Skocz do zawartości
flcf

fluconazole - jakie dawki i co z odpieniaczem?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :) Chce zastosować fluconazole w walce z zielonymi długimi glonami i tu moje pytanie jakie się stosuje dawki na dany litraż? Bo nie mogę tego znaleźć i co zrobić z odpieniaczem? Wyłączyć? Zoastaić? Zdjąć kubek? 

Czy dawkę stosuje się jednorazowo i przez jaki czas lek ma być w akwarium?

Jak z podmiankami :) 

I w ogóle jakie macie rady w tym temacie :D

Będę wdzięczny za każdą pomoc jak ktoś stosował ten środek :) 

Miłej niedzieli wszystkim! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, flcf napisał:

Będę wdzięczny za każdą pomoc jak ktoś stosował ten środek :)

tu masz "wszystko o"

 

a tak na szybko :

dawka 5mg/1l

zdjąć kubek odpieniacza (bo przelewa w kilka chwil) - zerknij

 

podaje się jednorazowo

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, wielkie dzięki! za Waszą pomoc :) 

1 godzinę temu, silvia napisał:

zdjąć kubek odpieniacza (bo przelewa w kilka chwil) - zerknij

a po jakim czasie kubek ma wylądować spowrotem na odpieniaczu? :) i czy należy tylko ściągnąć kubek, czy tak go przykręcić, żeby piana w ogóle nie wylatywała "górą" ? :)

Wiem, że niektóre pytania  zadawane przeze mnie dla niektórych są banalne i wręcz głupie, ale każdy uczy się całe życie :) -  wolę zapytać niż zrobić głupotę w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem kubek po 2 tyg.Tyle teoretycznie ma trwać kuracja. Jeśli będziesz zadowolony z efektów to założysz wcześniej. Wtedy odpieniacz wywali do kubka lek.

Nie skręcałem odpieniacza, chodził pełną parą(natleniał wodę)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Olaf Nowicki napisał:

Ja założyłem kubek po 2 tyg.Tyle teoretycznie ma trwać kuracja. Jeśli będziesz zadowolony z efektów to założysz wcześniej. Wtedy odpieniacz wywali do kubka lek.

Nie skręcałem odpieniacza, chodził pełną parą(natleniał wodę)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki wielkie :)

A co z np.  purigenem (mam 200g w sumpie) takie absorbery mogą zostać? czy nie za bardzo? no i jak z preparatami typu alkoholowego? :) Ja leje NitraPhose minus (ale naprawdę symbolicznie bo 0,5ml)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wszystko wyciągnął i nic nie dozował przez ten czas[emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, flcf napisał:

Dzięki wielkie :)

A co z np.  purigenem (mam 200g w sumpie) takie absorbery mogą zostać? czy nie za bardzo? no i jak z preparatami typu alkoholowego? :) Ja leje NitraPhose minus (ale naprawdę symbolicznie bo 0,5ml)

wszelkie purigeny węgle pożywki wódka itp. mogą przeszkadzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, silvia napisał:

wszelkie purigeny węgle pożywki wódka itp. mogą przeszkadzać

Ok to wyciągam wszystko i nic nie leje :) Muszę spróbować, bo jak nie to robię restart bo już nie mam siły :)

Dzięki jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze fluconazole nie zawsze dziala na glony wlosowate. Jakie masz parametry wody, obsade, jaka filtracja?. Pamietaj ze po restarcie glony wroca, a jak za wczesnie wpuscisz ryby to przez nastepne miesiace bedziesz przeklinal. Moj zbiornik ma 2 lata mialem derbesie i uzylem fluconazole ubilem dziada, ale po kuracji wyskoczyly wlosowate mimo ze parametry mialem zerowe. Glony juz prawie zeszly po 6 miesiacach a co pomoglo, ograniczenie karmienia , probiotyki, nopox, podbicie kh do 8 i  odpieniacz na mokro . Nopox lalem mimo ze parametry byly zerowe az pojawil sie bialy osad na szybach, ale glony zbielaly w ciagu tygodnia.Martwe usuwam szczoteczka do zebow bez ruszania skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2018 o 02:02, vunpepic napisał:

Pamietaj ze fluconazole nie zawsze dziala na glony wlosowate. 

No i właśnie u mnie chyba flucanozole nie działa na glony włoskowate - kuracja trwa już 10 dni i nic... mało tego glony rosną nawet bardziej i pojawiło się cyjano... pewnie dla tego, że odpieniacz jest bez kubka i cały syf ląduje do akwarium :(... No3 poszło w górę ( mocne 25 wg saliferta ) PO4 też chyba jakieś wykrywalne wg Saliferta ( ale ta kolorystyka którą widzą tylko chyba jacyś wybitni i wybrani ) ale chyba nie jest idealnie przezroczyste czyli wykrywalne.

A glony w najlepsze :( - zastanawiam się , czy jeszcze czekać do tych dwóch pełnych tygodni, czy zrezygnować z kuracji, skoro do tej pory nie ma efektów... 

Boje się o to że im dłużej nie ma kubka odpieniacza i podmian to robi się coraz gorzej :(.

A już nie wspomnę jaki mam teraz syf w szafce z sampem od odpieniacza bez kubka który pieni jak opętany.... :(.

Co myślicie o tym? Jakieś rady? Jakbyście postąpili? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na włosowate kupił bym ... ślimaka - metody naturalne są najlepsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, flcf napisał:

A glony w najlepsze :( - zastanawiam się , czy jeszcze czekać do tych dwóch pełnych tygodni, czy zrezygnować z kuracji, skoro do tej pory nie ma efektów...

Ja bym przerwał, może się okazać że założysz kubek a glony zaczną zanikać po dłuższym okresie ja tak miałem, myślałem że nici z kuracji a tu po około miesiącu już nic nie było. Przypadek trudno powiedzieć ja założyłem właśnie po 10 dniach zrobiłem podmiane przy okazji mycia sumpa a glonów przynajmniej tych bryopsis albo podobnych już nie mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

na włosowate kupił bym ... ślimaka - metody naturalne są najlepsze 

Właśnie miałem ślimaka dolabella i radził sobie naprawdę super - do czasu jak prawdopodobnie nie spadł ze skały wprost do catalaphyllii i go uśmierciła... :( a do najtańszych ślimaków nie należał :( - jakie jeszcze inne ślimaki są dobra i skuteczne na glony tak aprapo? :) 

 

Godzinę temu, boo12 napisał:

Ja bym przerwał, może się okazać że założysz kubek a glony zaczną zanikać po dłuższym okresie ja tak miałem, myślałem że nici z kuracji a tu po około miesiącu już nic nie było. Przypadek trudno powiedzieć ja założyłem właśnie po 10 dniach zrobiłem podmiane przy okazji mycia sumpa a glonów przynajmniej tych bryopsis albo podobnych już nie mam 

Będę musiał tak zrobić bo widzę, że narazie nici z moich prób - może rzeczywiście jak teraz będę się starał wyprostować sprawę z parametrami to jakoś zanikną powoli - zobaczymy! :)

PS. do filtra przepływowego mogę dać węgiel żeby też wyciągną ten fluconazole? Czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na razie węgla nie dawał zrób podmianę zapnij odpieniacz a reszta niech się kręci w obiegu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, flcf napisał:

 jakie jeszcze inne ślimaki są dobra i skuteczne na glony tak aprapo? :)

glon glonowi nierówny ... może "stadko" Tectus'ów i Turbo spp dało by radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaki strombusy bardzo dobrze czyszczą skalę. Kup 3 szt i powoli wyczyszczą[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka fluconazolu , która jest podana na poczatku tematu do dawk jednorazowa czy tez nalezy ja codzinie podawać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.