Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

Są wyniki ICP (próbka z 21 listopada)

obraz.png.96a22276f20d175696749244178e7114.pngobraz.png.ac6aa57692c2c04607cb6eb5181b5d2d.png

Prośba o rzucenie okiem, przede wszystkim @dla syna mam na myśli:-)

Fosfor to wiem, pracuję już nad tym.

Zasolenie coś wysoko, trzeba będzie się przyjrzeć refraktometrowi.

Żelazo niżej niż było wcześniej, jod i stron w zasadzie bez zmian, pomimo dozowania. Obecnie żelaza (AF) idzie 2 krople tygodniowo - myślę żeby zwiększyć do 4 kropli tygodniowo. Nie za dużo? Za mało? Jod (i fluor) oraz stront leci po 1 kropli tygodniowo - bym dał teraz 2 krople/tydzień.

Bor - leci 1ml/tydzień i chyba to dobra dawka.

Potas - poprzednio było jeszcze "w miarę" i nie dozowałem, teraz już nisko i trzeba zacząć. Mam AF lab Kalium (ta litrowa butelka). Wychodzi mi, że brakuje jakichś 50mg/L, czyli ok 30ml płynu. Bym te 30ml podawał po 1ml dziennie 5x w tygodniu, a potem trochę już nie wiem. AF zaleca 0.1ml/100L wody dziennie, co się trochę mało wydaje. U mnie w ciut ponad 3 miesiące spadło o 33mg/L, co daje ok 1.5ml płynu tygodniowo na moje 60L. Ma to sens?

Reszta chyba nie wymaga interwencji.

Jakby coś, to poprzednie wyniki z 5 sierpnia do porównania:

obraz.pngobraz.png

Słony leszcz

Słony leszcz

Są wyniki ICP (próbka z 21 listopada)

obraz.png.96a22276f20d175696749244178e7114.pngobraz.png.ac6aa57692c2c04607cb6eb5181b5d2d.png

Prośba o rzucenie okiem, przede wszystkim @dla syna mam na myśli:-)

Fosfor to wiem, pracuję już nad tym.

Zasolenie coś wysoko, trzeba będzie się przyjrzeć refraktometrowi.

Żelazo niżej niż było wcześniej, jod i stron w zasadzie bez zmian, pomimo dozowania. Obecnie żelaza (AF) idzie 2 krople tygodniowo - myślę żeby zwiększyć do 4 kropli tygodniowo. Nie za dużo? Za mało? Jod (i fluor) oraz stront leci po 1 kropli tygodniowo - bym dał teraz 2 krople/tydzień.

Bor - leci 1ml/tydzień i chyba to dobra dawka.

Potas - poprzednio było jeszcze "w miarę", teraz już nisko. Mam AF lab Kalium (ta litrowa butelka). Wychodzi mi, że brakuje jakichś 50mg/L, czyli ok 30ml płynu. Bym te 30ml podawał po 1ml dziennie 5x w tygodniu, a potem trochę już nie wiem. AF zaleca 0.1ml/100L wody dziennie, co się trochę mało wydaje. U mnie w ciut ponad 3 miesiące spadło o 33mg/L, co daje ok 1.5ml płynu tygodniowo na moje 60L. Ma to sens?

Reszta chyba nie wymaga interwencji.

Jakby coś, to poprzednie wyniki z 5 sierpnia do porównania:

obraz.pngobraz.png

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.