dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie... kolega ma reaktor, więc kolega podmian robić nie musi.

Prawdopodobnie nie masz mikro w wodzie stąd utrata tkanek na koralowcach. 

Proponuje Ci zacząć od podmian wody. Rób je co 2 tyg, po 20%. Obserwuj czy no3 spada, jeżeli nie, będziesz musiał zacząć używać produktu, ktory obniży azotany w wodzie. 

Np. Orca bio cubes na azotany (dziala powoli ale skutecznie) 

Masz 240l + 100l, więc 68L to Twoje 20%.

Ps. Mg i Ca w normie, to znaczy ile ?

 

 

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump ma około 100l Baling fauarine ca450 mg1300-1400

Odpieniacz magus curve 7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2018 o 07:55, marek85 napisał:

Kh 10 no3. 40 mg i ca w normie po3 0,03 skala około 40kg Sump z refugium święcone 12/12. Obsada yelow borsuk deaardjini gamma loreto doktorek 2 błazny bicolor i jednej nazwy nie pamietam ale mała rybka karmione 3

kostki nutri dziennie

Moim zdaniem kh masz za wysokie. Ja bym obniżył kh do 8 i dał bakterie probiotyczne, niestety przy wysokim kh probiotyka nie zadziała. I wydaje mi się że trochę za dużo karmisz.

 


c9066a9bda00964aeee6ca209106e0f3u1282a1125.png?upd=20160508113251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.