Skocz do zawartości
Trurl

konsumpcja Ballinga w ml dziennie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich stosujących suplementację metodą Ballinga. Ponieważ planuję miejsce pod akwarium, w tym miejsce na pojemniki na płyny do Ballinga, interesuje mnie ile ml płynu z każdego z roztworów zużywają wasze akwaria na dobę. Proszę o podanie litrażu i obsady (np. mała, średnia, duża). W ten sposób będę mógł określić rozmiar kanistrów.

Z góry dziękuje odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brać 5l :)

mam zbiornik 250l i zachodzi po 80 ml każdego plynu. A obsada według mnie mała bo ok 15 szczepek acr kilka euphylli , polcipora, kilka talerzowek ale nic dużego 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 400l obiegu i moim zdaniem małej obsadzie leje po 60ml. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na identyczne wymiary akwa jak Twoje w opisie leję już po 240ml na dobę, a korali jest troszkę, ale jak dołożę to myślę, że 400ml na spokojnie będzie, jak brać jakieś bańki to tylko 5L, mniejsze nie mają sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz te 5litrowe.

U mnie w poprzednim akwarium 120l lałem po 130ml dziennie, gdzie było całe upchane koralami. Obecnie w 375l leję narazie po 80ml dziennie, ale widzę zwiększanie się konsumpcji. Bańki pięciolitrowe będą optymalne


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz gotowego balinga i pojemniki 5l to może zastanów na miejscem pod gotowe pojemniki np. Component 1+ 2+ 3+.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.