Skocz do zawartości
kanio10

Oklejanie komina

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nikt tego nie stosował... te folie przeznaczone są do samochodów. Zaciekawiłem się i poszukałem na stronie producenta. (orafol.com)

Zgodnie z kartą jednego z produktów, testowali zachowanie naklejonej folii na aluminium w wodzie morskiej przez 100 godzin w 35 stopniach i nic w tym czasie z folią się nie stało. Wiadomo jeszcze, że użyty klej to poliakrylan najprawdopodobniej na bazie rozpuszczalnika.

A tak w ogóle, to się na tym nie znam. Wkleiłem to co sam znalazłem. Pozdrawiam.

 

oracal.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naklejoną folie od wewnątrz komina.Z upływem czasu gdzieś po 3 latach niestety zaczęła się odklejać od brzegu łączenia.Negatywnych skutków nie zauważyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy zda egzamin ale po oklejeniu i kompletnym wyschnięciu możesz dać silikon akwarystyczny na krawędzie.
Swoją drogą czemu akurat okleina a nie jakieś szkło barwione czy lakierowane?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, zipke napisał:

czemu akurat okleina a nie jakieś szkło barwione czy lakierowane?

albo docięta na wymiar kolorowa plexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, silvia napisał:

albo docięta na wymiar kolorowa plexi

Z tego co czytałem są problemy ze sklejeniem plexi i szkła,też się zastanawiam jak zrobić przegrody w sumpie ,z plexy było by najłatwiej ale czym to skutecznie skleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Blues napisał:

czym to skutecznie skleić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i tam właśnie twierdzą że plexy i szkła nie da się dobrze skleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Blues napisał:

Czytałem i tam właśnie twierdzą że plexy i szkła nie da się dobrze skleić

ale Ty nie chcesz sklejać zbiornika z szkło + plexi a tylko wkleić przegrody , więc jeśli nie masz "epickich" różnic poziomu / ciśnienia / naporu wody

to wystarczy że dasz trochę grubszą warstwę silikonu (coś jak prowadnice / ramka) by się przegrody nie przewróciły

25 minut temu, Blues napisał:

 zrobić przegrody w sumpie ,z plexy było by najłatwiej

tylko po co do szklanego sumpa wklejać plexi ? kolor / by światło nie oświetlało którejś z komór ? to na szklane przegrody daj docięty kawałek jako "przesłonę" - nawet na wcisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem :) ale jeszcze się muszę zastanowić szkło czy plexi,sump będzie trochę nie typowy cały przód będzie zajmowało refugium z DSB ale to już opiszę w swoim temacie żeby tu nie śmiecić jak wszystko dokładnie przemyślę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.