Skocz do zawartości
Gość Paragon

Diody Cree moduły

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Na to wygląda, ale moim zdaniem nie osiągniesz 60W. Spadek napięcia na 1 LED CREE to ok. 3,5V, więc żeby 28V to obsłużyło trzeba całość podzielić na 3 stringi po 6-7 LED połączonych szeregowo. Wtedy na każdy string przypada ok 400 mA, co daje ok. 2/3 nominalnej mocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Paragon napisał:

Jak są zasilane takie moduły czy ja dobrze rozumiem  że jest potrzebny driver np MW 1200mA oraz zasilacz 36V, dodatkowo arduino od magu do sterowania, i będzie można tym modułem sterować 0-100% ?

tak - ale całym modułem na raz (są podobne i mają osobno sterowane np 4 kanały)

co do 60W - tam jest 20 diod po 3W - więc 60W - a czy będzie świecić taką mocą ? podłączysz Watomierz to się przekonasz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem sobie lampę 72 CREE po 3 W, czyli w LEDach mam 216 W. Na tabliczce znamionowej Chińczyk napisał: Power light: 216 W (na razie się zgadza), ale: Actual power: 168 W. Ja to rozumiem tak, że faktycznie wyciągnę z tej lampy 168 W przy wysterowaniu wszystkich kanałów na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i słusznie rozumiesz - a ten moduł wyżej .. wystarczy pomnożyć napięcie X natężenie - czyli te 28V x 1,3A :) co daje niecałe 36,5W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, silvia napisał:

tak - ale całym modułem na raz (są podobne i mają osobno sterowane np 4 kanały) 

co do 60W - tam jest 20 diod po 3W - więc 60W - a czy będzie świecić taką mocą ? podłączysz Watomierz to się przekonasz :) 

to spoko dal bym taki moduł tylko cały RB, takich modułów 6, było by to jako jeden kanał Royal Blu i dodatkowo 1 lub dwa moduły z miksem diod white

1 godzinę temu, SgtOddball napisał:

Właśnie kupiłem sobie lampę 72 CREE po 3 W, czyli w LEDach mam 216 W. Na tabliczce znamionowej Chińczyk napisał: Power light: 216 W (na razie się zgadza), ale: Actual power: 168 W. Ja to rozumiem tak, że faktycznie wyciągnę z tej lampy 168 W przy wysterowaniu wszystkich kanałów na 100%.

masz jakieś porównanie do diod Epistar, zastanawiam się czy nie zainwestować właśnie w cree, tylko czy dawać w modulach czy może jednak lepiej pojedyńczo, łatwiej o wymiane jak się spali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dobra z innej beczki gdzie kupię dobre sprawdzone diody cree, powiedzmy nie bierzemy pod uwagę aliexpress i allegro potrzebuję sprawdzonego źródła ktoś coś podeśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
34 minuty temu, Bartegru napisał:

 

27 minut temu, SgtOddball napisał:

LED-BYT

dzięki chłopaki już popisałem meile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś namiar na gotowe moduły 4-kanalowe? Jest ktoś w PL?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dobra a więc dostałem odpowiedz wychodzi na to że z cree to tylko RB, biały zimny to tylko 6500, a UV brak w ofercie faktycznie tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Dioda CREE serii XR-E Q5 (5000-10000K) to chyba najzimniejsza biała jaką widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, silvia napisał:

to są diody "typu" cree a nie cree :) po prostu zamiennik

Czaję dzięki, czyli typowe Cree to diody RB z zakresu 450nm, biały zimny 6500K i tyla UV nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, silvia napisał:

zerknij

http://www.cree.com/led-components/media/documents/Cree-XLamp-Color-Portfolio-Feature-Sheet.pdf

- nie wiem czy to kompletna oferta .. ale to jest na stronie producenta

Dzięki Marek, jak dotrę do domu to doczytam na spokojnie, coraz bardziej sie przekonuję do Cree np ta:

https://led-byt.pl/pl/p/Dioda-CREE-XT-E-Royal-Blue-1W-5W-niebieska/90

przy prądzie 1500mA, ma 3,4V mogę dać wtedy przy zasilaczu 36V 7-8szt na nitkę i według tego filmiku poniżej generuje dużo więcej światła niż epistar co o tym myślisz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Paragon napisał:

przy prądzie 1500mA, ma 3,4V mogę dać wtedy przy zasilaczu 36V 7-8szt na nitkę i według tego filmiku poniżej generuje dużo więcej światła niż epistar co o tym myślisz?

diody są sterowane prądem więc skoro jedna ma 700mA a druga 1500mA to ta druga będzie świecić jaśniej

tyle że czy na pewno 2x jaśniej ? innymi słowy 10 diod Cree można zastąpić .. (strzelam bo nie robiłem testów) - 13-15-sztukami Epistar (PowerLed) i oszczędzić sporo kasy

jak chcesz miniaturową (i droga) lampkę to dajesz Cree  - jak Ci nie zależy na miniaturyzacji to dajesz PowerLed - nawet w firmowych lampach są stosowane diody PowerLed obok Cree

ps. tylko Power Led też trzeba dobrać "te lepsze" (np. Epistar) a nie "no name"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
30 minut temu, silvia napisał:

diody są sterowane prądem więc skoro jedna ma 700mA a druga 1500mA to ta druga będzie świecić jaśniej

tak rozumiem to jest dla mnie jasne tylko, według testu który tam człowiek przeprowadził Cree przy prądzie 1400mA miała 3.1V generując jakieś 1400 luxów, power co daje spore możliwości bo mogę dać na nitkę 8szt pod zasilaczem 36V i oczywiście driver MV 1500mA, przy Epistarach wychodzi na testach wychodzi dużo gorzej

To juz nie chodzi o miniaturyzację, ale jakość bo 8 cree przy prądzie 1400mA da jakieś 11tyś luxów (32W), 8 epistar przy prądzie 700mA da jakieś 5000 luxów ( 16W), wspierałem się danymi tego Pana więc mogę wywnioskować że żeby dorównać 8 cree trzeba dać co najmniej 16 epi

Przechwytywanie.JPG

 

Chociaż dodam że są power led 5W nad którymi się zastanawiałem pracujące na 700mA, ale 6-7V, zamówiłem do testu żeby zobaczyć ile rzeczywiście są wart porówna z Cree i podejmę ostatecznie decyzję na czym będę robił lampę, szkoda tylko ze nie mam miernika "PAR" :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Paragon napisał:

generując jakieś 1400 luxów,

patrząc na tą flaszkę żubrówki ... :P

a na poważnie - dioda diodzie nierówna , w dodatku opisy są czasem wyssane z palca (bo np. nie uwzględniają barwy)

w/g danych technicznych np.

Bridgelux 3W 6500K na chipie 45mm jasność - 240 - 260Lm przy 700mA

nie oglądałem dokładnie tego filmiku (bo widziałem kilka podobnych) - i wynika z nich (tak samo jak z danych technicznych) że dioda cree o tej samej barwie świeci jaśniej od PowerLer o około 20 - 25%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób lampę na diodach cree i nie będziesz żałował,moje cree świecą już 6 lat i nic się z nimi nie dzieje.Na samym początku w pierwszym roku zdarzyło się przepalenie może 3 sztuk ale wydaje mi się że to była wina pasty bo zrobiła się sucha.Power ledów też sporo przerobiłem 1 i 3 watowych do lampki do sumpa i wiecznie były problemy.To się paliły często albo topiły się te przezroczyste bańki.Od 2 lat w sumpie mam lampkę na cree chyba 9 sztuk i nie ma żadnego problemu.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Sygen napisał:

albo topiły się te przezroczyste bańki

soczewki :) i fakt w kilku diodach "UV" (nie pamiętam dokładnie ale chyba 415-420nm) soczewki u mnie się zniekształciły i nie jest to wina chłodzenia) - ale diody świecą dalej

UV bliżej 400nm nie mają tego problemu - tak że polecam 395-405nm a nie 415nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.