Skocz do zawartości
Hellu

Czy trafiłem na majano?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
3 dni temu wyszedł mi ze skały taki zawodnik - nowy zbiornik, dojrzewające akwa. Czy dobrze mi się zdaję, że to jest majano? W nocy pod aktyniką całkiem ładnie świeci :P Na takim etapie zbiornika, mogę potraktować go strzykawką z chemia czy lepiej będzie wyciągnać skałe i pozbyć się go mechanicznie ? :) Nie wiem czy zdjęcia nie są zbyt lipne i widać wystarczająco...
 

majano1.jpg

majano2.jpg

majano4.jpg

majano5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie go zidentyfikować na podstawie tych fotek ... masz 2 opcje: albo profilaktycznie ukatrupić czymś (ale jeśli to majano to skała zainfekowana, pewnie za jakiś czas wylezie więcej...) lub poczekać aż podrośnie. Ja bym poczekał bo jeśli to majano to i tak ja bym robił restart baniaka puki jeszcze nic w nim nie ma. Miałem majano w mojej 60tce i mimo walki i prób wydłubywania, parzenia drapania, suszenia i tak ze skały wyłaziło zawsze 2x więcej niż ubiłem :( ... a jeżeli to coś innego to będzie fajny gifcik od losu ;) Ale poczekaj jeszcze na opinie innych - może mają bardziej wprawne oko :P 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział, że to cribrionis crassa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym powiedział że to crassa :P

 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wydaje się że to euphyllia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym, żeby to była ta euphylia :D  sam rozważałem, że to może być to, ale jednak wole się nastawiać pesymistycznie :rolleyes: zawsze to mniejsze rozczarowanie hehe
dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.