Skocz do zawartości
flcf

Jaki Relraktometr polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

Polećcie jakiś sprawdzony i pewny refraktomert - tylko jeśli można to nie koniecznie jakieś mercedesy bo na takie mnie nie stać :).

Mam refraktometr z ATC ale coś z nim nie tak bo po kalibracji rozjeżdża się mega szybko i czasem pokazuje po prostu głupoty... nie mam już siły na zgadywanie i mierzenie przy podmiance 30 razy i dalej nic nie wiem :)

Z góry wielkie dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Polecam. Sam używam.0617f8a099424aaeb0f4e056a2d9c739.jpg

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam h2ocean DD the aquarium solution

Duża skala, skalibrowany fabrycznie, nie rozjezdza się jak chinole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Red Sea i nie jestem do końca zadowolony ponieważ czasami muszę go kalibrować po każdym pomiarze, a czasem kalibracje trzyma tygodniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Ja mam Red Sea i nie jestem do końca zadowolony ponieważ czasami muszę go kalibrować po każdym pomiarze, a czasem kalibracje trzyma tygodniami.
Redsea był poruszany wiele razy na forum. Nie nadaje się. Właśnie z tego powodu co napisałeś. Ja swój kalibruje raz na 2-3 tygodnie żeby wykorzystać płyn przed datą.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z refraktometru Aqua Medic? Warto tyle inwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, laszek napisał:

Redsea był poruszany wiele razy na forum. Nie nadaje się. Właśnie z tego powodu co napisałeś. Ja swój kalibruje raz na 2-3 tygodnie żeby wykorzystać płyn przed datą.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

No i tu jest całe sedno sprawy... pytam o Wasze typy bo problemy jakie opisałem mam z ..... RED SEA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo co @laszek aref. Od dwóch lat używam i jak narazie żadnej wtopy. Kalibruje go na RO przed każdym zasoleniem tzn sprawdzam a nie kalibruje. Jeszcze nie musiałem regulować. Kuzyn odradzał mi refraktometry z kompensacją temperatury gdyż ryzyko rozregulowania/uszkodzenia jest ponoć spore, chyba że ktoś wyda na taki sprzęt w okolicy 600+ zł. Ale w tej kwestii niech wypowie się kto używa refraktometru z atc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, flcf napisał:

 Mam refraktometr z ATC ale coś z nim nie tak bo po kalibracji rozjeżdża się mega szybko i czasem pokazuje po prostu głupoty... nie mam już siły na zgadywanie i mierzenie przy podmiance 30 razy i dalej nic nie wiem :) 

Z tego powodu właśnie kupiłem sobie Milwaukee MA887. Nie jest tani, ale tańszy niż Hanna Instruments. Oszczędność czasu i frustracji przy pomiarach bezcenna. Zdecydowanie polecam. 


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam najtańszego chinola z allegro raz go skalibrowałem na ro i od tamtego czasu tylko sprawdzam przed pomiarem żadnych problemów a ma atc, oczywiscie jak z każdym optycznym uradzeniem powinno sie z nim obchodzić ja z jajkiem a nie wbijać nim gwoździe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Milwaukee fajna zabawka, muszę przemyśleć temat bo nie ukrywam podoba mi się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-D H2Ocean, wcześniej miałem Red Sea i to była porażka..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w sumie każda ewentualność jest lepsza nić Red Sea :) - a już myślałem że to ja mam z nim tylko takie problemu :) 

Milwaukee  to rzeczywiście bardzo fajne urządzenie i pewnie najmniej problemowe, ale jednak trochę drogie jak dla mnie :) 

Będę brał chyba pod uwagę  D-D H2 Oceans lub coś tego typu, jeszcze poczekam może ktoś się chce dołączyć do rozmowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam Milwaukee MA887 ,pokazuje identyczko tak testy Marinlab 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo na chińczyku, co kilka pomiarów znowu trzeba kalibrować bo przekłamuje ,dziadostwo straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem refraktometr Red Sea, od początku miałem problemy z kalibracją. Co pomiar to kalibracja, a i tak wynik pomiaru za każdym razem inny, wykalibrowany na rodi na 0, na płynie kalibracyjnym  nigdy nie pokazuje prawidłowo. Próbuje reklamować u dystrybutora, ale do tej pory bezskutecznie, a trwa to już trzy tygodnie. Nie polecam ta firma to jedno wielkie oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Niedawno kupiłem refraktometr Red Sea, od początku miałem problemy z kalibracją. Co pomiar to kalibracja, a i tak wynik pomiaru za każdym razem inny, wykalibrowany na rodi na 0, na płynie kalibracyjnym  nigdy nie pokazuje prawidłowo. Próbuje reklamować u dystrybutora, ale do tej pory bezskutecznie, a trwa to już trzy tygodnie. Nie polecam ta firma to jedno wielkie oszustwo.
W tym wątku już jak i na forum było poruszane że niestety te refraktometry to pomyłka.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://korale.pl/tropic-marin-hydrometr-precyzyjny.html  dlaczego? Jest fabrycznie skalibrowany i nie można go rozkalibrować, jedynie stłuc gdy będziemy niedelikatni. Używam już kilka ładnych lat i nigdy nie zawiódł.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.