Skocz do zawartości
centka

małe brązowe kwiatki

Rekomendowane odpowiedzi

02ca312fa5512506gen.jpg

d7e9cc1c0288fc7dgen.jpg

Małe brązowe żyjątka. Mam je od około pół roku. Od czasu upałów (woda w akwarium 28/29 C) zaczęły szybko się rozrastać. Jakieś 2 cm kwadratowe na dzień. Na noc się zwijają. Ja przejdzie po nich krewetka wydzielają śluz

Ktoś ma pomysł co to może być ?


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na fotkę to widzę tam i problem z hydroidami, valonią i z aiptasją :D Jeśli ta skała jest "luźna" - do niczego nie poklejona - to wywal ją w całości ;) 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy przywlokłem hydroidy ze szczepkami. W ciągu kilku godzin coś je zawsze zżerało- kiełże, brzydal, chrysus, albo włochate dzikie kraby.

A tych kwiatków nic nie chce jeść... No nic może to faktycznie jakaś "nie jadalna odmiana hydroidów"

 

Co do plag to od zawsze je mam i od zawsze z nimi walczyłem i od zawsze nic to nie dawało... pogodziłem się z tym. Teraz nawet juz mi to nie przeszkadza (przedchwilą tylko na jedej skale naliczyłem 80 wyrośniętych aiptaisi) Łącznie mam ich setki.

7c823b39f61eaa34gen.jpg

d72cb296eba46161gen.jpg

7a5424b10f050866gen.jpg

90c12ef06e71e970gen.jpg

 

 

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, drobny napisał:

Brzydale u mnie sobie poradziły w 2 miesiące...

Ile miałeś tych brzydali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te pseudo glony kup percnona i daj mu czas. Wszytsko wyskupie oprócz skały, korali, ryb itp. Na Aiptazie stado krewetek, nawet 10-12szt. W moim akwarium mialem takie dziwolongi i nigdy nie utrzymywały się dłużej niż 2-3 miesiące. Z czego pierwszy miesiąc zawsze czekałem aż ten dziwolong zacznie się rozrastać. Zastanawiam się czy dodatkowo do kompletu nie przydał by się globullus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnony jak poczują się w akwarium za pewnie to zaczynają atakować ryby (przynajmniej moje tak robiły, a miałem 3 sztuki )

Stado krewetek też odpada. Od ponad 2 lat mam wyrośnięte Lysmata amboinensis, które zabijają każdą nowo wpuszczoną krewetkę w ciągu godziny. Kilka miesięcy temu wpuściłem kilka sztuk tych na aipatisie, po godzinie były same trupiki.

Valonia sama zaczęła znikać. Teraz zostało może 1 % tego co było pół roku temu

Do aiptaisi już się przyzwyczaiłem.

Jedyny problem to te brązowe kwiatki, ale też postanowiłem ich nie ruszać. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu u mnie odwrotnie. Mam dwie duże amboinensis i mały zbiornik (w obiegu ok 100-110l). Nie ruszają krewetek na aiptasie. Fakt, po wpuszczeniu małych była niemała gonitwa. Ale na drugi dzień był już relax. Co do percnona to wg mnie najlagodniejszy krab jakiego miałem. Machał odnóżami przeganiając wszystkich, ale nikogo nie zaatakował. Warunek to musi mieć zieleninę do jedzenia. Jak skończą się glony to trzeba go dokarmiać. Wtedy nie powinien ruszyć mieszkańców. Mój był jak małe bydle w niewielkim baniaku. Odwłok ok 8cm plus odnóża. A skały mam ok 6,5kg więc jego wielkość była widoczna na tak małym polu. Nie mam pojecia dlaczego u Ciebie tak reagowały te zwierzęta na innych mieszkańców. Być może poprostu miałeś pecha i akurat na takie gagatki trafiłeś. Mimo wszystko spróbował bym ponownie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.