Skocz do zawartości
kotlin

Pierwsza solniczka - Reefmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Dzisiaj minął tydzień odkąd zalałem swoją (hmm. właściwie to chyba żony...) pierwszą solniczkę :D Lista obecności praktycznie zgodna z tą z wątku pisanego przed zakupami, czyli:

- Aquael Reef Master

- Grzałka Eheim Jager 100W

- Czyścik Tunze

- Pompa Jebao SW4

- Cyrkulator SEBO(?) - dostałem do zetawy

- Żywa Skała 10kg

- Żywy piasek Nature's Ocean LIVE SAND Aragonite 10kg

- dolewka Aqua Trend Levelautomatic Eye

- Bakterie SEACHEM STABILITY

- sól red sea

- testy pH, kH, NO3, PO4, NO2

 

Z rzeczy które nie znalazły się w akwie to:

- RO4 DEMI OSMOZA FILTR AKWARYSTYCZNY Z ŻYWICĄ,

- Pompa Aquael Circulator 1000

 

Do wczoraj koszyki ze standardowymi biobalami, aktualnie wkład filtrujący składa się z

- Sera Siporax 25mm

- Seachem Matrix

- Seachem Phosguard

- Seachem Purigen

- Rowa Carbon

Chyba jednak nie do końca przemyślałem układając to w koszyki. Zastanawiam się czy nie wywalić ich, a w to miejsce umieścić worki na media filtracyjne, np Aqua Medic

W drugiej przegrodzie standardowy bulbulator, na ten moment zostanie, a w przyszłości może coś diy z kostkami lipowymi.

Trzecia przegroda to grzałka i patyki filtracyjne z watą JBL, ale po myślę czy nie dać w ich miejsce siporaxu

 

Trochę mnie drażni ta płytka zraszająca. Akwarium stoi w sypialni, a bez niej jest prawie bezgłośne. Czytałem że ludzie ją usuwają - nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami?

Muszę też pomyśleć o jakimś chłodzeniu - 10 piętro i okna od zachodu :( Na razie woda bez włączonej grzałki ma 27 stopni, ale po paru dniach upałów na pewno pójdzie do góry.

Na ten moment świecę 6h niebieskim światłem, a 4 h białym. Reszta to niebieskie "nocne" reefmastera.

 

Bakterie Seachem Stability leję wg instrukcji. Dzisiaj pierwszy raz zrobiłem test na NO3, wynik pomiędzy 50 a 100 - tak przynajmniej wynika z kolorów. To chyba znaczy że dojrzewa :)

Pojawiły się też małe, białe robaczki - zasuwają po skale aż miło.

akwa.jpg

Edytowane przez kotlin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorbenty  możesz usunąć,  poco je dokładać skoro nawet dojrzewanie dobrze się nie zaczęło.  Bakterie możesz lać w większej dawce.  Życzę sukcesów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skała wygląda jak sucha, a nie żywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.