Skocz do zawartości
plazmuczi

Wirnik pompy Jebao DCP

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, otóż mam taki problem. Zakupiłem jakiś czas temu nową pompę Jebao DCP 8000 od jednego z forumowiczów, który jej nigdy nie używał. Pompa zakupiona w erybce (do pompy dostałem wszystkie papiery). Co mnie jednak zastanowiło, to pompę dostałem z wirnikiem igiełkowym. Osoba od której to kupiłem, powiedziała, ze nawet pojęcia nie miała, że tam jest taki wirnik, ot taką pompę sprzedali w erybce. Niby to żaden problem, ale kilk aosób z forum sugerowało, że pompa z wirnikiem igiełkowym "mieli życie. W sumpie planuję DSB + refugium, a to dla mnie dość istotne by na powrocie "nie wytrzepało" mi tego co najważniejsze. Dlatego pytanie.

Po 1 czy to faktycznie jest aż taka różnica?

Po 2 czy wirniki z pompy Jebao DCT (takie tylko są dostępne w sprzedaży) będzie pasował do DCP (zadałem to pytanie już chyba 5 sprzedawcom i nie dostałem żadnej odpowiedzi). 

Po 3 jeżeli odpowiedź na pytanie powyżej brzmi "nie", w takim razie gdzie mogę zakupić wirnik do pompy DCP ? Ogólnie czy ktoś się orientuje, gdzie można zakupić części zapasowe do tej pompy ? Np podstawę albo kosz ssawny ?

Z góry serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na aliexpres wszystko dostaniesz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirniki beda chyba za miesiac bo sam czekam bo moj juz troche popekal.Wirnik pasuje ale magnes jest krotszy w dcs i nie wiem jak to wplynie na prace pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa z wirnikiem igielkowym jest do odpieniacza, w komplecie powinna być zwężka.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, plazmuczi napisał:

Drodzy forumowicze, otóż mam taki problem. Zakupiłem jakiś czas temu nową pompę Jebao DCP 8000 od jednego z forumowiczów, który jej nigdy nie używał. Pompa zakupiona w erybce (do pompy dostałem wszystkie papiery). Co mnie jednak zastanowiło, to pompę dostałem z wirnikiem igiełkowym.

Ciekawe ja swojej jeszcze nie rozbierałem, ale bardzo wątpliwe wydaje mi się aby w nowej pompie obiegowej był wirnik igiełkowy, który się stosuje do odpieniaczy, takie wirniki są sporo droższe tak więc jak sprzedasz to kupisz nowy standardowy i zostanie Ci kasa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialemcna ali wirnikow do dcp.Widac slabo szukalem chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglad podobny ale czy to nie pogladowe zdjecie a wysla od dcs i tam jest krotszy magnes i moze byc ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem kiedyś wirnik do dcp z ali i nie pasował, był za długi i był dociskany przez obudowę. 

Trzeba było przerobić troszkę obudowę. Teraz pompa śmiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

4 godziny temu, fresz33 napisał:

Na aliexpres wszystko dostaniesz.

Nie ma do DCP. A zakup do DCT to ryzyko.

4 godziny temu, andzior70 napisał:

Pompa z wirnikiem igielkowym jest do odpieniacza, w komplecie powinna być zwężka.

To wiem. Ale jest po prostu wirnik igiełkowy, reszta oryginał.

2 godziny temu, Paragon napisał:

takie wirniki są sporo droższe tak więc jak sprzedasz to kupisz nowy standardowy i zostanie Ci kasa :P

To też wiem, tylko potrzebuję "normalny" wirnik do DCP :D

4 godziny temu, sosna napisał:

wirniki beda chyba za miesiac bo sam czekam bo moj juz troche popekal.Wirnik pasuje ale magnes jest krotszy w dcs i nie wiem jak to wplynie na prace pompy

Skąd masz info o dostawie za miesiąc? Chętnie się podepnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dowiadywalem sie u dystrubutora na polske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sosna napisał:

bo dowiadywalem sie u dystrubutora na polske

Na ali jak zamówisz to do tygodnia masz bo wysyłka z Niemiec, ja po 3 dniach miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, elespero napisał:

Na ali jak zamówisz to do tygodnia masz bo wysyłka z Niemiec, ja po 3 dniach miałem.

To nie problem. Ja mogę kupić nawet od samego diabła, tylko daj link z odpowiednim wirnikiem. Ali z góry na dół przetrząsnąłem nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, plazmuczi napisał:

To nie problem. Ja mogę kupić nawet od samego diabła, tylko daj link z odpowiednim wirnikiem. Ali z góry na dół przetrząsnąłem nie ma....

Na ebayu nawet są.

https://www.ebay.de/itm/Jebao-Jecod-DCP-3000-4000-5000-all-Series-pump-rotor-original-replacement-parts/401541184991?hash=item5d7db83ddf:m:meafRB535YtrQ9ZfXnE49Yw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, elespero napisał:

o to, to, to :) Dzięki :D Nie wpadłem, że jak nie ma na Ali to może być na ebayu. W końcu Jebao to Chińszczyzna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, plazmuczi napisał:

o to, to, to :) Dzięki :D Nie wpadłem, że jak nie ma na Ali to może być na ebayu. W końcu Jebao to Chińszczyzna :D

Dużo rzeczy chinole na ebayu wystawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
o to, to, to [emoji4] Dzięki [emoji3] Nie wpadłem, że jak nie ma na Ali to może być na ebayu. W końcu Jebao to Chińszczyzna [emoji3]
To są te same co z mojego linku z ali [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fresz33 napisał:

To są te same co z mojego linku z ali emoji14.png

Jesteś tego pewien ? Bo te z ali są opisane jako DCT i DCS, a z tego co zdążyłem się już zorientować nie pasują one do DCP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 100% nie ale patrząc po zdjęciach są takie same i na tych aukcjach w jednej jak drugiej na fotach masz 2 modele. Mam konto na ali to mogę zadać pytanie sprzedjącemu chińczykowi czy pasują do DCP ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

W 100% nie ale patrząc po zdjęciach są takie same i na tych aukcjach w jednej jak drugiej na fotach masz 2 modele. Mam konto na ali to mogę zadać pytanie sprzedjącemu chińczykowi czy pasują do DCP ;)

Zdjęcie jest tylko pewnie poglądowe. Ja dzisiaj otrzymałem odpowiedź od jednego ze sprzedających, że pytał w serwisie i wirniki z DCT nie pasują do DCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też już mam odpowiedź od chińczyka z podanego wyżej linku że ten wirnik nie pasuje. Pozostaje ebay ;)

 

"no it can not working with dcp pump"

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję wirnik do Jebao DCP-3000, nie mogę go znaleźć? Pomożecie?

Kto jest dystrybutorem Jebao w RP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tata napisał:

Witam

Potrzebuję wirnik do Jebao DCP-3000, nie mogę go znaleźć? Pomożecie?

Kto jest dystrybutorem Jebao w RP?

Szukaj na Ali , bo w DE znalazłem tylko do 20000 . Teoretycznie pasuje też od AM , bo to w sumie to samo .
PW.

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tata napisał:

Witam

Potrzebuję wirnik do Jebao DCP-3000, nie mogę go znaleźć? Pomożecie?

Kto jest dystrybutorem Jebao w RP?

Hej ;)

Zadzwoń do erybki, powinni pomóc.

Jak to nie pomoże, zadzwoń do Twistmana, chłopaki powinni dać radę. 

( i nie posydlam Ci tego jako reklama firm, a pomoc w problemie z wirnikiem)

Pozd ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.