Skocz do zawartości
Słony leszcz

to jeszcze będzie ładna kosteczka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2018 o 12:14, Gość Paragon napisał:

Wybielacz nie tyle zabija co rozpuszcza całą organikę, tak jak napisałeś skała będzie sucha bez najmniejszej ilości organiki, zero azotanów zero fosforanów, ja wiedziałem ze z moja skałą będzie problem, nie chciałem oglądać holendra przez rok albo i dłużej :)

Metoda jest spoko, sprawdzona jak masz problematyczną skałę a chcesz ją odratować to tylko tak inaczej nie pozbędziesz się organiki, nawet jak dwa lata bedziesz suszyc na słońcu, zawsze coś zostanie co się będzie rozkładalo jak tylko wrzucisz skalę do wody :P

Możesz mu tłumaczyć w kółko on i tak wie najlepiej i lepiej od ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ambjaslo napisał:

Możesz mu tłumaczyć w kółko on i tak wie najlepiej i lepiej od ciebie.

Jaki ma sens wyciągać odp z 2018roku ? 

Jaki cel masz w tym ?

@Paragon już  wypisał się z forum 2019 roku więc  patrz kogo cytujesz.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że padły zarzuty pod moim adresem, że jestem mordercą zwierząt i na pewno mi korale padają, poniżej kilka fotek pokazujących, że wszystko ma się świetnie i ledwo mieści się już w mojej malutkiej kosteczce. Każda jedna sztuka rosła od malutkiej szczepki w tej kosteczce. Zdjęcia w pełnym świetle, co by wszystko było widać jak na dłoni, każdego umierającego korala czy śniętą rybę.

JrvC_hcmR9dw3RcBfUr3s-Rg87ZPE20vcZeQo_Mg

0yHENOIBUJATNKf-068kV29o2--svVrGOTwa3sYH

g4gZkfWEY4DwT5LmhCXh_l1NiAjMhctiK08VeYzG

VzuSZDJxlfrvSWj_QbFRWTFBMWd0vEhU4P128xAn

Cik_T7wKrY1L9R2tTEU83sXQcL8Qt_4Ctzz6sjPY

EsXRTMLLFr-J6mdzV_D4ltusS48hh80GD_kfToBP

XUCYcz8_jDfRKrL3ikKrAQSdmDdKG4AJTA7P77kL

5e1gFGjOcE5pAXn25j_9B_B06QvRlT9BKODCEAiD

dNmkeD5Uh3frzhmhi9xZbbZe6Hls7eNHPJqGUWAN

Przy okazji, jak na razie wychodzi mi konsumpcja balinga ok 25-30ml dziennie, co przy takim litrażu jest już całkiem sporo chyba i też jakoś tam świadczy o dobrej kondycji korali:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Słony leszcz napisał:

ledwo mieści się już w mojej malutkiej kosteczce.

Jest tylko jedna słuszna rada, kosteczki nie rozciągniesz:bump1hop na większe.

PS. ładnie się kręci:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek nie ma to tamto. Kostka piękna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomen małych kosteczek to to, że szczepki koralowców wyglądają jak kolonie;). Ładnie się kręci :clapping. Czas na powiększenie litrażu. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 14:25, Coronholio napisał:

hop na większe

Ja już nawet ostatnio rozmyślać zacząłem, czy zwyczajnie nie kupić standardowego większego szkła, odpuścić kominy, sumy, panele i dalej na na kaskadzie to kręcić (choć tak już mi ta kaskada zbrzydła...), z gratami wewnątrz akwarium, byle by wody więcej było... Także, desperacja wzrasta i pewnie coś się w końcu z tego urodzi:-)

W dniu 25.04.2020 o 14:38, sith114 napisał:

Kostka piękna

By jeszcze trochę tych miękkich się pozbyć, żeby więcej miejsca było pod ciekawsze sztuki...

W dniu 25.04.2020 o 18:33, norbi2222 napisał:

Fenomen małych kosteczek to to, że szczepki koralowców wyglądają jak kolonie

No ja wiem, że rozmiarowo to one nie powalają, choć seriatopora z tylu to już taka mała nie jest, a sporo już z niej wyciąć musiałem, żeby acrę odsłonić. Nie mówiąc już o miękkich. Ale każdy jeden koral urósł u mnie od tyciej szczepeczki, pojedynczej mordki czy 3cm patyczka. Fioletowa acra to był taki kikutek malutki w gratisie dołożony, kilka miesięcy prawie nic nie rosła, a dopiero ostatnio ruszyła ładnie i się krzaczek wreszcie zaczyna robić. Gdyby nie ta acra (trochę niechciana, bo początkowy zamysł był na miękko), to bym nie wymienił światła, nie kombinował z pokarmami, balingiem, pewnie w ogóle nie poszedł bym w stronę twardych. Ale jak już trafiła do akwarium , to trzeba było się nią zająć i warunki jakieś znośne jej stworzyć, a potem poszło...;-) Także ja jestem zadowolony, choć zdaję sobie sprawę że nie jest to (jeszcze:-) baniak powalajacy na kolana.

A w każdym razie, nic tu nie jest umierające. Ja tam trochę po swojemu, każdą nową wiedzę muszę samodzielnie przyswoić, bo nie uznaję tajemnych recept, których działania nie rozumiem. Nigdy nie robię czegoś, czego sam nie zrozumiem co robię i po co. Małymi kroczkami. Ale zdecydowanie dobrostan zwierzaków zawsze jest dla mnie priorytetem, wszelkie moje eksperymenty mają jeden cel - właśnie stworzyć im jeszcze lepsze warunki do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 22:56, Słony leszcz napisał:

0yHENOIBUJATNKf-068kV29o2--svVrGOTwa3sYH

Ale ładna korona :o Można wiedzieć z czego ona jest i jaką ma wysokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klossowski napisał:

Ale ładna korona :o Można wiedzieć z czego ona jest i jaką ma wysokość?

Spienione pcv, pomalowane farbą do ścian (jak jeszcze kostka stała w salonie, to było pod kolor). Wysokość = 10cm, z czego 3cm zachodzą na krawędź szkła, żeby nie było widać nieestetycznych osadów nad powierzchnią wody. W planie jest (materiał już czeka) kolejna korona, tym razem wyższa, tak ze 20cm, żeby można było w niej zamontować wentylatory na lato i żeby trochę lepiej zasłoniła kablowisko i gratowisko, które się zrobiło niestety tam. Duży plus tej konstrukcji jest taki, że na grubsze prace w akwa można ją całkiem zdjąć (lekkie, elastyczne) i jest wygodniej grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Spienione pcv, pomalowane farbą do ścian (jak jeszcze kostka stała w salonie, to było pod kolor). Wysokość = 10cm, z czego 3cm zachodzą na krawędź szkła, żeby nie było widać nieestetycznych osadów nad powierzchnią wody. W planie jest (materiał już czeka) kolejna korona, tym razem wyższa, tak ze 20cm, żeby można było w niej zamontować wentylatory na lato i żeby trochę lepiej zasłoniła kablowisko i gratowisko, które się zrobiło niestety tam. Duży plus tej konstrukcji jest taki, że na grubsze prace w akwa można ją całkiem zdjąć (lekkie, elastyczne) i jest wygodniej grzebać.

A czym kleiłeś? PCV 5 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klossowski napisał:

A czym kleiłeś?

Co było pod ręką, chyba akurat poxipol dwuskładnikowy, i trzyma bardzo dobrze, tylko chwilę potrzebuje żeby złapał. Teraz będę testował cyjanoakryl.

6 minut temu, klossowski napisał:

PCV 5 mm?

Chyba tak, albo 4mm. Jak przyłożę linijkę, to jest tak ze 4,5mm:-) Generalnie, kawałek takiej płyty był pod ręką, to z takiej zrobiłem. Teraz wziąłem 5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Co było pod ręką, chyba akurat poxipol dwuskładnikowy, i trzyma bardzo dobrze, tylko chwilę potrzebuje żeby złapał. Teraz będę testował cyjanoakryl.

Chyba tak, albo 4mm. Jak przyłożę linijkę, to jest tak ze 4,5mm:-) Generalnie, kawałek takiej płyty był pod ręką, to z takiej zrobiłem. Teraz wziąłem 5mm.

Dzięki za informacje, właśnie przymierzam się do zrobienia takiej koronki i się dopytuję:) Twoja jest super :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klossowski napisał:

Dzięki za informacje, właśnie przymierzam się do zrobienia takiej koronki i się dopytuję:) Twoja jest super :clapping

Spoko. Robota prosta. Ja robiłem na szybko z tego co było pod ręką, bo mi ślimaki babylonia w czasie swoich spacerów po szybie potrafiły z akwa wypadać, ale pcv to był strzał w dziesiątkę. Łatwe w obróbce, lekkie, nie chłonie wody, nic nie oddaje. Jak chcesz mieć bardziej efektowny wygląd, to możesz folią (taką jak się np w samochodach okleja różne pierdoły w ramach "tjuningu") okleić. A jak malować, to... nie maluj wewnętrznej strony:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Spoko. Robota prosta. Ja robiłem na szybko z tego co było pod ręką, bo mi ślimaki babylonia w czasie swoich spacerów po szybie potrafiły z akwa wypadać, ale pcv to był strzał w dziesiątkę. Łatwe w obróbce, lekkie, nie chłonie wody, nic nie oddaje. Jak chcesz mieć bardziej efektowny wygląd, to możesz folią (taką jak się np w samochodach okleja różne pierdoły w ramach "tjuningu") okleić. A jak malować, to... nie maluj wewnętrznej strony:-)

U mnie nie aż tak bardzo prosta, bo chcę zamontować w niej i oświetlenie i chłodzenie ...

Planowałem nakleić na to taką samą folię jak na tło: czarny Oracal, bo jest dostępna u tego samego sprzedawcy, co ma pcv, po 7 zł za metr czy coś w podobie :D i będzie wysyłka tańsza:):):)

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam klej do hydrauliki... "Nadtapia" materiał przez co spoina jest naprawdę solidna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dadario napisał:

Polecam klej do hydrauliki... "Nadtapia" materiał przez co spoina jest naprawdę solidna. 

Ja zakupiłem Cosmofen plus, podobno też bardzo dobry, dodatkowo na rogi dam takie łączniki meblowe na wkręty, bo jakby coś puściło i lampa mi wpadła do wody, to nie będę zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zapytać jakie masz parametry w akwarium?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wally napisał:

Jeśli mogę zapytać jakie masz parametry w akwarium?

No3=2,5 (kosmos, pierwszy raz mi się w ogóle test konkretnie zabarwił), PO4 podam jak zmierzę, kH 6,7 (4 dni mnie nie było, podbijam:-), Ca 415 (to samo), magnez podam jak zmierzę. Sól red sea niebieska, więc kierunek kH = 8.0, Ca=430.

Ale testy to nie wszystko...;-) Grunt to karmienie:D

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. A czym i jak często karmisz

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wally napisał:

A czym i jak często karmisz

Co drugi dzień każdy lps dostaje mysis (jedną lub więcej) do każdego pyszczka, co drugi dzień jakiś mrożony plankton (ikra homara, widłonogi, wrotka), 2x w tygodniu reef roids, codziennie reef buster, 2x w tygodniu suchy dla ślimaków. No i co kto złapie (ryby karmię kilka razy dziennie). Jak widzisz, walczę z zerowymi nutrientami, z jakimiś tam sukcesami wreszcie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Słony leszcz napisał:

Co drugi dzień każdy lps dostaje mysis (jedną lub więcej) do każdego pyszczka, co drugi dzień jakiś mrożony plankton (ikra homara, widłonogi, wrotka), 2x w tygodniu reef roids, codziennie reef buster, 2x w tygodniu suchy dla ślimaków. No i co kto złapie (ryby karmię kilka razy dziennie). Jak widzisz, walczę z zerowymi nutrientami, z jakimiś tam sukcesami wreszcie;-)

jaki suchy pokarm dla ślimaków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rmatysiak napisał:

jaki suchy pokarm dla ślimaków ?

Co popadnie. Ocean nutrion formula one marine pelets, tropical america soft line (gratis z magazynu akwarium), coś tam vitalisa (gratis ze zlotu chrusty) i coś tam jeszcze z gratisa. Generalnie, mięsne i tonące, szczypta. Czasem kawałek krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 16:50, Słony leszcz napisał:

PO4 podam jak zmierzę

PO4 nadal zera mam (hanka 736). Wapń 425, kH 7.3-7.7, NO3 ostatnio zmierzone 1mg/l. Balinga leci po 30ml każdego płynu i już prawie jestem "na zero", coś tam ubywa, ale to dłuższy odstęp pomiędzy pomiarami bym musiał zrobić, bo tak to w granicach błędu wychodzi spadek.

Jak dołożę ten panel (prawie 20L wody dodatkowych) to chyba jakąś jeszcze jedną malutką rybkę wpuszczę:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

PO4 nadal zera mam (hanka 736). Wapń 425, kH 7.3-7.7, NO3 ostatnio zmierzone 1mg/l. Balinga leci po 30ml każdego płynu i już prawie jestem "na zero", coś tam ubywa, ale to dłuższy odstęp pomiędzy pomiarami bym musiał zrobić, bo tak to w granicach błędu wychodzi spadek.

Jak dołożę ten panel (prawie 20L wody dodatkowych) to chyba jakąś jeszcze jedną malutką rybkę wpuszczę:-)

A nie lepiej jakiś większy litraż? Ostatnio w modzie jest 500+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dla syna napisał:

A nie lepiej jakiś większy litraż? Ostatnio w modzie jest 500+ :D

Pewnie, że lepiej, ale klimat nie bardzo na takie inwestycje chwilowo;-) Jak mi się sprawy ustabilizują, to na bank przeskoczę na coś większego. Ale graty w akwa już teraz mnie wkurzają, stąd ten panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.