Skocz do zawartości
flcf

DOSER AT-1 PLUS AQUA-TREND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ;)

Wiem, że już zanudzam tymi dozownikami, ale chce podjąć dobrą decyzję :)

W oko wpadł mi jeszcze właśnie ten dozownik DOSER AT-1 PLUS AQUA-TREND.

Czy macie jakieś doświadczenia? Może jakieś opinie? Ktoś używa ?

 

Polecacie/czy odradzacie :)

Dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam,polecam jak za ta cenę bardzo dobry wybór:-) jak do tej pory bezawaryjne:-)

Edit https://reefhub.pl/doser-at-1-firmy-aqua-trend-test-sprzetu/

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

Posiadam,polecam jak za ta cenę bardzo dobry wybór:-) jak do tej pory bezawaryjne:-)

Edit https://reefhub.pl/doser-at-1-firmy-aqua-trend-test-sprzetu/

Dzięki piękne za odpowiedź :) A jak długo go posiadasz? 

Zastanawiałem się jeszcze nad pojedynczymi pompami bo boję się, że w razie awarii wszystkie pompy są unieruchomione,

A jak jest z menu/ustawieniami? Wszystko fajnie czytelne czy raczej trzeba trochę posiedzieć nad tym? 

No i najważniejsze pytanie ;) Jak z głośnością ? Bo akwarium stoi bardzo blisko łóżka ;) 

 

Dzięki z góry i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mathom napisał:

czy to nie jest ten sprzęt co tam komuś prawie chatę spalił ? ;)

No to mnie zaciekawiłes... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, flcf napisał:

No to mnie zaciekawiłes... :)

 

nie wiem, był taki wątek kiedyś że komuś się pożar zaczął od jakiegoś sprzętu polskiej firmy garażowej. Nie podał jakiej więc to tylko spekulacje, dalej pozostaje robota Sherlocka ;)

ps. jakoś dużo tych polskich firm garażowych nie ma ;)

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęt działa puki co wzorowo. @Testernapisał że chodzi głośno dla pomieszczeń sypialnianych w nocy. Mój egzemplarz wykazał znacznie mniejsze natężenie dźwięku niż w artylkule bo jedyne 36db. Szum otoczenia 33db czyli działa porównywalnie do odgłosu oddychania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dla syna napisał:

U mnie sprzęt działa puki co wzorowo. @Testernapisał że chodzi głośno dla pomieszczeń sypialnianych w nocy. Mój egzemplarz wykazał znacznie mniejsze natężenie dźwięku niż w artylkule bo jedyne 36db. Szum otoczenia 33db czyli działa porównywalnie do odgłosu oddychania. 

No to pięknie :) Ale z tego co zaważyłem to Tester miał chyba ten starszy model - teraz jest jakaś "odnowiona" wersja z możliwością podłączenia autodolewki i czujnika temperatury. 

To może coś jeszcze pozmieniali w tej pompie. nazwa zmieniła się na plus ;) AT-1 PLUS :)

PS.Widzę, że Bielsko i okolice mocno okupują ten dozownik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, flcf napisał:

No to pięknie :) Ale z tego co zaważyłem to Tester miał chyba ten starszy model - teraz jest jakaś "odnowiona" wersja z możliwością podłączenia autodolewki i czujnika temperatury. 

To może coś jeszcze pozmieniali w tej pompie. nazwa zmieniła się na plus ;) AT-1 PLUS :)

Być może że coś zmienili. Ja posiadam at1 plus. Zakupiłem wraz z dolewką i czujnikiem temp. Polecam cały zestaw. Dodatkowo kupiłem pojemniki na płyny ballinga od at dedykowane pod to. Dzięki temu jest porządek w szafce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dla syna napisał:

Być może że coś zmienili. Ja posiadam at1 plus. Zakupiłem wraz z dolewką i czujnikiem temp. Polecam cały zestaw. Dodatkowo kupiłem pojemniki na płyny ballinga od at dedykowane pod to. Dzięki temu jest porządek w szafce. 

a masz może jakieś zdjęcie sampa na kompie jak to tam wszystko jest popodłączane i jak to wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, flcf napisał:

a masz może jakieś zdjęcie sampa na kompie jak to tam wszystko jest popodłączane i jak to wygląda? 

Ja mam panel. Sprzęt stoi pod akwarium. Fotki nie mam bo z telefonu piszę a nawet nie robiłem fotek od instalacji dozownika. W każdym razie usunąłem reaktor glonowy i zainstalowałem zestaw. Miejsca zrobiło się dwa razy tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, flcf napisał:

Dzięki piękne za odpowiedź :) A jak długo go posiadasz? 

Zastanawiałem się jeszcze nad pojedynczymi pompami bo boję się, że w razie awarii wszystkie pompy są unieruchomione,

A jak jest z menu/ustawieniami? Wszystko fajnie czytelne czy raczej trzeba trochę posiedzieć nad tym? 

No i najważniejsze pytanie ;) Jak z głośnością ? Bo akwarium stoi bardzo blisko łóżka ;) 

 

Dzięki z góry i pozdrawiam :)

Ja posiadam 14miesiąc pracuje od 12mies i wzorowo jest cicha,menu polskie prosta w ustawieniu.gwarancja 24mies.jedynie co słyszę jak dozuję to piłka ,bo mam tak ustawione,z dźwiękiem można, lub bez.

7 godzin temu, mathom napisał:

czy to nie jest ten sprzęt co tam komuś prawie chatę spalił ? ;)

To prawie spalił czy spalił?to może warto dokończyć znaleźć na forum ten przypadek i wkleić,sorrki ale takie "gadanie"bez podctaw do końca nie jest zbyt wiarygodne.

Mój znajomy też ma Lexusa nowego z salonu,i też się spalił,więc nawet jak kupi pompę za 3tys tez jest ryzyko że się spali:-)szafka,dom,itp....

Apropo produkcji tej pompy,czytalam o firmie no raczej nie wygląda na producenta garazowego:Dwięc myślę że takie sugestie nie są na miejscu.Nie bronię tej firmy tylko uważam że nie potrzebnie piszesz takie rzeczy.

Z wyrazem szacunku Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był na forum wątek o pożarze który strawił akwarium i pokój. Poszkodowany nie napisał wprost jaki sprzęt był przyczyną. Ja absolutnie nie piszę że to na pewno sprzęt firmy aqua trend, zadałem tylko pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz pytanie ,ale oceniasz i nazywasz lekceważąco „ firma garażowa” ... trochę to słabe .   


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 takie dozowniki i polecam, banalne proste i bezawaryjne póki co, jeden działa od 3 lat bezawaryjnie. Plus dla tego dozownika, że można dołączyć do niego kolejne moduły.

Kupowałbym jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest polski Ebtech. Nie mam co prawda gotowego dozownika a jedynie sam komputer z BT we własnej konstrukcji i jestem z niego zadowolony. Łatwe menu, kalibracja, możliwość programowania z kompa.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Rumun napisał:

Jeszcze jest polski Ebtech. Nie mam co prawda gotowego dozownika a jedynie sam komputer z BT we własnej konstrukcji i jestem z niego zadowolony. Łatwe menu, kalibracja, możliwość programowania z kompa.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Witam. 

 

Ebtech trzeba sie skontaktować telofoniczy/mailowo i raczej beda w stanie zrobić gotowy zestaw tak bylo w moim przypadku,  z tego co pamietam to są dwa rodzaje wiszacy i stojący.  Ja osobiscie mam zestaw 2x po cztery pompy stojacy i jak narazie jestem zadowolony, urzywam go jakies 2lata. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne wszystkim za opinię i porady!

Zakupiłem Doser AT-1 plus z Aqua-Trendu

Mam nadzieje, że będzie służyła dobrze ;)

POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎12‎.‎07‎.‎2018 o 07:15, @Beti napisał:

Ja posiadam 14miesiąc pracuje od 12mies i wzorowo jest cicha,menu polskie prosta w ustawieniu.gwarancja 24mies.jedynie co słyszę jak dozuję to piłka ,bo mam tak ustawione,z dźwiękiem można, lub bez.

.

@Beti To pikanie które słyszysz podczas pracy pomp to alarm zużycia płynów, dozownik sygnalizuje w ten sposób że płyny się skończyły. Zapewne na wyświetlaczu masz także komunikat A:123

Możesz albo całkowicie wyłączyć funkcję zliczania zużycia płynów albo "napełnić pojemniki w sterowniku" tak aby zliczanie zaczęło się od nowa :) , obie czynności możesz wykonać w menu "zużycie"


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LUK4344 napisał:

@Beti To pikanie które słyszysz podczas pracy pomp to alarm zużycia płynów, dozownik sygnalizuje w ten sposób że płyny się skończyły. Zapewne na wyświetlaczu masz także komunikat A:123

Możesz albo całkowicie wyłączyć funkcję zliczania zużycia płynów albo "napełnić pojemniki w sterowniku" tak aby zliczanie zaczęło się od nowa :) , obie czynności możesz wykonać w menu "zużycie"

eee no właśnie nie cały czas mi pika płynu jest dość około po 1 litrze na komorę:) to czyżbym miała coś zle ustawione chyba nie? jak dozuje coś dłużej jak np Ca to pika 3 x przy Kh 2 x jakieś cuda hehe


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to co masz w pojemnikach tylko o to co dozownik myśli że masz :)   Jak uzupełniasz pojemniki to powinnaś ustawić w sterowniku odpowiednią objętość, wtedy dozownik zacznie zliczać płyn przepompowany przez pompy i zasygnalizuje kiedy płyn będzie się kończył. Ilość piknięć nie ma znaczenia ;) 


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LUK4344 napisał:

To nie chodzi o to co masz w pojemnikach tylko o to co dozownik myśli że masz :)   Jak uzupełniasz pojemniki to powinnaś ustawić w sterowniku odpowiednią objętość, wtedy dozownik zacznie zliczać płyn przepompowany przez pompy i zasygnalizuje kiedy płyn będzie się kończył. Ilość piknięć nie ma znaczenia ;) 

a czyli taki bajer,teraz rozumie :Dale słuchaj jakoś mi to pika od ponad już roku chyba zostawię:D za cicho już będzie:D
no przyznaję się elektronika nie jest moją mocną stroną ehhh;););)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jest Doser AT1 Plus v2 czyli całkiem nowa wersja sprawdzonej konstrukcji

Pierwsze wrażenia to rewelacja
Ustawiania banalnie proste, bardzo dobrze pomyślane menu w języku Polskim
Ciche pompy – w porównaniu do mojego Etecha
No i to co mi najbardziej przypasowało:
Sonda do mierzenia PH
Zintegrowana dolewka i pomiar temperatury z alarmem – nareszcie mniej kabli  i urządzeń 
Po kalibracji idealnie odmierza dawki . 

są tu użytkownicy wersji 1 ? Jak wrażenia ?

IMG_20180926_185237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, atgorscy napisał:

Nareszcie jest Doser AT1 Plus v2 czyli całkiem nowa wersja sprawdzonej konstrukcji

Pierwsze wrażenia to rewelacja
Ustawiania banalnie proste, bardzo dobrze pomyślane menu w języku Polskim
Ciche pompy – w porównaniu do mojego Etecha
No i to co mi najbardziej przypasowało:
Sonda do mierzenia PH
Zintegrowana dolewka i pomiar temperatury z alarmem – nareszcie mniej kabli  i urządzeń 
Po kalibracji idealnie odmierza dawki . 

są tu użytkownicy wersji 1 ? Jak wrażenia ?

IMG_20180926_185237.jpg

Ja używam at1 plus. Narazie rewelacja ale minus za brak mozliwosci ustawienia pojemników o pojemnosci 1500ml pomimo, że to ich produkt. I nie rozumiem opisu że minimalna dawka to 0,1ml jednorazowo a w ciągu doby to 2,4ml. Przecież jest możliwość ustawienia np 0,2ml co 6h co daje 1,2ml. Jestem na początku drogi z dozowaniem ballinga stąd moje niskie zużycie ale nie wiem jak mam to rozumieć. Czy to oznacza że nie może dozować z dokładnością poniżej 2,4ml na dobę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu doby jeśli ustawisz dawkę co 1 godzinę czyli 0,1x24  wychodzi 2,4, chyba że źle myślę :)

Edytowane przez Vtec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.