Skocz do zawartości
Ozi

Mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od piątku zalałem swoją kostke 80L AquaMedic Blenny sól Aqua Forest Reef Salt.Sól sypana do pełnego zalanego akwarium po jednej miarce jaka daje producent(czyli podzielone na 8 porcji żeby wyszło zasolenie 1,024) temp 25 stopni.Caly czas mam metna wodę nie wyklarowała się, zalewać od nowa? Czy wsadzić skałę i poczekać?

391766018_Beztytuu.jpg.642c6b83998bbac9b8249cbfecb973b9.jpg


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakaś filtracja jest? z czego to ma się wyklarować?wata lub itp?? czy tylko zalane i stoi ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi normalnie odpieniacz , pompa cyrkulacyjna, wata wsadzona dziś od południa

Edytowane przez Ozi (wyświetl historię edycji)

140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ozi napisał:

Chodzi normalnie odpieniacz , pompa cyrkulacyjna wata wsadzona dzis od poludnia 

odpieniacz w świeżo zalanym to możesz wyłączyć popieni 2dni i nie będzie miał co pienić,no to jak dzis dopiero dałeś wate to poczekaj do rana będzie ładna


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info wata nałożona na cyrkulacje , wsadzona między przegrody w panelu, otwieram piwko i czekam.:cheers:


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiałem swoje akwarium na soli RSCP, to woda była krystaliczna po 1 godzinie. Trochę długo u ciebie klaruje się ta świeża solanka. Albo coś się wytrąciło, albo odpieniacz nawalił tyle bąbelków, że wygląda na mętną.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada mi na to, że wsypałeś całą sól na raz i wytrąciło się coś z niej, ale to bez znaczenie wsadzisz skałę to się wyklaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej nie wsypałem całej soli na raz tylko podzieliłem ją na 8 porcji.

Edytowane przez Ozi (wyświetl historię edycji)

140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a czym mierzyłeś zasolenie oprócz miarki od producenta?

dodawałeś bakterie? sprawdziłeś wodę (rodi) miernikiem TDS?

Edytowane przez pawel* (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, @Beti napisał:

a jakaś filtracja jest? z czego to ma się wyklarować?wata lub itp?? czy tylko zalane i stoi ?

jaka filtracja - jak ja mieszam sól do podmianki to po  +/- 30min mam klarowną wodę - a tylko falownik chodzi w pojemniku

coś nie tak z solą albo jak pisano wyżej - odpieniacz puszcza "mikro bąble" i taki jest efekt

ewentualnie zbiornik był nie umyty i coś się dostało do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku;-) nadal uważam że jak dzis dał wate filtracyjną,jutro będzie klarowna:)jesli nie to przyczyny trzeba szukać w soli,wspomnę ze to jest świeżo zalane akwarium.jutro będzie po problemie (oby);)

Apropo soli ja używam z AF jak robię dzień wcześniej solankę to po podmianie  na drugi dzień w akwarium mam lekkie zmętnienie przez godzinę!A czemu nie mam pojęcia sól jest wymieszaną falownikiem w bańce który miesza wodę dobrych parę godzin,temp wody 25st podgrzewam grzałką,nie rozpuszczam w zimnej,więc co jest? Olewam to bo po godzinie w akwarium jest czysto,ale tak mam:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wata wsadzaona od wczoraj południa , dziś ten sam problem wodą mętna, jutro miałem wsadzać skałę zalewać od nowa ?

Edytowane przez Ozi (wyświetl historię edycji)

140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku;-) nadal uważam że jak dzis dał wate filtracyjną,jutro będzie klarowna[emoji4]jesli nie to przyczyny trzeba szukać w soli,wspomnę ze to jest świeżo zalane akwarium.jutro będzie po problemie (oby)[emoji6]
Apropo soli ja używam z AF jak robię dzień wcześniej solankę to po podmianie  na drugi dzień w akwarium mam lekkie zmętnienie przez godzinę!A czemu nie mam pojęcia sól jest wymieszaną falownikiem w bańce który miesza wodę dobrych parę godzin,temp wody 25st podgrzewam grzałką,nie rozpuszczam w zimnej,więc co jest? Olewam to bo po godzinie w akwarium jest czysto,ale tak mam:-)
To jakaś dziwna ta sól, nigdy nie miałem zmętnienia przy podmianie wody. Stosuję RSCP, RS niebieską, a ostatnio Microbe-Lift i po godzinie mieszania w wiadrze woda kryształ.

Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ozi napisał:

Niestety wata wsadzaona od wczoraj południa , dziś ten sam problem wodą mętna, jutro miałem wsadzać skałę zalewać od nowa ?

Uważam że w takiej sytuacji leży problem po stronie soli.Bo do tej pory wata powinna zrobić swoje.

Ps.wymiszaj sól wiaderku,temp wody okolo 25st i dobrze wymieszaj.

1 minutę temu, Marti701 napisał:
7 godzin temu, @Beti napisał:
Marku;-) nadal uważam że jak dzis dał wate filtracyjną,jutro będzie klarownaemoji4.pngjesli nie to przyczyny trzeba szukać w soli,wspomnę ze to jest świeżo zalane akwarium.jutro będzie po problemie (oby)emoji6.png
Apropo soli ja używam z AF jak robię dzień wcześniej solankę to po podmianie  na drugi dzień w akwarium mam lekkie zmętnienie przez godzinę!A czemu nie mam pojęcia sól jest wymieszaną falownikiem w bańce który miesza wodę dobrych parę godzin,temp wody 25st podgrzewam grzałką,nie rozpuszczam w zimnej,więc co jest? Olewam to bo po godzinie w akwarium jest czysto,ale tak mam:-)

To jakaś dziwna ta sól, nigdy nie miałem zmętnienia przy podmianie wody. Stosuję RSCP, RS niebieską, a ostatnio Microbe-Lift i po godzinie mieszania w wiadrze woda kryształ.

No dziwna sytuacja jak na sól z AF kupuje w kartonach 25kg,przesypywana do wiader.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary banik prowadziłem na AF byłem zadowolony nie było problemów dlatego zdecydowałem iż w nowym też zaleje na AF. Zaleje dziś małą kostke Aquael zobaczymy czy będzie ta sama sytuacja.

Do wczesniejszych pytań tak woda sprawdzana miernikiem TDS (003) bakteri żadnych nie dodawałem.

Edytowane przez Ozi (wyświetl historię edycji)

140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety wata wsadzaona od wczoraj południa , dziś ten sam problem wodą mętna, jutro miałem wsadzać skałę zalewać od nowa ?
Wata tego nie wyłapie, coś się wytrąciło.
Włożenie skały może pomoże w oczyszczeniu wody bo te drobiny na niej osiądą, ale to nie załatwia problemu. Nierozpuszczone cząsteczki będą kumulować się z każdą podmianą, a gdy warunki w akwarium się zmienią może dojść do ich rozpuszczenia i np. nagle poziom KH, lub wapna polecą ostro w górę.
Zrób nową solankę w wiaderku lub słoiku, jeśli po godzinie mieszania woda nie będzie kryształ, to znaczy że z solą coś nie tak.

I jeszcze jedna sprawa. Wrzuć pompy cyrkulacyjne, bo może ta obiegowa za słabo miesza tą wodę.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż skałę do środka i za kilka dni woda będzie kryształ . Czasem tak się dzieje w świeżych zbiornikach . Woda po rozpuszczeniu soli jest kryształ, a następnego dnia zaczyna robić się mętna . Podobnie dzieje się w akwariach słodkowodnych . Gdyby była to wina soli to byłyby białe szyby i dno akwarium .

PS. ja gdybym miał 003 na TDS nie użyłbym takiej wody . 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta woda od początku jest mętna, więc to nie jest zakwit bakterii, pierwotniaków, czy innego badziewia. Włożenie skały nie rozwiąże problemu, jedynie spowoduje że te drobiny na niej osiądą.
Powodem może być kiepska sól, źle wymieszana w wiaderku, lub za słabo mieszana w akwarium.
Ja bym zrobił ponowny test z 5 litrami nowej solanki, jeśli po godzinie intensywnego mieszania nie będzie kryształ to reklamował bym sól i zakupił inną.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Damian07 napisał:

Włóż skałę do środka i za kilka dni woda będzie kryształ . Czasem tak się dzieje w świeżych zbiornikach . Woda po rozpuszczeniu soli jest kryształ, a następnego dnia zaczyna robić się mętna . Podobnie dzieje się w akwariach słodkowodnych . Gdyby była to wina soli to byłyby białe szyby i dno akwarium .

PS. ja gdybym miał 003 na TDS nie użyłbym takiej wody . 

@Damian07to proszę Cię bardzo jak wytłumaczyć można moja sytuację,przy podmianie 10%wody przygotowanej dzień wcześniej,wymieszanej w odpowiedniej temperaturze po wlaniu do akwarium jest widoczne zmetnienie wody przez co najmniej godzinę,dodam że występuje ten problem od ponad roku odkąd kupuje sól e 25kg kartonach.(A może ma ktoś też podobna sytuację to prosiła bym o komentarz).Dzieki


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym sól. Nigdy nie miałem problemów z mętną wodą podczas mieszania, lub po wlaniu do akwa.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdyby cos sie wytracilo to wata by to wylapala w ciagu max doby poza tym dno bylo by biale od wytraconej soli. Problem nie jest w soli.

 

Myles akwarium przed zalaniem? Octem? Byc moze zostalo cos co zra bakterie. To jakis zakwit bakteryjny albo pierwotniakow, w akwarium nie ma skały tj. zadnego miejsca dla bakterii osiadlych. 

 

Możesz wlozyc lampe uv, wyklaruje wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mieszania soli oczywiscie były tez dodatkowe cyrkulacje wpięte ,szkło nowe nie było czyszczone octem sprzęt czysciłem ale i też potem był plukany. za niedługo zaleje małe szkiełko wyczyszcze woda z ro i zobaczymy czy będzie ten sam ekefet jeżeli tak to coś z solą jeżeli sie rozpusci normalnie to gdzieś popełniłem błąd :)


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Damian07 napisał:

PS. ja gdybym miał 003 na TDS nie użyłbym takiej wody . 

dokładnie.

stara woda moim zdaniem do wymiany zaraz wyjdą jakieś okrzemki albo insze dobrodziejstwo woda będzie się klarować jeszcze 3 miesiące - szkoda nerwów bo zamiast zapełniać akwarium życiem będziesz walczyć z parametrami wody. zanim zalejesz zbiornik od nowa zrób porządek z filtrem rodi, zmierz sobie ilość ppm przed żywicą i po będziesz wiedział gdzie szukać (z resztą na forum już poruszane przynajmniej kilkanaście razy). dodatkowo zweryfikuj zasolenie, jeśli masz spławik zabierz go do sklepu czy do znajomego aby porównać wyniki. tanie spławiki potrafią przekłamywać nawet o 8 kresek myślisz że masz 1,24 a masz 1,32...

 

Reasumując: 1. woda 000 2.przetestować spławik 3.test klarowności soli na małej ilości wody 4. wynik pozytywny (woda klarowna) zalewać, jeśli nie nowa sól i test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.