Skocz do zawartości
Ozi

Mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

ile tu opowieści słychać jak niedawno była burzliwa rozmowa na temat DTS że są tacy co wlewają po 0,015,itp a jak pisałam że 0,000 powinno być i zaleca się to i były posty które wyśmiewały to..to w końcu ile? zawsze twierdziłam że powyżej 0,001 jest ryzyko okrzemków i innego niespodziewanego gościa.

powracając do tematu,drodzy forumowicze uważam że każda solanka przygotowana zgodnie z procedurą powinna być klarowna na drugi dzień,widocznie tak nie jest.:smile_sad:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AF reef salt i zawsze jest klarowna po 30 min mieszania, nigdy nie miałem problemów z mętna woda przy podmianie. Jak dla mnie coś nie tak z solą.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Roboąc icp co 3-4 tygodnie śmiało mogę powiedzieć, że Si wzrasta mimo że tds pokazuje 0. A jak już wyskoczą okrzemki to tds dalej może pokazywac 0. W tds raczej powinno się zwracać uwagę na inne zanieczyszczenia które wpływają na wynik. Napewno nie Si. Wynik 0 czy 1 nie świadczy o wysokości krzemianów jeżeli chodzi o filtr rodi.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda została wylana , filtr ro miałem bez żywicy tds wskazywał 003 po przeczytaniu waszych opini dokupiłem żywicę jest teraz 0 , swieża woda leje się znów do akwarium, sól zmieniona 


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholewa , pewnie się nie znam ale moje akwa ma w D czy  us jest 00 czy 10  ;)


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.