Skocz do zawartości
Faleth92

Rozgwiazda w nowym akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem 2 dni temu kostkę 30l z żywa skałą i zauważyłem dzisiaj że po skale zasuwa mała rozgwiazda. Nie mam jeszcze wsypanego piasku. Narazie tylko skala i woda. Mam ja czymś dokarmić?

 

To są moje początki z akwarystyka morską więc nie bardzo wiem co robić [emoji4]

 

 

6d65b8b1081f852e80ecb60bed2fb31b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za info [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Faleth92 napisał:

Ok. Dzięki wielkie za info emoji4.png

wywal ją póki jest jedna bo lubią zjadać zoa

 

20161110_185500-jpg.423128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieje ze to coś pożytecznego [emoji17]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Faleth92 napisał:

A już miałem nadzieje ze to coś pożytecznego emoji17.png
 

o ile nie masz zoa - albo trafisz na takie (asteriny) co w nich nie zasmakują ... a na to nie ma gwarancji

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jedne jedzą drugie nie. Nanto nie ma gwarancji. Zauważyłem u siebie że białawe. Bardzo lubią siedzieć na zoaskach.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe z czarną kropką jedzą zoa i inne korale, z czerwoną łażą po skale i są nieszkodliwe, przynajmniej tak jest u mnie.

Jak masz możliwość to usuwaj póki możesz, u mnie na początku nie były groźne, teraz jedzą nie tylko zoa ale też inne drobne korale, mimo że jedzenia jest pod dostatkiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojechaliście chłopakowi, jak nie wiem co. Jego pierwsze życie i wszyscy go straszą. Jak będziesz Miał plagę asterin to można sobie kupić krewetkę arlekina. Jest on specjalistą pokarmowym, zjada rozgwiazdy. Hymenocera harlequin Hymenocera elegans Krewetka Arlekin. To jedna z ładniejszych krewetek , dorasta do 5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem setki asterin w poprzednim baniaku i nie widziałem skutków ubocznych ich pobytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dewoitine.roman napisał:

Ale pojechaliście chłopakowi, jak nie wiem co. Jego pierwsze życie i wszyscy go straszą. Jak będziesz Miał plagę asterin to można sobie kupić krewetkę arlekina. Jest on specjalistą pokarmowym, zjada rozgwiazdy. Hymenocera harlequin Hymenocera elegans Krewetka Arlekin. To jedna z ładniejszych krewetek , dorasta do 5 cm.

Tylko po co, póki jest jedna asterina wystarczy ją usunąć niż później ratować się arlekinem, a jak go dostaniesz to stówke za krewetkę i jeszcze później ją wydać, bo bez rozgwiazd zdechnie z głodu. Ale ja leniwy jestem i nie czekam tylko działam, zawsze można podziwiac asteriny - nikt nie zabrania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raffy14 napisał:

Tylko po co, póki jest jedna asterina wystarczy ją usunąć niż później ratować się arlekinem, a jak go dostaniesz to stówke za krewetkę i jeszcze później ją wydać, bo bez rozgwiazd zdechnie z głodu. Ale ja leniwy jestem i nie czekam tylko działam, zawsze można podziwiac asteriny - nikt nie zabrania ;)

Napisałem  - Jak będziesz miał plagę, to można kupić Arlekina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przez podział, wyrzucaja do wody komórki z których w krótkim czasie rozwijają się dziesiątki małych rozgwiazd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.