Skocz do zawartości
andzior70

Hanna hi713 co robię źle?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  z lenistwa zakupiłem sobie hankę i robiąc wszystko zgodnie z instrukcją nie uzyskuje wyniku bo Hania się wyłącza. Opisze co robię : włączam i wkładam próbkę wody po czym żeruje urządzenie,  następnie sypie regent i mieszam po czym wkładam kuwete do urządzenia i...  Brak odliczanie,  maszynka się wyłącza i nie mam wyniku.  I tu pytanie co zrobić aby maszynka zaczęła odliczanie i wykonała pomiar? 

 

 

 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam temat bo też tak miałem. Dlatego przygotowuję sobie wodę z proszkiem pomieszaną już przez 3 min wcześnie w drugiej buteleczce i jak się pojawi C2 wkładam ją do hanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba hanka na Fosforany wyłącza się po 2 minutach bezczynności (zobacz w instrukcji). Jest to niestety problem bo proszek trzeba mieszać dosyć długo.

Inne wyłączają się po dłuższym czasie.

 


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, andzior70 napisał:

Witam,  z lenistwa zakupiłem sobie hankę i robiąc wszystko zgodnie z instrukcją nie uzyskuje wyniku bo Hania się wyłącza. Opisze co robię : włączam i wkładam próbkę wody po czym żeruje urządzenie,  następnie sypie regent i mieszam po czym wkładam kuwete do urządzenia i...  Brak odliczanie,  maszynka się wyłącza i nie mam wyniku.  I tu pytanie co zrobić aby maszynka zaczęła odliczanie i wykonała pomiar? 

 

 

 

No niestety nie robisz wg instrukcji dlatego się wyłącza, 

-po włączeniu urządzenia wkładasz fiolkę z woda Ro naciskasz skanowanie C1 po chwili zeskanuje,i od tego czasu masz 2min na włożenie spowrotem,więc do drugiej fiolki przygotuj roztwór (mieszać okolo 2min)lepiej przygotować wczesniej w drugiej fiolce,następnie wkładasz do czytnika i przytrzymując przycisk 3sek,zaczyna odliczać  C2 czas pomiaru 3min.:Ppotem wynik np 0,20:olub 0,02 (fiolki wycieraj w papier toaletowy lub ręczniki jednorazowe,musi być fiolkę idealnie czysta)

inaczej prościej nie umie wytłumaczyć:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pięknie dziękuję, w instrukcji jest to opisane niezbyt dokładnie i podany czas w instrukcji polskiej to 20sekund, a dzięki Twojej podpowiedzi Beti już się robi prawidłowy pomiar. 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to robimy wszystko jedną fiolką i najlepiej wkładać ją cały czas w tej samej pozycji, inaczej pomiar może być nieprawidłowy.

Przygotuj sobie wcześniej rozcięty reagent aby skrócić czas. Napełniasz fiolkę wodą, lej strzykawką dokładną ilość, im dokładniej wody nalejesz tym dokładniejszy pomiar. Fiolkę wycieraj chusteczką do sucha, a najlepiej to ściereczką do okularów. Na fiolce nie może być nawet odciska palca bo może to zakłócić pomiar. Gdy już masz pełną wyczyszczoną fiolkę, włączasz hankę, wkładasz fiolkę, naciskasz i czekasz aż pojawi się C2. Od tego momentu masz 2 minuty, wyciągasz fiolkę, sypiesz reagent, mieszasz aż się rozpuści proszek (30 sekund) wycierasz fiolkę tak jak za pierwszym razem i przytrzymujesz przycisk aż pojawi się odliczanie. To wszystko. :)

41 minut temu, @Beti napisał:

No niestety nie robisz wg instrukcji dlatego się wyłącza, 

-po włączeniu urządzenia wkładasz fiolkę z woda Ro naciskasz skanowanie C1

I pamiętaj że woda musi być z akwarium a nie RO jak Beti pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti nie ma racji z RO żeby wlewać tylko tak jak elespero pisze  z akwarium

Jednak elespero  nie ma racji żeby mieszać tylko 30 sekund bo musi to trwać 3 minuty dlatego Beti  ma rację z dwoma fiołkami żeby przygotować wcześniej bo masz dwie minuty do pomiaru.

Edytowane przez jar2789 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Po pierwsze to robimy wszystko jedną fiolką i najlepiej wkładać ją cały czas w tej samej pozycji, inaczej pomiar może być nieprawidłowy.

Przygotuj sobie wcześniej rozcięty reagent aby skrócić czas. Napełniasz fiolkę wodą, lej strzykawką dokładną ilość, im dokładniej wody nalejesz tym dokładniejszy pomiar. Fiolkę wycieraj chusteczką do sucha, a najlepiej to ściereczką do okularów. Na fiolce nie może być nawet odciska palca bo może to zakłócić pomiar. Gdy już masz pełną wyczyszczoną fiolkę, włączasz hankę, wkładasz fiolkę, naciskasz i czekasz aż pojawi się C2. Od tego momentu masz 2 minuty, wyciągasz fiolkę, sypiesz reagent, mieszasz aż się rozpuści proszek (30 sekund) wycierasz fiolkę tak jak za pierwszym razem i przytrzymujesz przycisk aż pojawi się odliczanie. To wszystko. :)

I pamiętaj że woda musi być z akwarium a nie RO jak Beti pisze.

No tak pomylka z mojej strony z woda Ro,przepraszam,miałam ba myśli czystą wodę akwariową

A co do tego że to musi być ta sama fiolka to każdy robi jak chce,mnie wychodzi dobry pomiar czy zrobie jedna czy dwoma


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

 

A co do tego że to musi być ta sama fiolka to każdy robi jak chce,mnie wychodzi dobry pomiar czy zrobie jedna czy dwoma

Mi też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jar2789 napisał:

Beti nie ma racji z RO żeby wlewać tylko tak jak elespero pisze  z akwarium

Jednak  nie ma racji żeby mieszać tylko 30 sekund bo musi to trwać 3 minuty dlatego Beti  ma rację z dwoma fiołkami żeby przygotować wcześniej bo masz dwie minuty do pomiaru.

No tak pomylilem się afera!!!baaa:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten się nie myli kto nic nie robi. I żadna afera :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jar2789 napisał:

Tylko ten się nie myli kto nic nie robi. I żadna afera :clowning

Miałam na mysli czystą wodę akwariową,to tyle;)

Edit wybacz ale jestem po 24godz dyżurze,padnieta;-)weszłam na forum chciałam pomuc,no ale zaliczyłam zoonka:P

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, @Beti napisał:

wybacz

Pewnie, że wybaczam. Wypoczynku życzę i spokoju. Koniec ot niech chłopaczyna mierzy sobie w spokoju.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umisz na początku 1 fiołką to rób na 2, różnicy nie będzie tylko więcej czyszczenia .;) i w tej hance niestety trzeba przytrzymac guzik trochę dłużej po włożeniu wody z reagentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beti nie ma racji z RO żeby wlewać tylko tak jak elespero pisze  z akwarium
Jednak elespero  nie ma racji żeby mieszać tylko 30 sekund bo musi to trwać 3 minuty dlatego Beti  ma rację z dwoma fiołkami żeby przygotować wcześniej bo masz dwie minuty do pomiaru.
Mieszamy 20 sekund i czekamy te 3 minuty co nam miernik odlicza.
A dlaczego powinno robić się to jedna fiolka? Jest to fotometr, czyli bada światłem. A gdy mamy 2 rożne fiolki, każda jest inaczej odlana to różnią się wyniki.
A robić każdy może po swojemu, tylko później jest płacz że urządzenie można sobie w tyłek wsadzić bo co pomiar to inny wynik.
Jeżeli wydajemy już trochę kasy aby mieć miarodajne testy to róbmy to tak jak trzeba.

Moje skromne zdanie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2018 o 00:45, elespero napisał:

Mieszamy 20 sekund

Skąd masz takie informacje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x nowe fiolki idealnie wyczyszczone i po mieszaniu 2min musi pokazać wynik dobry,te fiolki po to są 2szt,producent nie dał 1szt w zapasie tylko po to aby wcześniej w jednej przygotować roztwór,ja tak robię i mam dobrze(ja to tak rozumię wg instrukcji)..kosmosu nie pokazuje..średnio mam 0,04,przynajmniej ja to tak odbieram,inni robią inaczej jeszcze inni też...:smile_wink:kto ma rację,chyba samemu trzeba ocenić po własnych pomiarach.

bo wg.instrukcji masz mieszać 2min,a w tym czasie wsypywanie do naczynia proszku plus zamkniecie juz ucieknie z tego czas,więc nie ma szans 2min mieszać bo znów zgaśnie urządzenia w trybie C2

Pozd:waving


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

bo wg.instrukcji masz mieszać 2min,a w tym czasie wsypywanie do naczynia proszku plus zamkniecie juz ucieknie z tego czas,więc nie ma szans 2min mieszać bo znów zgaśnie urządzenia w trybie C2

Tak na prawdę po załączeniu się trybu C2 jest prawie trzy minuty czasu na wsypanie i wymieszanie reagentu. Pomiar następuje w trzeciej minucie


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przepraszam że w 3 filmach ale kończyła mi siępamięć w telefonie a miałem ostatni test. Tak pokrótce jak ja robię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roman.P napisał:

Pomiar następuje w trzeciej minucie

@Roman.Ptak racja,przepraszam ja przekrecilam,chodzilo o 3min,a mieszania 2min.:bowsorrki wybacz:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2018 o 15:28, jar2789 napisał:

Skąd masz takie informacje? 

 

W dniu 29.07.2018 o 19:17, @Beti napisał:

@Roman.Ptak racja,przepraszam ja przekrecilam,chodzilo o 3min,a mieszania 2min.:bowsorrki wybacz:P

Potrafię czytać instrukcję? Nie jest to trudne.

http://www.microaqua.pl/app/download/5800384006/713.pdf

To samo mam na karteczce przy hance.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku:-)co strona inaczej wiec niech każdy robi po swojemu,zobacz tutaj,ja tą instrukcję widziałam dawno,uważam że za 20sek nie rozpuści się proszek dokladnie.

 

W dniu 29.07.2018 o 19:17, @Beti napisał:

@Roman.Ptak racja,przepraszam ja przekrecilam,chodzilo o 3min,a mieszania 2min.:bowsorrki wybacz:P

Więc się zgadza:)

Edit w mojej oryginalnej instrukcji jest też 2min mieszania

 

20180730_203541.jpg

Godzinę temu, elespero napisał:

Potrafię czytać instrukcję? Nie jest to trudne.

http://www.microaqua.pl/app/download/5800384006/713.pdf

To samo mam na karteczce przy hance.

 

To jakaś tandeta,ktoś źle przetłumaczył:smile_wink:

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2018 o 17:38, Roman.P napisał:

Tak na prawdę po załączeniu się trybu C2 jest prawie trzy minuty czasu na wsypanie i wymieszanie reagentu. Pomiar następuje w trzeciej minucie

Nie ma tyle czasu. Specjalnie zrobilem pomiar. Dokładnie minuta i 30sek. Być może jest to jakimś "udoskonaleniem" skryptu w urzadzeniu. A instrukcja jest dalej niezmienna jak z przed kilku lat. Wykonując pomiar zgodnie z instrukcją, nie da się go przeprowadzić. Przy użyciu jednej fiolki trzeba przygotować wszystko na gotowo i po c2 szybko wsypać proszek oraz intensywnie mieszać wstrząsając żeby proszek zdążył się rozpuścić (zajmuje to ok 20-30sek). Potem wrzucić do urzadzenia i przytrzymać żeby uruchomić zegar. W tych trzech minutach zapewne zachodzi reakcja chemiczna z rozpuszczonym proszkiem w wodzie, a pomiar wykonywany jest po zakonczeniu upływu czasu z wyświetleniem wyniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, dla syna napisał:

Nie ma tyle czasu. Specjalnie zrobilem pomiar. Dokładnie minuta i 30sek. Być może jest to jakimś "udoskonaleniem" skryptu w urzadzeniu. A instrukcja jest dalej niezmienna jak z przed kilku lat.

Wychodzi na to że są różne hanki 713 bo też teraz zrobiłam test i mam 2,15sek i się wyłącza,więc albo to są jakieś buble albo może wychodziły różne wersje roczników,głośno myślę:cursin:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Nie ma tyle czasu. Specjalnie zrobilem pomiar. Dokładnie minuta i 30sek. Być może jest to jakimś "udoskonaleniem" skryptu w urzadzeniu. A instrukcja jest dalej niezmienna jak z przed kilku lat. Wykonując pomiar zgodnie z instrukcją, nie da się go przeprowadzić. Przy użyciu jednej fiolki trzeba przygotować wszystko na gotowo i po c2 szybko wsypać proszek oraz intensywnie mieszać wstrząsając żeby proszek zdążył się rozpuścić (zajmuje to ok 20-30sek). Potem wrzucić do urzadzenia i przytrzymać żeby uruchomić zegar. W tych trzech minutach zapewne zachodzi reakcja chemiczna z rozpuszczonym proszkiem w wodzie, a pomiar wykonywany jest po zakonczeniu upływu czasu z wyświetleniem wyniku. 
U mnie na hance jak pokazałem na filmiku C2 świeci przy 3 min 12 sek. Ciekawe czy zależne jest tonod urządzenia czy jeszcze czegoś innego.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.