Skocz do zawartości
AmonS

pseudanthias squamipinnis ile i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ile tych pięknych rybek można władować do 240 l? I czy w ogóle można :x ?? Myślałem o 6 sztukach ... I jeszcze jedno - z racji małego litrażu myślałem, żeby wkładać je pojedynczo albo po 2 sztuki aby nie zachwiać równowagi  biologicznej w akwarium... co sądzicie?

Wszystkie porady mile widziane ;) 

 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo szybka ryba i lubi przestrzen, jak masz dlugie akwarium nie kostke to bym wpuscil tylko 2 sztuki. Tylko dobierz parke bo widzialem w akcji 2 samce i nie skonczylo sie to dobrze. Poza tym ryba zalecana do 500+ . Myslales moze nad chromis neon bardzo ladna rybka i mozesz wpuscic wiecej sztuk do twojego litrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sztuki jak to ryba stadna?

Kupuje sie same samice i z najsilniejszego osobnika samica, przemieni sie na samca.

W poprzednim akwarium mialem 15 sztuk i byly dwa samce. Samiec dominujacy byl intensywnie wybarwiony, zdominowany jasny i trzymal sie lekko z boku.

Jezeli kupisz male sztuki to jest szansa ze skarlowacieja i nie porosna sledzie, a potrafia wyrosnac i to bardzo.

Wiecej niz 6, moze 8 bym w Twoim przypadku nie kupil, ale rozmiar xs. 

Ps. Jezeli liczysz ze beda plywaly razem w lewi i prawo to bez szans. Tylko jak sie boja lub przy jedzeniu beda plywaly razem, a tak to kazdy w swoja strone :)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzym napisał:

Ps. Jezeli liczysz ze beda plywaly razem w lewi i prawo to bez szans. Tylko jak sie boja lub przy jedzeniu beda plywaly razem, a tak to kazdy w swoja strone :)

U mnie też każdy sobie i to nie zawsze w toni wodnej. Lubią pływać też między skałami.

Jak kupujesz stadk oto najlepiej same samiczki i któraś się przemieni w samca.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, vunpepic napisał:

To bardzo szybka ryba i lubi przestrzen, jak masz dlugie akwarium nie kostke to bym wpuscil tylko 2 sztuki. Tylko dobierz parke bo widzialem w akcji 2 samce i nie skonczylo sie to dobrze. Poza tym ryba zalecana do 500+ . Myslales moze nad chromis neon bardzo ladna rybka i mozesz wpuscic wiecej sztuk do twojego litrazu :)

Chyba nie widziałeś jakie chromisy potrafią urosnąć. Jeśli tylko mają warunki osiągają nawet kilkanaście cm. 

 

Pomijam kwestię,  że wyglądają wtedy jak zwykle karasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem o neon chromisach sa kolorowe i nie wygladaja jak karasie, a jesli chodzi o Anthiasy kolega mial dostawe tych ryb z portugali i przyjechalo 20 sztuk bylo tam kilka samcow i byla taka wojna ze dwie sztuki padly bo nie zdarzyl odlowic na czas. Ja kupilem parke i jest ok jeszcze chce wpuscic dwie samice. Po za tym kolega ma 240l nie wyobrazam sobie 6 anthiasow w takim litrazu chyba ze nie bedzie innych ryb 

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak są małe to 3 lub 5 ( jeden samiec plus dwie lub cztery samiczki),  a jak podrosną to zawsze można poszukać nowego domu dla nich

Edytowane przez qube256 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bez sensu kupowac rybe na silę nie mając na nią miejsca. Kupić po to żeby za chwilę męczyć się z jej odławianiem?! To ladna ryba ale w odpowiednio dużym akwarium gdzie nie będzie wyglądać jak złota rybka w kuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ciekawe ile ludzi "zrobi dziecko" na chwilę póki śpi w łóżeczku, później do domu dziecka? Tematów co nie miara. Ludzie nie rozumieją że ryba rośnie. A tekst że większa nie urośnie to znęcanie się bo karłowacieje. A teksty że za parę miesięcy znajdzie dom to jest własne usprawieliwianie jak zdrada 200km od domu bo się nie liczy. Żenada.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czytając tak troszkę doszedłem do wniosku, że chyba poczekam z tymi anthiasami jeszcze... w przyszłym roku będzie 500-700l to wtedy kupię te rybki choć podobają mi się bardzo i najchętniej kupiłbym je w tej sekundzie :D ale trzeba troszkę zwolnić... Dzięki wszystkim za rady i ostudzenie mojego zapędu ;) 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Ok czytając tak troszkę doszedłem do wniosku, że chyba poczekam z tymi anthiasami jeszcze... w przyszłym roku będzie 500-700l to wtedy kupię te rybki choć podobają mi się bardzo i najchętniej kupiłbym je w tej sekundzie [emoji3] ale trzeba troszkę zwolnić... Dzięki wszystkim za rady i ostudzenie mojego zapędu [emoji6] 
Powiem że u siebie miałem tylko samice. Wyłonił się samiec. Kilka miesięcy później dokupielem 2 samiece. Niestety kolejne 2 miesiące jedna z samic przeszła w płeć samca. Tamten zginął. Widzę u siebie jak w akwarium 165x70x50 pływają szybko, dlatego mam takie podejscie do tematu.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe stado anthiasów 2 samiczki i samiec. Pływają razem kilka lat. Myślicie, że można bezpiecznie dołożyć teraz kolejne anthisay, czy będzie krwawa jatka?

Edytowane przez Tomol (wyświetl historię edycji)

500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.