Skocz do zawartości
Wieczny

Rekin Bambusowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od nie dawna chodzi mi po głowie posiadanie rekina bambusowego, jest to chyba najmniejszy pod względem wielkości by trzymać takiego w akwarium. Chciałem zasięgnąć wiedzy innych co możecie mi powiedzieć ewentualnie doradzić co do tego rekinka, może ktoś trzyma u siebie takiego. 


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wszystko zależy jaką masz obsadę ja już przerobiłem marmurkowe 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium czeka już bardzo długo na niego. Niestety brak jego czy nawet innych w sprzedaży. Kiedyś było jajo w Erybka i parę osobników w tym na alleg... w cenie ok 1.5tyś.Wymagań oprócz litrażu nie ma żadnych szczególnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dużo mniejszych rekinów bambusowy jest spory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale praktycznie nie osiągalne. Sam się powoli zastanawiam czy dalej czekać,bo wpuszczenie najpierw skrzydlic jest za bardzo ryzykowne,nie chciałbym aby potraktowały go jako pokarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak  skały muszą być przygotowane pod rekiny  jak będą szczeliny i ciasne gr.oty i rekin będzie jeden, to go nie zobaczysz nawet kilka dni jak mu dasz porządnie zjeść.. jak będziesz chciał go oglądać podziwiać to nie możesz mu dać za często jeść.. Aleee w tedy wszystko co mu się zmieści do pyska i pływa to jego nie lubią zbyt ostrego światła jakie potrzebują korale . i jak trafi się samica to jest problem bo jajka ma co 2tyg  i przykleja je gdzie popadn

ie jak trafi na koralowca to po nim . moja samica miała ponad 40 cm i tak się potrfiła pozwija w skałach że cieżko było ją znaleść  moja samica jak dorosła to tridacny  i inne małżowate po prostu zjadła rekiny i skrzydlice moim zdaniem trzeba poważnie przemyśleć  

Witam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lokatorami ma być bambusik,4 skrzydlice(teraz mam 3) no i 1 lub 2 mureny. Reszta to jakiś pokolec do obecnego hepatusa. Skała w formie połączonych filarów coś jak u kolegi Waldka,więc aż tak nie będzie miał gdzie się ukryć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Quest napisał:

jest dużo mniejszych rekinów bambusowy jest spory 

A możesz podać nazwy bo by mnie interesowało? 


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystkie są powyżej 60cm według danych,ale w rzeczywistości ok metra i wzwyż. Z tych co są dostępne to z 2 może 3 gatunki jednym z nich jest Rekinek Psi(plamisty) ale tu cena od 2tyś. Oczywiście są też duuuużo droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Nuke said:

Z tych co są dostępne to z 2 może 3 gatunki jednym z nich jest Rekinek Psi(plamisty) ale tu cena od 2tyś. Oczywiście są też duuuużo droższe

Da się psiego trzymać w akwarium? Pytam, bo często ta ryba łapie się na haczyk, ale z zimnych wód.

Ogólnie jest bardzo ładna, a łapane sztuki mają właśnie około50-60cm. Ryba dość specyficzna i unikana przez wędkarzy. Po wyjęciu z wody to nie zęby a jej skóra jak papier ścierny jest niebezpieczna. Ostatnio jak byłem na kutrze i złapałem jedną, szyper kazał mi ją zabić i wyrzucić, bo to podobno szkodnik, ale delikatnie ją wyhaczyłem i zwróciłem wolność.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko da się trzymać tylko trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Psi jest tak samo w sprzedaży jak bambus,i oba tak jak kolega wyżej napisał,zjedzą wszystko co się zmieścić do pyska z głodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/19/2018 at 12:27 PM, Nuke said:

Kiedyś było jajo w Erybka i parę osobników w tym na alleg... w cenie ok 1.5tyś.

To akurat ta ryba jest u mnie wyjątkowo tania w porównaniu do innych. Jajo jak pamietam to chyba było koło 75 euro.

Vo9eqH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.