Skocz do zawartości
Arrooss1

ReefMaster T5, czy LED??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zastanawiam się nad zakupem ReefMaster`a T5. Mam niedaleko sklep w którym mają ten zestaw (nowy/pokazowy na sklepie). I tu rodzi się pytanie: Czy różni się znacząco od wersji LED/który jest lepszy, oraz co jeszcze ze sprzętu potrzebuje do wystartowania baniaka?

Pozdrawiam,
Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, silvia napisał:

jak użyjesz wyszukiwarki to znajdziesz kilka identycznych pytań - z odpowiedziami

Dzięki za merytoryczną odpowiedź, jest wiele tematów ale nie doszukałem się odpowiedzi wprost. Jeśli posiadasz takową wiedzę to mógłbyś skrobnąć 2 zdania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Arrooss1 napisał:

 ale nie doszukałem się odpowiedzi wprost.

i sie nie doszukasz bo zdania są podzielone

ale sam sobie możesz wyrobić zdanie np. na podstawie :

https://www.google.com/search?client=firefox-b&ei=ZxtaW9agJsiqsgGJn794&q=ReefMaster+opinie&oq=ReefMaster+opinie&gs_l=psy-ab.3..0i22i30k1l4.7443.10464.0.11151.7.7.0.0.0.0.97.587.7.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.7.582...0i19k1.0.CiHYJ5DS-zY

itd. jak pisałem uzyj wyszukiwarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, silvia napisał:

Minus T5 to wymiana świetlówek, ale nie będę marudził i raczej się zdecyduje na zestaw ze świetlówkami. Pytanie, co poza zestawem potrzebuje?
Jakiś falownik, np. Jebao RW4, czyścik, MIERNIK TDS 3, testy, jakieś wypełnienie koszyków (pytanie jakie!? nie mam zielonego pojęcia)
 pozatym skała, piasek, sól,  bakterie na start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o światło, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest model z tubami T5, gdzie jedna mozna wymienić na leddytube aquaela.

U mnie sie bardzo dobrze sprawdza :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Leonkrwawy napisał:

Jeśli chodzi o światło, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest model z tubami T5, gdzie jedna mozna wymienić na leddytube aquaela.

U mnie sie bardzo dobrze sprawdza :)

 

Może kolega posiadać Reefa może mi odpowiedzieć na moje powyższe pytania odnośnie brakujących elementów potrzebnych do startu baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawde wystarczy poczytac forum. Wejdz w dziale Reefmax Klub na poszcz tematy i kazdy w pierwszym poście opisuje swój setup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze posiadam reefmax ( ale obok już kręci się 300l ;)

Co do niego to posiadam z lasami ale musiałem wymienić jedna Marina na aktinike i zakładałem jeszcze jedną bo dla mnie było zbyt biało.

Mam dwie rw4 jako cyrkulację, wymieniłem odpieniacz na hydora, co wiązało się z przerobieniem komory odpieniacza, a przede wszystkim dolewka automatyczna bo nie ogarniesz odpieniacza.

W pierwszej komorze siporax i cholewka z ostatniej ja wywalilem flizenine. To tak w skrócie.

Jak byś chciał takiego to za 2m-c będzie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim RM z t5 wywaliłem świetlówki i wpiąłem w komputer retro led od aquaela. Więc zawsze jak ktoś ma dość wymiany świetlówek to można pójść tą drogą. Gdzieś jest temat z opisem jak to zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.