Skocz do zawartości
sith114

Budowa lampy 6-8x 54W

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Do akwarium się przymierzam, wymiary ustalone 130x60x50(h).
Ledy odpadają na wstępie! Tak żeby nie było propozycji :D

Co będę potrzebował:

Stateczniki

Odbłyśniki

Oprawki na świetlówki

Materiał do budowy

 

Stateczniki:

Zakładam zwykłe stateczniki bez funkcji ściemniania.

W sklepach akwarystycznych widziałem philipsy w cenie 50zł

http://www.zoolight.pl/product-pol-287-STATECZNIK-ELEKTRONICZNY-PHILIPS-T5-2x54W.html

Czy powinienem szukać czegoś lepszego?

Odbłyśniki:
O tu jest ciekawie :D

Stosowane w markowych lampach:
https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pacific-Sun-odblysnik-paraboliczny/4035
http://korale.pl/ati-super-reflektor-54w.html


Lub allegro:
https://allegro.pl/odblysnik-symetryczny-xr-54w-t5-1100mm-producent-i7350172169.html#thumb/1

Tak na moje oko brać Pacific Suna bo cenowo jak te z allegro czy Ati i płacić jak za złoto?

Ewentualnie poszukać jeszcze innych :D
 

Oprawki prawdopodobnie jakieś nie hermetyczne bo planuje poliwęglan.

Dodatkowo dojdzie materiał na obudowę, jakaś elektryka + chłodzenie (wentylatorki)

Zastanawiam się czy robić 6x 54W czy początkowo założyć 6x 54W, a zostawić miejsce na rozbudowę do 8x54w.

Teraz wszyscy klepią ledy, jakieś porady co do budowy T5?

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z porad to tylko, jak bym robił to osobna komora na stateczniki, i osobna na samą komorę ze świetlówkami obydwie chłodzone niezależnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To włoskie badziewie, nic pod tym nie urośnie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci doradze zebys sobie kupił lepiej jakąś uzywke ati, giesmana czy nawet taką lampe jak AnT wymienił 2 posty wyżej .po pierwsze bedziesz miał sprawdzony sprzęt a po drugie później gdybys chciał sprzedac odzyskasz kase. taka lampa robiona fajna sprawa ale pytam sie po co!? koszty będą niewiele mniejsze niz uzywana lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś jednak się zreflektował to mam w piwnicy ATI 8x54w :) tez robiłem DIY -ale jak podsumujesz czas, komponenty i niską wartość przy odsprzedaży to moim zdaniem się taka zabawa przestaje opłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 6x54 AquaMedic w dobrej cenie. 

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kazool napisał:

gdybyś jednak się zreflektował to mam w piwnicy ATI 8x54w 

Ogłoszenie jest o lampie 8x39. To jest jeszcze jedna? Pytam się bo nie mam  oświetlenia do nowego akwarium.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2018 o 08:31, nano300 napisał:

a ja ci doradze zebys sobie kupił lepiej jakąś uzywke ati, giesmana czy nawet taką lampe jak AnT wymienił 2 posty wyżej .po pierwsze bedziesz miał sprawdzony sprzęt a po drugie później gdybys chciał sprzedac odzyskasz kase. taka lampa robiona fajna sprawa ale pytam sie po co!? koszty będą niewiele mniejsze niz uzywana lampa

Nie upieram się, że tak nie jest po prostu mam możliwości chęci może się podejmę może skończy się na używce. Lampe pewnie najwcześniej będę potrzebował za ponad 2 miesiące. A co do sprzedaży nie wiem czy na ten moment chce mi się o tym myśleć. Z drugiej strony lampa wykonana zgodnie ze sztuką + ewentualne efekty w zbiorniku i myślę, że chętni się znajdą :D Co Polska produkcja to Polska produkcja nie ważne czy w garażu czy w fabryce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - to jest tylko kawałek metalu z 8 świetlówkami w środku :) Bulenie ponad 2K za kawał metalu i trochę plastiku mija się z celem. W czym problem aby sobie na lata zrobić samemu lampę, która też może wyglądać i działać dobrze? Jeżeli ktoś ma trochę wprawy w rękach i pojęcia i czasu to można to zrobić max w cenie do 500-600zł.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a ja mam troche inne pytanie, jak podłączyć kable do statecznika VOSSLOH SCHWABE 280.538 

Mam schemat podłączenia ale przyznaje się niewiem jak to ma wyglądać który kabel z którym dla mnie to jakaś magia :)

Jesteście w stanie pomóc?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniell napisał:

Panowie,

a ja mam troche inne pytanie, jak podłączyć kable do statecznika VOSSLOH SCHWABE 280.538 

Mam schemat podłączenia ale przyznaje się niewiem jak to ma wyglądać który kabel z którym dla mnie to jakaś magia :)

Jesteście w stanie pomóc?

 

wrzuć schemat ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shit114@ dzisiaj do budowy moje lampy zaprzęgłem głównego eletryka w firmie :) nie równa walka z lampą wygrana hehhe :)

dziękuje za chęć pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.