Skocz do zawartości
kanio10

Jebao OW-10

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś opinie na temat tej pompy? Jestem prawie zdecydowany na nią ale miło będzie przeczytać jakies opinie od użytkowników. 

Jeszcze pytanie o wydajność... planuje ją do akwarium 60x40x40, da sobie radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OW40 i w trybie ciągłym jest bezgłośna. Ja na twoim miejscu wziął bym nowszy model. Pewnie jest udoskonalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoryś z Polskich sklepów oferuje sow?

Co zostało poprawione? 

W ciagu roku to juz chyba czwarty model rw, sw, ow, a teraz sow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co zostało poprawione i czym się różnią. Widziałem na fishstreet.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wyczytałem, że cichsze i mniejsze. Mocą się nie różnią od OW. 

I ponoć lepszą falę robią ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam OW40 i jak najbardziej polecam. Jak na tą cenę to super pompy. Sterowanie to świetna sprawa, na jakość materiałów też nie mogę narzekać. W trybie falowania są słyszalne ale nie uciążliwe dla mnie, w pozostałych trybach po dotarciu bezgłośne.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raffy14 napisał:

Zdychały albo pompa wessała padnięte.

Żółtak w nocy przyssało, na pewno żywego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w to nie uwierzę, wybacz :) Mam cyrkulatory 20.000l/h i 80.000l/h od kilku lat, nigdy w pełni zdrowej ryby nie wciągnęły, nawet krewetki wpuszczone obok takiej pompy miały siłę dopłynąć do skał/tylnej szyby. Zdychające/trupy to co innego, wciąga aż miło - wrzuć stynkę to zobacz co się stanie :) 

Ale OW40 13.5k i żółtek? Bądźmy poważni :P Zdechł w nocy i wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Nigdy w to nie uwierzę, wybacz :) Mam cyrkulatory 20.000l/h i 80.000l/h od kilku lat, nigdy w pełni zdrowej ryby nie wciągnęły, nawet krewetki wpuszczone obok takiej pompy miały siłę dopłynąć do skał/tylnej szyby. Zdychające/trupy to co innego, wciąga aż miło - wrzuć stynkę to zobacz co się stanie :) 

Ale OW40 13.5k i żółtek? Bądźmy poważni :P Zdechł w nocy i wszystko jasne.

nie miał zadnych objawów. W sklepie pływał 4 tygodnie, u mnie 3. Wieczorem wcinał aż miło było patrzeć, był bardzo aktywny.  A rano przyssany, w nocy jak patrzyłem to dryfował zawsze po akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ryba zdycha wydaje się nam "bez powodu", ale jednak mogła chorować na coś, co nie było widoczne gołym okiem. U znajomego żółtek też się położył, 3letni... po południu jadł, wieczorem się położył po prostu i zrobił fik. Jedynym wyjaśnieniem byłaby sekcja zwłok, tak czy siak zdrowej ryby żaden cyrkulator nie wciągnie - ryby morskie są przystosowane do prądów, takie 13.5k dla nich to popierdziawka. A. guttatus czy A. lineatus mieszkające w 6k, potrafią wyjadać glony ze środka cyrkulatora 80.000L, oczywiście działającego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Czasem ryba zdycha wydaje się nam "bez powodu", ale jednak mogła chorować na coś, co nie było widoczne gołym okiem. U znajomego żółtek też się położył, 3letni... po południu jadł, wieczorem się położył po prostu i zrobił fik. Jedynym wyjaśnieniem byłaby sekcja zwłok, tak czy siak zdrowej ryby żaden cyrkulator nie wciągnie - ryby morskie są przystosowane do prądów, takie 13.5k dla nich to popierdziawka. A. guttatus czy A. lineatus mieszkające w 6k, potrafią wyjadać glony ze środka cyrkulatora 80.000L, oczywiście działającego...

To mi dałeś zagadkę teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat .. czy kontrolery pomp z serii OW są kompatybilne z serii RW ? Padła mi właśnie RW4 - zastanawiam się czy wymienić stojan czy kupić już nowszą OW-10. Nie chce mi się tylko zmieniać/odpinać kabelkologii i ciekawi mnie czy kontroler z RW będzie działać z OW

 

Co do tunze - to alternatywa owszem jest .. ale brak trybu falowania :/


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Podepnę się pod temat .. czy kontrolery pomp z serii OW są kompatybilne z serii RW ? Padła mi właśnie RW4 - zastanawiam się czy wymienić stojan czy kupić już nowszą OW-10. Nie chce mi się tylko zmieniać/odpinać kabelkologii i ciekawi mnie czy kontroler z RW będzie działać z OW
 
Co do tunze - to alternatywa owszem jest .. ale brak trybu falowania :/
Polecam gyre xf 230 a Jebao jak sama nazwa wskazuje.
Jebao bardzo dobrze nadaje sie domieszania sol

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ziembol napisał:

Podepnę się pod temat .. czy kontrolery pomp z serii OW są kompatybilne z serii RW ? Padła mi właśnie RW4 - zastanawiam się czy wymienić stojan czy kupić już nowszą OW-10. Nie chce mi się tylko zmieniać/odpinać kabelkologii i ciekawi mnie czy kontroler z RW będzie działać z OW

 

Co do tunze - to alternatywa owszem jest .. ale brak trybu falowania :/

Nie są kompatybilne. Sprawdzałem kontroler z rw 8 na odpowiedniu czyli ow 25 i nie działają.  Podejrzewam że tak samo wiec będzie z rw4 i ow 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Co do gyre - owszem , mam i ja - tyle, że Glamorce - działa dobrze. Rw-4 wspomagał ją jedynie.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas to podobnie co wp odpowiednik - dla mnie ok.

Jeśli chodzi o wielkość to chyba największy plus tej pompy. Wp40 jest prawie dwukrotnie większy od ow40. ow40 przypomina mi bardziej stare wp25 na wielkość. Różnica jest i to spora. Właśnie przed chwilą zmieniłem i pierwsze co rzuciło się w oko a to dobre dla oka kiedy plastiku mniej w zbiorniku.

Sterownik wizualnie lepiej ale funkcjonalnie podobnie.

Co do żywotności się nie wypowiem ale przypuszczam co podobnie co wp ale to tylko gdybanie.  Z 2-3 lata pewnie połazi a dalej loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Kupiłem na Ali za 150zl. Pierwsze 2 dni się docierała. Zdecydowanie lepsza od sw

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Luigi napisał:

Polecam. Kupiłem na Ali za 150zl. Pierwsze 2 dni się docierała. Zdecydowanie lepsza od sw

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Wyślij mi namiar . 
Od tematu ... na ali 160  a w pl 250 :banghead .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.