Skocz do zawartości
malizna2009

Deltec sc1351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy w sprawie tytułowego odpieniacza. Mianowicie padła pompa i coś mi się obilo o uszy że jebao pompa  pasuje na zamiennik. Tylko która I czy nie różni się wydajnością od oryginalnej. Czy ktoś jak użył zamiennika odczuł różnicę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna odpowiedź jaka pompa pasuje? Mi też dzisiaj podała pompa w tym odpieniaczu, tydzień po upływie gwarancji. Nie dość, że moim zdaniem głośny jak diabli to jeszcze jak czytam awaryjny. Ja już wiem jakiej firmy produktów w życiu nie kupię...:angry:

Na forum w tym wątku przeczytałem http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2641781 , że to jakaś wadliwa konstrukcja pomp. Napisałem do Delteca w tej sprawie, ciekawe czy mi coś odpiszą - zapytałem o darmowy program wymiany wadliwej serii pomp...

Edytowane przez Pawflo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zoobowiązany napisać, że Deltec okazał się bardzo solidną firmą. Przeprosili za kłopoty i przesłali z Niemiec kurierem nowiutką pompę. Dodatkowo nowa pompa chodzi o niebo lepiej niż stara, bo odpieniacz stał się praktycznie bezgłośny[emoji4] Jestem mega zadowolony i moż jednak w przyszłości coś od Delteca kupię [emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój deltec po wymianie pompy nie da się wysterować. Podnosiłem go, opuszczałem ale piany ładnej nie robi.

Deltec zmienił ostatnio konstrukcje body i mam wrażeni, że nowe pompy nie bardzo współpracuję ze starym body.

Napisałem w tej sprawie do delteca ale nie dostałem odpowiedzi. :(

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jukos a ile już pracuje z tą nową pompą. Mi zawsze po umyciu i teraz też wariuje trochę. Po kilku dniach zaczyna normalnie pracować. U mnie drugi dzień na nowej pompie i zaczyna się stabilizować.

 

Edytowane przez Pawflo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 miesięcy. Przed awarią pompy chodził jakieś 12 miesięcy i działał idealnie.

Pawflo na jaką głębokość masz zanurzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równo 21 cm. U mnie drugiego dnia pracy mam taki urobek. Pompa pracuje na 5 kreskach mocy.3943463a5d025ee635dca942c9c004f7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to i ja mam, ale nie uważam, że to jest dobra praca pienidła. Poprzednio woda w kubku była czarna jak kawa. No chyba, ze nie umiem ustawić ;)

mj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie zamiennika. Pasują pompy jebao dc 2000 i Aqua nova też 2000. Podobno są takie same jak oryginał tylko pod inną nazwą i ponad połowę tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie wczoraj zauważyłem że się przestał pracować pomyślałem padła pompa choć był załączony (na 4 kreski) trochę się wystraszyłem wyjąłem  go z sumpa rozebrałem pompę na czynniki pierwsze i okazało się że jest zakamieniony wirnik + kanał  pompy przeczyściłem całość i wszystko ruszyło (odpieniacz trzeba ustawić na nowo bo jest już inna wydajność). Zmierzam do tego, że zabrudzenia pompy mogą dawać objawy uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.