Skocz do zawartości
kotlin

Woda po filtrze i żywicy - pomiar 20ppm

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zakupiłem filtry do wody, by mieć wodę na dolewki. połączone są następująco:

- 5 micron

- węgiel

-1 micron

- membrana

- żywica B20

Dzisiaj ogarnąłem mierniki TDS3, i obydwa wskazują przefiltrowaną wodę w okolicach 20ppm. Kranówa na wejściu ma 377. Z tego co wyczytałem wynik raczej powinien być bliższy zeru. Macie może pomysł co sprawdzić?

Poza tym , zauważyłem że przez gwint pokrywy membrany czasem przesiąka mi kropla, pomimo że jest mocno dokręcona (nie przez doprowadzenie wody). Membrana włożona prawidłowo - uszczelki przy wylocie czystej wody, i gruby pierścień blisko pokrywy. Jutro to rozbiorę i uszczelnię teflonem, chyba powinno pomóc.

Edytowane przez kotlin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy takiej filtracji powinieneś mieć bezwzględne zero na mierniku. Posprawdzaj łączenia. Żywice masz ubitą w pojemniku czy luźno ułożoną? To też ma duże znaczenie. Zrób zdjęcie jak masz to wszystko zmontowane ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlawik ro membramy masz?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlawik membrany czyli to urządzonko na odprowadzaniu wody do ścieku? Jak tak to jest. Na fotkach widać jak wszystko jest połączone. Do lewego wchodzi woda z wodociagu. Z trzeciego idzie na membranę. Z membrany czerwony z dławikiem do kanalizy, a biały do dodatkowego z żywicą. Żywicę mam jako wkład, nie próbowałem tego ubijać.

a5ab8ffc31a5224dc0e1dac9503e0c85.jpga5a40541128c8a72f717dfbb1d881abd.jpg9358aa53030406509df79a23fe061fbe.jpg2ff7a77b52e333b46603683cbeb21e4b.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez kotlin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na moje oko żywica jest ubita a jak reszta jest dobrze złożona to z pojemnika z żywicą ujmij jej trochę tak żeby był z 1cm luzu i nic nie ubijaj tylko zrób delikatnego "szejka" ;) po tym zrób test i podaj wyniki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Sprawdz jaki masz wynik po membranie a jaki po żywicy dowiesz się co jest warta żywica, poza tym strasznie jasna ta twoja żywica jest albo to foto, mam podejrzenie, że masz trefną :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sprawdz jaki masz wynik po membranie a jaki po żywicy dowiesz się co jest warta żywica, poza tym strasznie jasna ta twoja żywica jest albo to foto, mam podejrzenie, że masz trefną :/
Leszek góra jasna bo woda grawitacyjnie zeszła w pojemniku do dolnych partii ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzone. Po membranie mierniki wskazały 18. Po odsypaniu małej ilości zasypu i wstrząśnięciu (ale to diabelstwo się trzyma kupy :) )  na wyświetlaczu 1ppm. Chyba pomogło :D A sam wkład jak wyciągnąłem był prawie cały tak ciemny, jak woda z niego schodziła to się rozjaśniał :) tyle zostało zanim zdjęcie dobrze zrobiłem :D

To to co mam przefiltrowane i z wynikiem 20 do kanalizy? Muszę przefiltrować od nowa bo na dolewki mi się skończyła, a baniak się kręci od piątku :D

 

Edytowane przez kotlin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
15 minut temu, fresz33 napisał:

Leszek góra jasna bo woda grawitacyjnie zeszła w pojemniku do dolnych partii ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

spoko spoko moja sucha jest ciemniejsza niż ta na dole, mokra jest ciemno brązowa, stąd moje podejrzenie :),

9 minut temu, kotlin napisał:

Ok, sprawdzone. Po membranie mierniki wskazały 18. Po odsypaniu małej ilości zasypu i wstrząśnięciu (ale to diabelstwo się trzyma kupy :) )  na wyświetlaczu 1ppm. Chyba pomogło :D A sam wkład jak wyciągnąłem był prawie cały tak ciemny, jak woda z niego schodziła to się rozjaśniał :) tyle zostało zanim zdjęcie dobrze zrobiłem :D

To to co mam przefiltrowane i z wynikiem 20 do kanalizy? Muszę przefiltrować od nowa bo na dolewki mi się skończyła, a baniak się kręci od piątku :D

 

Ogólnie słabo kiedyś na starej membranie miałem pond 30ppm, mimo to po żywicy zawsze 0, jak pojawialo się 1 to znak że żywica do wymiany,  pomijam też fakt że 20ppm po membranie to już sporo, u mnie woda w granicach 300 ale zdaża się i 340ppm po dwóch membranach połączonych szeregowo mam od 4 do 8ppm,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ok, sprawdzone. Po membranie mierniki wskazały 18. Po odsypaniu małej ilości zasypu i wstrząśnięciu (ale to diabelstwo się trzyma kupy [emoji4] )  na wyświetlaczu 1ppm. Chyba pomogło [emoji3] A sam wkład jak wyciągnąłem był prawie cały tak ciemny, jak woda z niego schodziła to się rozjaśniał [emoji4] tyle zostało zanim zdjęcie dobrze zrobiłem [emoji3]
To to co mam przefiltrowane i z wynikiem 20 do kanalizy? Muszę przefiltrować od nowa bo na dolewki mi się skończyła, a baniak się kręci od piątku [emoji3]
 
Czyli miałem rację ;) te 20ppm w sedes chyba że chcesz nadmiar okrzemek... Zresztą tam może być wszystko. Wynik po membranie nie jest satysfakcjonujący chyba że na wejściu do filtra ro masz około 350-400ppm i wyżej to wszystko możliwe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie słabo kiedyś na starej membranie miałem pond 30ppm, mimo to po żywicy zawsze 0, jak pojawialo się 1 to znak że żywica do wymiany,  pomijam też fakt że 20ppm po membranie to już sporo, u mnie woda w granicach 300 ale zdaża się i 340ppm po dwóch membranach połączonych szeregowo mam od 4 do 8ppm,

 

Czyli miałem rację [emoji6] te 20ppm w sedes chyba że chcesz nadmiar okrzemek... Zresztą tam może być wszystko. Wynik po membranie nie jest satysfakcjonujący chyba że na wejściu do filtra ro masz około 350-400ppm i wyżej to wszystko możliwe.

Na wejściu do filtra 377-380, kilka razy mierzyłem. Ale nie dawało mi to spokoju i jeszcze raz rozebrałem i poskładałem. Coś mnie tknęło i wziąłem też inne naczynia i kilka razy przepłukałem w wodzie zza żywicy. Wynik to 9 za membraną i 0 za żywicą [emoji3]

Odczekałem chwilę i znowu zmierzyłem. Przed żywicą 9 a za 1 :huh: Może jak paragon twierdzi jakaś ta żywica trefna?

 

 

Edytowane przez kotlin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie prozaiczne pytanie, czy masz prawidłowo połączone kubełki na wkłady filtracyjne? Sprawdzilem na moim filtrze, wlot jest po prawej stronie i woda przepływa do lewej, po czym idzie na membranę. Z tego, co widzę, to u ciebie jest na odwrót. No, chyba, że ten filtr tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wiesiektbg napisał:

Mam takie prozaiczne pytanie, czy masz prawidłowo połączone kubełki na wkłady filtracyjne? Sprawdzilem na moim filtrze, wlot jest po prawej stronie i woda przepływa do lewej, po czym idzie na membranę. Z tego, co widzę, to u ciebie jest na odwrót. No, chyba, że ten filtr tak ma

Cenna uwaga, ale sprawdziłem i jest ok - "IN" po lewej "OUT" po prawej. Ale z tego co widzę można je zainstalować również odwrotnie - pewnie żeby każdemu pasowało wszystkim do montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, kotlin napisał:

Odczekałem chwilę i znowu zmierzyłem. Przed membraną 9 a za 1 :huh: Może jak paragon twierdzi jakaś ta żywica trefna?

hmm chyba chciałeś napisać przed żywicą i po :P , a może to twój miernik, jezeli miernik ok to stawiam że masz lina żywicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to albo membrana lipna, albo żywica... Sam też mam przed membraną grubo ponad 300, a po żywicy o, lob 001. Ostatnio wymienilem wklady - poza zywicą i miernik wskazywał  mi na poczatku duże wartości, które bardzo szybko spadały (woda RO w kibel) aż do 0. Moja membrana dziwnie pracuje, czasami słychac z niej jakieś odgłosy, chociaż niedawno ją wymieniałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm chyba chciałeś napisać przed żywicą i po [emoji14] , a może to twój miernik, jezeli miernik ok to stawiam że masz lina żywicę
Yup, źle napisalem - już poprawione. Będę walczył jeszcze jak wrócę z roboty. Mierniki kupiłem dwa, obydwa wskazują dokładnie to samo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
38 minut temu, kotlin napisał:

Yup, źle napisalem - już poprawione. Będę walczył jeszcze jak wrócę z roboty. Mierniki kupiłem dwa, obydwa wskazują dokładnie to samo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

ok spróbuj podmienić na inną zywicę, ja zawsze kupuję w CoralHouse jak do tj pory się nie zawiodłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, kotlin napisał:

- żywica B20

MB20 tak dla uściślenia :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok spróbuj podmienić na inną zywicę, ja zawsze kupuję w CoralHouse jak do tj pory się nie zawiodłem [emoji4]
Heh, miałem się pytać skąd zamówić żywicę ale mnie ubiegłeś :D patrzyłem do CoralHouse i mają MB20 w litrowych woreczkach. O taką chodzi? Rozumiem że swoją musiałbym usunąć z tego wkładu i zasypać tą?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, kotlin napisał:

Heh, miałem się pytać skąd zamówić żywicę ale mnie ubiegłeś :D patrzyłem do CoralHouse i mają MB20 w litrowych woreczkach. O taką chodzi? Rozumiem że swoją musiałbym usunąć z tego wkładu i zasypać tą?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

tak dokładnie możesz tez zrobić taki myk jak ja dać dwie dłużej się nie wymienia u mnie wytrzymują średnio 550-600 litrów

2u4phxs.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś dodać do tematu jeszcze. Najważniejsze jakie masz TDS po membranie -powinno być ok 008-003-4. Im niższe tym lepsze. Jeżeli masz 20 to szybko zabijesz żywicę ile byś jej nie dał. pamiętaj że pierwsza woda po memmbranie ma podobny TDS do kranówki. Membrana to błona półprzepuszczalna - jak stoi, nie parcuje,  to jony wyrównują się po obu stronach . Ja mam rozgałęzienie przewodów  po membranie i spuszczam najpierw objętość pojemnika na membranę /ok szklanka wody/. Pomaga mi w tym 2 punktowy miernik TDS - pierwszy punkt po membranie , drugi po żywicy. Jak po membranie spadnie mi do ok 004-002 to przełączam zaworek na żywicę dopiero - wynik pozywicy musi być 000.

Jeżeli po membarnie maż duże wartości to na pewno masz nieszczelność na uszczelkach - ja zawsze owijam jeszcze ze 2 x taśmą teflonową obie uszczelki membrany i dopiero wkładam do obudowy i dokręcam. Widać te nieszczelności na pomiarze - TDS skacze od kilku do kilkunastu. Jeżeli to nie pomaga to masz walnięta membranę - może sucha była? .

2 gi punkt po zywicy musi być 000 - pomaga w tym kiedy żywica jest już niedobra - jak mam 001 to wymiana na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, amsam napisał:

Jeżeli mogę coś dodać do tematu jeszcze. Najważniejsze jakie masz TDS po membranie -powinno być ok 008-003-4. Im niższe tym lepsze. Jeżeli masz 20 to szybko zabijesz żywicę ile byś jej nie dał. pamiętaj że pierwsza woda po memmbranie ma podobny TDS do kranówki. Membrana to błona półprzepuszczalna - jak stoi, nie parcuje,  to jony wyrównują się po obu stronach . Ja mam rozgałęzienie przewodów  po membranie i spuszczam najpierw objętość pojemnika na membranę /ok szklanka wody/. Pomaga mi w tym 2 punktowy miernik TDS - pierwszy punkt po membranie , drugi po żywicy. Jak po membranie spadnie mi do ok 004-002 to przełączam zaworek na żywicę dopiero - wynik pozywicy musi być 000.

Jeżeli po membarnie maż duże wartości to na pewno masz nieszczelność na uszczelkach - ja zawsze owijam jeszcze ze 2 x taśmą teflonową obie uszczelki membrany i dopiero wkładam do obudowy i dokręcam. Widać te nieszczelności na pomiarze - TDS skacze od kilku do kilkunastu. Jeżeli to nie pomaga to masz walnięta membranę - może sucha była? .

2 gi punkt po zywicy musi być 000 - pomaga w tym kiedy żywica jest już niedobra - jak mam 001 to wymiana na nową.

Dzięki za wskazówki. Teflonem potraktowałem wszystkie gwinty, ale o uszczelkach membrany nie pomyślałem. Rozbiorę to przy weekendzie i poprawię. Ciekawy patent z tym zaworkiem do spuszczania wody z membrany - chyba zakupię do siebie 2-punktowy miernik tds i też przerobię w ten sposób. W poniedziałek mierzyłem wodę po membranie i po żywicy po kilka razy i przed było 9, godzinę później 7, a po żywicy 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, kotlin napisał:

Ciekawy patent z tym zaworkiem do spuszczania wody z membrany

sporo osób tak ma zrobione - wystarczy trójnik i zaworek :) a żywica wytrzymuje dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.