Skocz do zawartości
elektryk2e

Kolejne podejscie.... 240L

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze kostka 

 

przestała istnieć, czas założyć kolejny dziennik. Tym razem stanął zbiornik 90x45x60 co daje Ok 211L netto plus około 60L w sumpie. 

Zbiornik przeniesiony w sobotę 28.07, cała operacja trwała Ok godziny. Wcześniej przygotowana świeża solanka w beczcze oraz 60L z działającego zbiornika oraz 60L z likwidowanej kostki. Skale udało się wyciągnąć praktycznie bez strat, tylko dwa złamane patyki. Najgorszą zmorą, która nie dawała mi spać, był fakt, ze akwarium ma stanąć w tym samym miejscu co poprzednie. Początkowo wypompowalem wode z sumpa, usunąłem filtrację biologiczną oraz wypompowalem polowe wody ze zbiornika do styroboksu do którego wlozylem skale z koralami. Stary piasek został wyrzucony. Po przemieszaniu dopiero okazało się ile detrytusu w nim zalega..

nowy zbiornik został odpalony na nowym podłożu, oraz dodatkowo Ok 8kg suchej skaly Fiji branches plus bakteriach  Stability.

Za cyrkulację odpowiada RW4 wspierane koralią 900 oraz po drugiej stronie zbiornika Tunze 6045. 

Lampa hybryda 6x39 + 90W Led cree w stosunku 3RB 2 białe. Całość sterowana softem Magu. Nie jestem do końca zadowolony z kolorów koralowców. Myśle, ze jest to kwestia doboru świetlówek.. 

W sumpie uruchomiłem mini szczepkarium oświetlane kompaktami blau 2x24 plus biały pasek ledowy. 

W tej chwili akwarium dojrzewa. Wiadomo pojawia się Okrzemek oraz zielony nalot na szybach. Po 5 dniach zrobiłem tylko test na  NO3 oraz KH żeby ustalic korektę ballinga. 

No3 wynosi Ok 0,25

 

7E733B9C-323F-4594-B14D-7EBB5A173EB4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napiszesz jakie masz świetlówki w tej lampce 6x39 od przodu? Także mam 6x39 i cały czas dobieram ideał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue plus

aqua blue 

blue plus 

Purple 

aqua blue

Blue plus 

wczesniej mielem głównie ledy i 2 niebiekie switlowki.bardziej pasowalo mi tamto swiatlo, wydaje mi sie, ze ta konfiguracja wyciaga brązy..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin narożnikowy, przeloty vdl 32mm na zrzut i rewizje. 25mm powrot. 

Spływ durso 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ukwiał, można prosić o jakąś fotke z bliska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę fotkę sumpa:). Z bakteri seachema jesteś zadowolony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bakterii jestem bardzo zadowolony. Poprzedni baniak tez startowałem na tych bakteriach. Dozowanie zgodnie z zaleceniem. Po starcie nie lalem przez 7mc...

zdjecie sumpa

2BB523DA-BB95-4797-A586-4B1D356CE143.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc. Akwarium ma się dobrze, pozostawione zostało na tydzien bez doglądania, tylko karmienie ryb. Na szybach pojawił się śluzowaty nalot, w kominie urosły straszne glony, od czasu do czasu wyrwę porcję i karmie nimi borsuka i żółtka.

poza tym żadnych plag czy niepokojących sygnałów. Konsumpcja ballinga w tej chwili to 65ml na dobę. Widać ewidentne przyrosty oraz powoli wybarwiajace się szczepki acropor. 

EC17E86A-D250-4704-80C4-9E421E274EBE.jpeg

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się rozkręca. Ceramikę bym przełożył do komory z odpieniaczem. Nie ma sensu na nią tak ostro świecić. Balinga daj do następnej komory. Odpieniacz  sporą część wywala. Szkoda jedzonka:). Dał bym też watę na pierwszych przegrodach. 

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jakos się kręci. Korale trochę wyblakle, widocznie woda wyprana na zero. Zaczynam regularnie podawać aminokwasy. 

5AF3AC5C-6CA4-4E95-9BD7-9A61BE205280.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :)

Wyjmij tylko wężyki od ballinga z wody bo mogą się zatkać, powinny być nad wodą.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiąc za nami, obsada rybna w 100% zapełniona. Pomimo obfitego karmienia fosforany ani drgną, zdecydowałem się na dolewanie nawozu do słodkiego, chciałbym osiągnąć poziom 0.03ppm. Jak narazie akwarium idzie bez plag, korale rosną chociaż wybarwienie nie jest do końca zadowalające. 

W krotce w planach podłączenie dodatkowego zbiornika 180L :)

04BCA4A2-80FF-4AFD-81FE-11C4542B6F7E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz Tomek co to za różowy cukierek tam przy dnie w centralnej części zbiornika? Podoba mi się Twój zbiorniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pitpawel napisał:

Napiszesz Tomek co to za różowy cukierek tam przy dnie w centralnej części zbiornika? Podoba mi się Twój zbiorniczek.

A Dziękuję :)

to jest szczepka goniopory, powolutku sobie rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tv już jest zbędne [emoji14] pewnie za jakiś czas zbiornik go wykończy heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żonę namówić na taką szafkę pod tv ale nie zgodziła się default_(.gif

Daj foto jak masz wpięty zbiornik w szafce, akwaria są na jednym obiegu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2019 o 18:13, Konrad_Wwa napisał:

Chciałem żonę namówić na taką szafkę pod tv ale nie zgodziła się default_(.gif

Daj foto jak masz wpięty zbiornik w szafce, akwaria są na jednym obiegu?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Tak to jest jeden obieg. Dolne zasilane jest spływem z Górnego. W obydwu klasycznie, spływ i rewizja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.